Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Za kolik jezdit plato-odtahovka

Máte na srdci něco mimo offroad, co Vás trápí a chcete se o tom pobavit?

Autor tématu
collins22
Inventář fóra
Stav: Offline

Za kolik jezdit plato-odtahovka

Příspěvek od collins22 » So 02.01.2016, 18:01

Cau za kolik jezdite když jedete pro známého kamaráda a pod s platem plus osobak a odtahovkou mam 2.9td nad 3.5t občas se me někdo ozve a kolikrat nevim co si rict a to se nekdy drbu hodinu s nalozenim

Autor tématu
collins22
Inventář fóra

Re: Za kolik jezdit plato-odtahovka

Příspěvek od collins22 » So 02.01.2016, 18:02

A ted mam jet s platem do nemecka pro auto cca 700 tam a 700 zpatky

Pedro
Inventář fóra

Příspěvek od Pedro » So 02.01.2016, 18:34

Osobák s platem pro kamarády 10Kč/km, na delší vzdálenosti 9Kč/km. A beru to opravdu jako přátelskou až charitativní službu, protože když odečteš náklady na naftu, auto, vlek, kurty a svačinu, tak i když vše klape jako na drátkách, tak máš hodinovou sazbu menší než přidavač na stavbě. No a stačí když píchneš nebo nastane nějaká nepříjemnost a měl jsi výrazně lepší sedět doma u televize.

čibuk
Diskuzní bůh, vládce guruů
Věk: 50

Příspěvek od čibuk » So 02.01.2016, 19:35

Pedro napsal:Osobák s platem pro kamarády 10Kč/km, na delší vzdálenosti 9Kč/km. A beru to opravdu jako přátelskou až charitativní službu, protože když odečteš náklady na naftu, auto, vlek, kurty a svačinu, tak i když vše klape jako na drátkách, tak máš hodinovou sazbu menší než přidavač na stavbě. No a stačí když píchneš nebo nastane nějaká nepříjemnost a měl jsi výrazně lepší sedět doma u televize.
Já taky.Za naložení a složení nic.A platí si dálnice.Třeba v Rakousku.

Jen blázen dokáže zatracovat oběť,zná-li obrovskou práci,jež byla vynaložena na otrávení této oběti.

Edgar
Staroffrouďák
Věk: 39

Příspěvek od Edgar » So 02.01.2016, 20:13

Cena odpovídá ale zajímavý to neni

Dava
Věčnej rejpal
Auto: jak jde čas-UaZ 469, jedna IFA W50,několik GR Y60,Nissan Double cab 2,5 D,Miši L200, LR Disco II
Místo/Bydliště: okres UO
Věk: 46

Příspěvek od Dava » So 02.01.2016, 22:17

JJ, já taky to tak vidím, občas vezu někomu koně, ale pod 11 Kč/km je lepší se na to vykašlat. Jak bylo už napsáno, když jde všecko na pohodu, tak je to udržovací cena, ale při sebemenším problému už si člověk tluče do hlavy že neseděl radši doma s nohama na stole.

Pokud mám nést plnou zodpovědnost a být připraven řešit případný trable, tak za to musí stát výdělek, čili 14 korun normální slušná cena, řekl bych. Měl jsem teď taky takový dilema, jet kámošovi z práce pro Disco do Němec. Při představě že mu to slíbím za 8 korun km a někde mi tam cestou něco klekne, jsem se z toho radši vykroutil. Nakonec sehnal vytížení za 8000 ze Sttudgartu do Třebový, takže nakonec ještě ušetřil.

Oni se lidi na tu cenu tváří všelijak, ale když pak cestou nastane nějaká závada, tak prachy lítaj šílený a nikdo neřekne že ti něco připlatí - spíš ještě naopak. Kor s těma koněma, to se nedá odstavit na pumpě a nechat stát do vyřešení, musí se bleskem sehnat náhradní odvoz.

No road?No problem...
Aktual: Disco Td5 serioffka

Maaja
Auto: Land rover diskotéka 2.generace. Pajero 3,2 did automat
Místo/Bydliště: Slovácko
Věk: 31

Příspěvek od Maaja » So 02.01.2016, 23:11

moje postřehy jsou 12kč/km, 12l / 100...tak abych měl dejme tomu 100kč/h. To si počítám sám pro sebe, ať vím kolik si počítat k ceně prací. Ovšem do tohoto si počítám základ amortizace a když příjde porucha, je to ještě k tomu navrch. Podle mě je 10-13kč pro hodně dobrého kamaráda nebo když vrací službu.

Jak říká DAVA 14 kč ale minimum a pokud se něco posere toš si zaplatíš sám. Když ne e e posere toš snad vyděláš :)

Edgar
Staroffrouďák
Věk: 39

Příspěvek od Edgar » So 02.01.2016, 23:19

Ale nafta už nestojí 37ká za litr žeo

Maaja

Příspěvek od Maaja » Ne 03.01.2016, 0:03

Edgar napsal:Ale nafta už nestojí 37ká za litr žeo
tak jistě že nafta levnější ale záleží na tom jak potřebuješ vytěžovat svůj čas a jak si ochotný snížit zisk pro groš. Taky sem teď měl rubat buky v lese ale za ty směšné obnose od "PETRA SK" aneb Bábíček taky račej potrčím doma a ukludím si v játrech :wink:

koncak
z jine planety
Auto: mitsubishi L300 4x4,HUMMER H3-adventure
Místo/Bydliště: praha-vychod... 603965311.
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koncak » Ne 03.01.2016, 0:11

Maaja napsal:moje postřehy jsou 12kč/km, 12l / 100...tak abych měl dejme tomu 100kč/h. Podle mě je 10-13kč pro hodně dobrého kamaráda nebo když vrací službu.

:)
jedna vec je to delat na kseft, ale tahle veta mne docela zarazila.
dejme tomu vracim kamaradovy jak pises sluzbu,tak u nas to funguje pokud je to kamarad ze mu pomuzu a maximalne si necham proplatit naftu a dobry obidek,ale podle tvejch propoctu
spotreba 12/100-pri cene nafty 27kc zaokruhleno 3,3kc na kilometr.
chces stovku na hodinu.dejme tomu to je tech 1400km co uvadi na hore,pri rychlosti 80kmh je to cca 17,5 hodiny,1750kc
tak pro kamarada bych to jel za 4620 za naftu,dejme tomu 1750kc za cas.plus 1000 treba poplatek dalnice,suma sumarum 7370kc

podle tebe by to bylo 1400krat 13 za km-18200kc to sveho kamarada natahnes o 10830kc? :shock: :ramena:
jeste ze mam jine kamarady. :ramena:

чем круче джип-тем толще веревка в багажнике
HUMMER H3-adventure 3,7i vortec/33BFG AT ko2,MITSUBISHI L300 4X4-кирпич+ expedicny vozik
Parnik Bluemoon+Johnson 175HP.AUDI TT-ROADSTER 1,8T-200KW QUATTRO

Maaja

Příspěvek od Maaja » Ne 03.01.2016, 0:30

oprava... pro známého... kamárádovi bych dal klíčky at si řídí sám, já bych se maximalně svezl na rekreaci jako spolujezdec a natankoval bych mu doma na dvorku bez DPH nebo bych to neřešil ale takových lidí pravda moc není.
S vracením služby sem to myslel jinak ale to už nepovím aneb Becherovka :vino:
Nikomu nechci říkat za kolik se má jezdit ptž sám nejezdím. Nemám moc času. Mimochem např minulou zimu zamnou přišel známí že chce otočit Hamburk tady z jihu moravy - -- 7kč bylo strašně draho takže tak. Asi jsem divný že radej řeknu běžnou cenu než abych delal šaška za pakatel :mrgreen:

Dava
Věčnej rejpal
Auto: jak jde čas-UaZ 469, jedna IFA W50,několik GR Y60,Nissan Double cab 2,5 D,Miši L200, LR Disco II

Příspěvek od Dava » Ne 03.01.2016, 1:13

koncak napsal:
Maaja napsal:moje postřehy jsou 12kč/km, 12l / 100...tak abych měl dejme tomu 100kč/h. Podle mě je 10-13kč pro hodně dobrého kamaráda nebo když vrací službu.

:)
jedna vec je to delat na kseft, ale tahle veta mne docela zarazila.
dejme tomu vracim kamaradovy jak pises sluzbu,tak u nas to funguje pokud je to kamarad ze mu pomuzu a maximalne si necham proplatit naftu a dobry obidek,ale podle tvejch propoctu
spotreba 12/100-pri cene nafty 27kc zaokruhleno 3,3kc na kilometr.
chces stovku na hodinu.dejme tomu to je tech 1400km co uvadi na hore,pri rychlosti 80kmh je to cca 17,5 hodiny,1750kc
tak pro kamarada bych to jel za 4620 za naftu,dejme tomu 1750kc za cas.plus 1000 treba poplatek dalnice,suma sumarum 7370kc

podle tebe by to bylo 1400krat 13 za km-18200kc to sveho kamarada natahnes o 10830kc? :shock: :ramena:
jeste ze mam jine kamarady. :ramena:
No, kamaráde, ten průměr 80 za hodinu teda nevím, ale asi nehrozí, leda bys jel stabilně nad 100 km/h. Tak to prostě je, když udržíš průměr 70 tak si můžeš gratulovat. Ale těch 20 hodin v kuse plus nějaký to odbavení na místě, to taky není košer. Nemluvě o tom co na to říkaj rozžhavený převody pokud jedeš nějakým offem.
Nesmysl, pokud se chceš úkolu zhostit s rozumem, tak nebudeš takhle blbnout jak osumnáctiletej začátečník. Dojedeš tam, za 40 Eček se vyspíš, ráno naložíš a pofrčíš domů. A když tě zastaví BAG, tak aspoň nemáš průser s dobou jízdy, žejo.

A dál: máme zimu, takže zimáky. V tomto stylu vydrží tak 20 tisíc, na dálnici se hřejou. Koruna na km hned.
A pak ten vlek, gumy, ložiska, uložení, brzdy. Kdo to provozuje, ten potvrdí že taky nejsou grátis.

S dodávkou se dá jet za levnějc, to jo. Míň gum, olejů, spotřeba lepší, celkově rychlejší jízda. Ale s vlekem, nedejpámbu za offroadem, to je nesmysl. Na takový dálky se to podle mě nerentuje nikomu, jezdit s vozejkem za autem co nic neveze samo. V době kdy se dá ta doprava sehnat jinak a za míň. Podle mě je to dobrý tak do 200 km s ohledem na to že se nemusíš vázat, na další služby a šetříš čas.

PS. Jo a Maajo, za 7 Kč/km bys nedělal šaška za pakatel, ale šaška zadarmo. Ono samozřejmě z okamžitýho hlediska je to jen nafta, dálnice a čas. Jenže ve skutečnosti má s vlekem tolik věcí zkrácenou životnost, že to podle mě je cena na hranici provozních nákladů, nebo lehce pod, pokud děláš údržbu a prevenci jak má bejt. Já mám plato na malejch kolech a na Knottu, přepravník koní je bohužel na ALCO. Gumy C. Pod 10 s tím nejedu ani nejlepším kamarádům, to jim rovnou dohodím nějakýho blbce co má dolítanej šrot a za těch 8 pojede . Jeho boj, ale dám svý udržovaný soupravě na prdel jedině za prachy.
Naposledy upravil(a) Dava dne Ne 03.01.2016, 1:28, celkem upraveno 1 x.

No road?No problem...

koncak
z jine planety
Auto: mitsubishi L300 4x4,HUMMER H3-adventure
Místo/Bydliště: praha-vychod... 603965311.
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koncak » Ne 03.01.2016, 1:23

ale jo pokud jde o kseft tak klidne i za dvacku na kilometr.reagoval jsem na toho kamarada a protisluzbu.
cose tyce prumerny jizdy tak osobak teda vetsi s platem tam prazdny a spet nalozeny se do prumeru vejdes,pokud vehre je dalnice,
beru to podle sebe.ridicak mam plny a tak jednou za cas nekomu skamaradu s tim vypomuzu.co nemuzou tahat velky vlek.

чем круче джип-тем толще веревка в багажнике
HUMMER H3-adventure 3,7i vortec/33BFG AT ko2,MITSUBISHI L300 4X4-кирпич+ expedicny vozik
Parnik Bluemoon+Johnson 175HP.AUDI TT-ROADSTER 1,8T-200KW QUATTRO

Dava
Věčnej rejpal

Příspěvek od Dava » Ne 03.01.2016, 1:48

koncak napsal:ale jo pokud jde o kseft tak klidne i za dvacku na kilometr.reagoval jsem na toho kamarada a protisluzbu.
cose tyce prumerny jizdy tak osobak teda vetsi s platem tam prazdny a spet nalozeny se do prumeru vejdes,pokud vehre je dalnice,
beru to podle sebe.ridicak mam plny a tak jednou za cas nekomu skamaradu s tim vypomuzu.co nemuzou tahat velky vlek.

Jo, to jo, já když někdo nemá velký papíry a mám čas, tak to kamarádovi o víkendu sjedu klidně za cigára, pokecáme, někde se napapáme, dobrý. Ale s jeho nebo cizí soupravou. Popravdě je mi i blbý si říct od kámoše tolik za přepravu, :ramena: , spíš jim poradím jak na to jinak, přeci jen jsem dopravu nějakou dobu dělal a vím jak to s vytěžováním je. Z Německa práce není, borci vezmou nazpátek kde co za levno a ještě ti utrhnou pracky. Akorát to chce přístup na nějakej placenej speciální server, dopravní kde dispečeři nakupujou a prodávaj zásilky. Já už to nemám, ale stačí se domluvit s někým kdo dispečeruje u nějakýho dopravce. Zadá ti poptávku, parametry přepravy, váhu, druh nákladu, místo naložení a vyložení. Na Německu resp. ze západu na východ to většinou prodáš prakticky obratem. A pojištěný, pohoda.

No road?No problem...

Hopik
Věčnej rejpal
Auto: Jeep Wrangler YJ,na vinutejch,špéra,naviják Toyota 61,na vinutejch,špéry,naviják,Honda cb 900
Místo/Bydliště: Unhošť
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopik » Ne 03.01.2016, 11:05

S kamošem,se domluv,pro známé 12kč/km.Na uživení ti to nestačí,jen na chvíli vořachneš od jiný práce.

http://www.offroad-upravy.cz
tel:777 170 724
Jeep Wrangler YJ,na vinutejch,špéra,naviják. Toyota 61,na vinutejch,špéry,naviják.
Přiděleno rozkazem: GMC cckw352 r.v.1941 po renovaci. Dodge wc54 r.v.1941 renovuji.

Odpovědět