Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Výběr křovinořezu

Máte na srdci něco mimo offroad, co Vás trápí a chcete se o tom pobavit?

Autor tématu
bold
Inventář fóra
Auto: Nissan Patrol Y61 červený, bez úprav
Místo/Bydliště: Tlumatchau- Zlínsko
Stav: Offline

Výběr křovinořezu

Příspěvek od bold » Po 04.01.2016, 8:43

Zdar chlapi
Jelikož je tu spousta divochů, kteří řádí v lese tak bych potřeboval drobnou radu. Vím že je tohle téma otravné ale každopádně budu rád, pokud se najde aspoň někdo komu nebude za těžko napsat pár slov.
Potřebuju křovinořez. Většinou bude sekat neudržované plochy -klasickou přerostlou trávu (polehlina zamotaná do sebe) - křoví (šípky, ostružiny) a vyřezávat stromky do průměru cca 4cm (co nevezme křoviňák vezme pila) Prostě potřebuju dát dohromady zanedbané pozemky. Jelikož vlastním spíše vyžínač vhodný na občasné podráždění trávy u stromů, tak potřebuju něco pevnějšího s vyšším výkonem. Chtěl bych se tedy zkušených zeptat na radu kterýžto stroj vybrat. Moje představa je kolem 15 tis cenově, možnost nasazení pilového kotouče, rozumný hluk, pohodlné "kšandy"
Předpokládám že této představě vyhovuje třeba stihl FS240 nebo husqvarna 535. Nebránil bych se ani staršímu či předváděcímu, předpokladem je ale papír a odpočet Dph. Uvedené značky jsou jen orientační, neznám dnešní vývoj výrobců a kvalitu výrobků, ovšem nechci brát nějaký no name či béďu trávníčka. za odpovědí dík bold007@seznam.cz

tom106
Diskuzní Guru

Re: Výběr křovinořezu

Příspěvek od tom106 » Po 04.01.2016, 11:46

bold napsal:Zdar chlapi
Jelikož je tu spousta divochů, kteří řádí v lese tak bych potřeboval drobnou radu. Vím že je tohle téma otravné ale každopádně budu rád, pokud se najde aspoň někdo komu nebude za těžko napsat pár slov.
Potřebuju křovinořez. Většinou bude sekat neudržované plochy -klasickou přerostlou trávu (polehlina zamotaná do sebe) - křoví (šípky, ostružiny) a vyřezávat stromky do průměru cca 4cm (co nevezme křoviňák vezme pila) Prostě potřebuju dát dohromady zanedbané pozemky. Jelikož vlastním spíše vyžínač vhodný na občasné podráždění trávy u stromů, tak potřebuju něco pevnějšího s vyšším výkonem. Chtěl bych se tedy zkušených zeptat na radu kterýžto stroj vybrat. Moje představa je kolem 15 tis cenově, možnost nasazení pilového kotouče, rozumný hluk, pohodlné "kšandy"
Předpokládám že této představě vyhovuje třeba stihl FS240 nebo husqvarna 535. Nebránil bych se ani staršímu či předváděcímu, předpokladem je ale papír a odpočet Dph. Uvedené značky jsou jen orientační, neznám dnešní vývoj výrobců a kvalitu výrobků, ovšem nechci brát nějaký no name či béďu trávníčka. za odpovědí dík bold007@seznam.cz
Dočkař bez Dočky; sedlám Forda
Zahradní technika, Plzeňská 349/121 - Beroun
Najdete i na ksichtoknize https://www.facebook.com/pages/Zahradn% ... 7313996688
Telefon: 73tři 721 22sedum

lopan123
Staroffrouďák
Auto: Mitsubishi L300 4WD 2,5td
Místo/Bydliště: Hlinsko aneb daleko všude
Věk: 39

Příspěvek od lopan123 » Po 04.01.2016, 14:31

Poptej k tomu kotouč s řetězama, na džungli ideální

A musí to jít.
A kdyby ne, tak 604840492

Dava
Věčnej rejpal
Auto: jak jde čas-UaZ 469, jedna IFA W50,několik GR Y60,Nissan Double cab 2,5 D,Miši L200, LR Disco II
Místo/Bydliště: okres UO
Věk: 46

Příspěvek od Dava » Po 04.01.2016, 15:04

Dočkař sežene.
Podle mých zkušeností je ale 35ccm málo na ostružinu atd, protože jakmile ztrácíš otáčky, tak se vše namotává a prostě se s tím nadřeš a jsi pomalej. Na odmotání sundat z ramene, chcípnout. Navíc pokud má tendenci se namotávat, tak je tam trvale něco namotanýho a trpí úhlová převodovka na přehřívání třením, brzy něco klekne. Při strunový hlavě se nataví plast. Při brutálním výkonu se tato rizika do velké míry ztrácí, v plných otáčkách se odstředivou silou vše drží mimo střed.
Pilovej kotouč je podle mých zkušeností zbytečná věc, do 8 cm živýho to vezme kvalitní ostrej tricut při citlivé práci a na kácení většího je lepší tlustej řez řetězem. Nůž - trojzub líznu pilníkem při každým tankování . Ale nevytahuju břit, dodržuju těch 45°cca jinak to kameny vyštípou a je to hned tupý.

- Pokud to chceš praktikovat častěji, tak pamatuj že objem válce ničím nenahradíš - takže HQ555RXT a co nejtlustší trojzub (350 mm, tl.4 mm) pro zachování setrvačnosti , to je ultimátní řešení pro rychlou a pohodlnou práci s náletama i trávou.
Vydrží ti to spoustu let, je to dokonalej stroj.
- Pokud to budeš praktikovat jen na malé ploše a cca 3x za sezonu, tak ale stačí i laciný stroj, tady opět ale obsah, o to spíš že ty levný křápy jsou na papíře výkonnější než v praxi. V tomto segmentu mám zkušenost s Riwall RPB 520 Pro. Nůž 300 tl.4 mm. Má nekvalitní kšandy, je potřeba trochu víc mazat než píšou, tak o 10%. Ale práci odvede a stál myslím 5,5 tisíce. Původně s tím dělal brigádník o prázdninách a pak měl jít do šrotu, ale jede už třetí sezonu, má v těle tak 40 hektarů, což je na stroj v této ceně dost a na doma až do důchodu pro někoho. S nožem žere tak půl litru na hodinu a i tenhle křápek s uvedeným nožem projede ocelovým pletivem bez zastavení. Ergonomie je samože horší než u HQ, ale s pouižitím postroje od HQ (Balance X)to není zas tak strašný

No road?No problem...
Aktual: Disco Td5 serioffka

Autor tématu
bold
Inventář fóra

Příspěvek od bold » Po 04.01.2016, 18:26

nuž dík za odkaz na Dočkaře, ale Beroun má poněkud z ruky :-)
Nuž hlavní Gró to bude podnikat v trávě a vyřezání šlahounů co rostou pod stromy (odnože či napadané trnky pod trnkou je tam i 5cm tlustý kmínek- proto pilový kotouč) Myslel jsem že dva koníky budou stačit na takové to domácí žvýkání. Tudíž volba těch 35 kubíků. Ostružinu jsem valil i tím co mám doma, nějaký béďa trávníček k tomu trojzub a šlo to, jediný problém je vzájemná propletenost této pekelné rostliny. šípky šli dobře, až na ty které měli větší průměry jsem ohlodával delší dobu.
Potřebuju něco čím vyřeším nynější problém, pak to budu řešit už mulčovačem na traktoru a křoviňák bude sloužit k dosečení a případnému dalšímu vyčištění a prosečení dalších pozemků. Nepředpokládám jeho nasazení 6měsíců v roce, spíš tak nárazově 30hodin na jaře a 30 hodin na podzim. mezitím takové šušňání trávy víc jak 150hodin ročně by dělat neměl. Pokud se nedám na dráhu služeb pro obec, na což ovšem nemám věk a záda :-)

tom106
Diskuzní Guru

Příspěvek od tom106 » Po 04.01.2016, 18:34

bold napsal:nuž dík za odkaz na Dočkaře, ale Beroun má poněkud z ruky :-)
Nuž hlavní Gró to bude podnikat v trávě a vyřezání šlahounů co rostou pod stromy (odnože či napadané trnky pod trnkou je tam i 5cm tlustý kmínek- proto pilový kotouč) Myslel jsem že dva koníky budou stačit na takové to domácí žvýkání. Tudíž volba těch 35 kubíků. Ostružinu jsem valil i tím co mám doma, nějaký béďa trávníček k tomu trojzub a šlo to, jediný problém je vzájemná propletenost této pekelné rostliny. šípky šli dobře, až na ty které měli větší průměry jsem ohlodával delší dobu.
Potřebuju něco čím vyřeším nynější problém, pak to budu řešit už mulčovačem na traktoru a křoviňák bude sloužit k dosečení a případnému dalšímu vyčištění a prosečení dalších pozemků. Nepředpokládám jeho nasazení 6měsíců v roce, spíš tak nárazově 30hodin na jaře a 30 hodin na podzim. mezitím takové šušňání trávy víc jak 150hodin ročně by dělat neměl. Pokud se nedám na dráhu služeb pro obec, na což ovšem nemám věk a záda :-)

Pokud se nedám na dráhu služeb pro obec, na což ovšem nemám věk a záda

Lepší už ta asi nebude :ramena:

tom106
Diskuzní Guru

Příspěvek od tom106 » Po 04.01.2016, 18:35

Pokud se nedám na dráhu služeb pro obec, na což ovšem nemám věk a záda

Lepší už to asi nebude :ramena:

Autor tématu
bold
Inventář fóra

Příspěvek od bold » Po 04.01.2016, 19:55

nebude, možná v druhém životě :-)

Mike
Star ofrouďák VIP+
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » Po 04.01.2016, 21:08

na polehlou se mi teda spíš než trojzub, jevil lepší dvouzub

nikdy neříkej , že to nejde ,protože se objeví aktivní ..... , který neví , že to nejde a udělá to."

Ondras
Věčnej rejpal
Auto: 1kg
Místo/Bydliště: Soběslav

Příspěvek od Ondras » Po 04.01.2016, 21:40

Stihlku a čim silnější tim lepší. :-)

Já vim žádná světoborná rada ale jestli chceš aby to pár let fungovalo tak nic lepšího nepořídíš.

Balú
Diskuzní Guru
Auto: LR Discovery Td5

Příspěvek od Balú » Po 04.01.2016, 22:11

dobre ti radia Dava aj Ondras kup si nieco silne,mne napriklad na tych mensich prskoletoch vadi aj slabe antivibracne prevedenie a nepohodlny chrbtovy system ,kvoli chate som si kupil S FS 480 kosievam tam 3x do roka 3500stvorcov a parada,mozem valit cely den ,v robote mame H 535 Rx a je to obrovsky rozdiel ci vo vykone alebo pohodli,nieje nad to ked mas pri koseni klud a nejedujes sa vkuse z namotanou travou ...,prebytok vykonu a pohodlie ovladania je super vec

Dava
Věčnej rejpal
Auto: jak jde čas-UaZ 469, jedna IFA W50,několik GR Y60,Nissan Double cab 2,5 D,Miši L200, LR Disco II

Příspěvek od Dava » Po 04.01.2016, 23:46

Trojzub je univerzál, pobere efektivně všecek bordel na jeden pohyb, trávu i s klackama. Ale ten výkon aby byl, je to pak rozdíl 100 a 1 . Na klacky do 5 cm je pila nanic, pila je na čistý probírky, kde se jenom řeže, ne na bordelovou všehochuť.

No road?No problem...

Dava
Věčnej rejpal

Příspěvek od Dava » Po 04.01.2016, 23:49

No, já to k němu mám cca 250 km a taky mi to nebránilo nakoupit, bo se to voplatilo. A počta jezdí aji mezi Tlumičovem a Berounem ne??

No road?No problem...

Autor tématu
bold
Inventář fóra

Příspěvek od bold » Út 05.01.2016, 8:35

pila na probírku pod stromy. takže jen klacky co nechce brát trojzub. Zbytek struna nebo zub. Potřebuju to vzít hned u země, pak to bude řešit traktor s mulčovačem, tak abych neřešil defekt 8) Problém je na části pozemku, kde nějaký dobrodruh provedl těžbu dřeva partizánským způsobem a zůstali tam 30cm vysoké kminky 10cm v průměru- tady potřebuju upravit pro ten traktor.

Autor tématu
bold
Inventář fóra

Příspěvek od bold » Út 05.01.2016, 8:40

Ondras napsal:Stihlku a čim silnější tim lepší. :-)

Já vim žádná světoborná rada ale jestli chceš aby to pár let fungovalo tak nic lepšího nepořídíš.
Proč ne husqvarnu? Bude stačit těch 35 kubíků nebo vzít 40?????

Odpovědět