Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

rada - odstoupení od smlouvy

Máte na srdci něco mimo offroad, co Vás trápí a chcete se o tom pobavit?

Autor tématu
Kadett
Věčnej rejpal
Auto: mikrooff Panda 4x4 Sisley,Pajero I 2,5td aut....
Místo/Bydliště: Nučice,okr. Praha-východ
Stav: Offline

rada - odstoupení od smlouvy

Příspěvek od Kadett » Po 14.03.2016, 21:23

Kucí řeším takový dilema a třeba mi rady od někoho zběhlého.
Lze jako prodávající odstoupit od kupní smlouvy na auto?Všude se píše že kupující jo,ale co prodávající?

Jde mi o tohle - na bazoši byl inzerát na jedno tuze zajímavé auto za cenu ani ne symbolickou,ani ne směšnou....prostě nesmyslně nízkou.Nějakej týpek zavolal,do hodky přijel s penězma,podepsal smlouvu a auto za další čtyři dny odvezl.Na inzerát jsem volal,paní mi sdělila že auto je prodané,že ho vzali nějaký mladý nadšenci co ho budou renovovat a jezdit s ním na expedice....
Tak jsem zaplakal,nicméně s tím že auto skončilo teda aspon v dobrejch rukách jsem to pustil z hlavy.
No a za dva dny auto na bazoši znova,tak tam volám s radostí že to není ztracený a holt sice asi bude stát víc ale co-prostě ho chci.
No a týpek že má nabídku 6500 euro a nějakejch 50 tis. navíc co jsem mu nabízel ho nezajímá....
Tak jsem ho svinácky nabonzoval majitelce-velice příjemná paní-a ta je z toho zoufalá a že jí moc mrzí že to takhle dopadlo a jestli z toho jde nějak vycouvat.
Nebudu chodit okolo horký kaše - je to tohle :http://auto.bazos.cz/inzerat/58603213/M ... UPRAVA.php

Takovej veteránskej skvostík koupenej za 12 tisíc korun.....a týpek za to chce v přepočtu 180.000.....docela drsný,ne?
Taky sem tam něco prošmelím,to netvrdím,ale tohle už chce fakt koule.. :D

Tudíž ptám se víceméně za původní majitelku - dá se s tím ještě něco (zatím teda oficiálně) dělat nebo podpisem smlouvy je to v piči?
Smlouvu jsem neviděl,tak nevím jak je napsaná,nicméně auto je zatím nepřepsaný a majitelem je firma.
Kuju za rady porady....

"...i malý šašek umí zahrát velké divadlo..."-Panda 4x4 Sisley
...a větší šašek větší divadlo... - Pajero I 2,5TD aut.
...a jsem na 604806571

Edgar
Staroffrouďák
Věk: 39

Re: rada - odstoupení od smlouvy

Příspěvek od Edgar » Po 14.03.2016, 21:49

Ten je hezkej ale asi bysem řekl že to je smutnej příběh. No a jinak vime že u tebe by byl jak v bavlnce. Asi by mohla paní tlačit na to že byla pod nátlakem donicena to podepsat.

Plastikpeople
Staroffrouďák
Věk: 36

Příspěvek od Plastikpeople » Po 14.03.2016, 22:47

Zkus sehnat smlouvu..pošli mě ji do emailu..mrknem na to..
No a pánovi bych dělal reklamu na bazoši..jednu za druhou..:mrgreen:

,,Užívej si dokud můžeš..Nikdy nevíš co tě čeká..´´
,,Přátelství jednoho rozumného člověka,je lepší,než přátelství všech nerozumných..´´
,,Čím více poznávám lidí..Tím více si začínám vážit dobytka..´´
723 955 506

Plastikpeople
Staroffrouďák

Příspěvek od Plastikpeople » Po 14.03.2016, 22:53

Jinak odstoupit od smlouvy..může jakákoliv strana..akorát protistrana musí uhradit náklady spojené s transportem a převodem..Načež převod musí(měl by) být uskutečněn do desíti prac.dnů od koupě vozidla..

,,Přátelství jednoho rozumného člověka,je lepší,než přátelství všech nerozumných..´´
723 955 506

JaCi
Plzenak
Místo/Bydliště: Plzen

Příspěvek od JaCi » Po 14.03.2016, 22:55

a prevod uz probehl ??
pokud ne, je na to ze zakona nejaky cas -pak by azs kupujici nesplnil svoji povinnost (byt to neni ve smlouve) a byl aby sance

.plastik byl rychlejsi

Rikat Patrolu dzip je jako rikat vetroni tryskac.
ex Pajero 2,6 '85
WJ 4,7 '99 a par uprav (NV242, K&N FIPK, klapka sani, 3"vejfuk s FM, +4" nahoru, +3cm do stran, orezany blatnik a naraznik, predni pevnostak)
a motokara PT cruiser :)

Autor tématu
Kadett
Věčnej rejpal

Příspěvek od Kadett » Po 14.03.2016, 23:29

no převod ještě neproběhl,dyt to píšu přecivávejc! :mrgreen: :mrgreen:
takže šance by byla počkat jestli se to do 10 dnů nepřevede?
Jinak u tohodle stroje je stejně tak nějak jedno jestli ho prodá s papírama nebo bez,v čechách stejně nezůstane....tak nevím.

...a jsem na 604806571

Taz
Táta surfer
Auto: Bylo všechno možný,teď už jen korejský obludky...a občas nejen ty
Místo/Bydliště: poslední osvětlená zatáčka před Vídní

Příspěvek od Taz » Út 15.03.2016, 11:55

No,odstoupit bezdůvodně může,snad, jen do 24 hodin od koupi,ne?
A pak už musí mít nějakej důvod...a pokud u toho nedošlo k nějakému nátlaku (což by stejně těžko prokazovala) tak se bojím že koupit zvlášť výhodně není rozhodně důvodem. :ramena:
...jako,chápu stanoviska váš všech ale z pohledu toho kupce to chápu taky...a myslím že bych teda hledal všechny páky pokud někdo poté co už to mám doma pár dní přijde že to chce vrátit zpět..
.hele,bez jakéhokoliv napadání kohokoliv ,jak by jste se asi chovali na místě kupce vy? Já bych byl kuewsky nasranej a nepříjemnej...a ochotnej investovat do dobrýho právníka... :ramena:
...napadá mě jediný,BSM...pokud se nepletu tak v tom případě, pokud s prodejem nesouhlasil i manžel, tak smlouva je napadnutelná a zpochybnitelná...

Co se toho převodu týká,to nebude důvod ke zrušení kupní smlouvy...maximálně důvod k udělení pořádkové pokuty...
Teď jsem to dočetl celý,Pavle. Majitelem je firma? A prodávající je k ní v jakým vztahu?

Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

HaK
Staroffrouďák
Auto: defneder, discovery, range rover classic, gazelle
Místo/Bydliště: Prachatice / Budějice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HaK » Út 15.03.2016, 12:01

to vidim jako taz, proste kdyz uz neco pustim z ruky tak at mi ten novej maitel rikal, co chce, uz nad tim nemam kontrolu. Urcite by me mrzelo kdyby nekdo myho mazla rozmrskal na dily, ale takovej je zivot... Hledal bych cestu jak se domluvit s novejma majitelama, nebo to pustil z hlavy. Pani bych tim ani moc nestresoval.

Hanys a Káča
tel: 775 173 983
http://www.oneland.cz

Taz
Táta surfer

Příspěvek od Taz » Út 15.03.2016, 12:10

HaK napsal:to vidim jako taz, proste kdyz uz neco pustim z ruky tak at mi ten novej maitel rikal, co chce, uz nad tim nemam kontrolu. Urcite by me mrzelo kdyby nekdo myho mazla rozmrskal na dily, ale takovej je zivot... Hledal bych cestu jak se domluvit s novejma majitelama, nebo to pustil z hlavy. Pani bych tim ani moc nestresoval.
To je ten rozdíl mezi vzdělanejma lidma a méně vzdělanejma....já musel napsat slohovku abych vysvětli to co tys dokázal vysvětlit ve třech řádcích...ach jo,měl jsem se líp učit :lol: ... :vino:

Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Alyss
Věčnej rejpal
Auto: zelený přízrak - tetrakolor
Místo/Bydliště: mmt. Brno

Příspěvek od Alyss » Út 15.03.2016, 13:48

Taz napsal:
HaK napsal:to vidim jako taz, proste kdyz uz neco pustim z ruky tak at mi ten novej maitel rikal, co chce, uz nad tim nemam kontrolu. Urcite by me mrzelo kdyby nekdo myho mazla rozmrskal na dily, ale takovej je zivot... Hledal bych cestu jak se domluvit s novejma majitelama, nebo to pustil z hlavy. Pani bych tim ani moc nestresoval.
To je ten rozdíl mezi vzdělanejma lidma a méně vzdělanejma....já musel napsat slohovku abych vysvětli to co tys dokázal vysvětlit ve třech řádcích...ach jo,měl jsem se líp učit :lol: ... :vino:
Jj, měl. SJM, Tazi, SJM :lol:

Škoda krásy, kde rozumu není ...

Kacaba
Věčnej rejpal
Auto: XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0Di
Místo/Bydliště: Hultschiner Ländchen
Věk: 42

Příspěvek od Kacaba » Út 15.03.2016, 15:06

Tazi, myslis BDSM? :)
Pani by zaslouzila, to je fakt...
Obrázek

XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0 S tím už dožiju.

Flare
Staroffrouďák
Auto: Toyota LC150
Místo/Bydliště: Praha-Scareville
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flare » Út 15.03.2016, 16:31

Jednoduchá odpověd ... pokud nebylo v kupní smlouvě sjednáno, pak takovéhle odstoupení nemá žádný podklad. Typicky NOZ řeší odstoupení v případě spotřebitelských smluv nebo řeší odstoupení v případě vady (vždy z pohledu strany kupující). Jako prodávající dostala paní peníze ... a šmytec. Proti dobrým mravům nebo v tísni to uzavřeno nebylo určitě ...

Flare

fx(y61 -> lc150) = sin ((½)x-½)

Autor tématu
Kadett
Věčnej rejpal

Příspěvek od Kadett » Út 15.03.2016, 16:53

majitelem je firma,paní je nejspíš spolumajitelka,to ještě zjistím.
Jinak jasný - vidím to uplně stejně,auto je jednou prodaný a tím to hasne,její "blbost"že ho prostě prodala za tak málo a týpek měl holt kliku že volal první a koupil to.
Spíš mě vadí to chování,ženský nafouk hlavu jakože renovace a veteránisti a expedice,a druhej den co auto dovez - aniž by ho měl aspon převedený,šup s ním na ten samej server za dvacetinásobek původní ceny.Kdyby kurwa aspon tu nádrž vyčistil aby to bylo v cajku.....říkám,překupky mi tak nějak nevaděj, -někdo holt má čuch a kliku něco zajímavýho vyštourat a to že zná ceny na trhu a ví že za to rád někdo dá víc je jeho byznys,ale mělo by to probíhat tak nějak rozumně a v nějakejch mezích.Nejde ani tak o cenu,pokud někdo takovej randál nabídl tak by byl sám proti sobě kdyby to za to neudal,ale jen tak bez ničeho,ani bez té nejmenší péče se zprovozněním,bez jakýhokoliv vztahu k veteránům.......prostě prachy prachy prachy.
Samozřejmě nebudu tvrdit že bych toho mergla nechtěl,to samozřejmě jo a moc,ale momentálně mi jde spíš o to aby z toho ta původní majitelka - strašně sympatická a v pohodě ženská -teda aspon něco měla,né ušmudlanejch 12 tisíc a týpek bez práce dvě kila.
To se mi prostě ekluje,nějaká slušnost by měla mezi lidma bejt ,i když jde o peníze.

...a jsem na 604806571

Plastikpeople
Staroffrouďák

Příspěvek od Plastikpeople » Út 15.03.2016, 17:47

Flare napsal:Jednoduchá odpověd ... pokud nebylo v kupní smlouvě sjednáno, pak takovéhle odstoupení nemá žádný podklad. Typicky NOZ řeší odstoupení v případě spotřebitelských smluv nebo řeší odstoupení v případě vady (vždy z pohledu strany kupující). Jako prodávající dostala paní peníze ... a šmytec. Proti dobrým mravům nebo v tísni to uzavřeno nebylo určitě ...
No má zkušenost je jiná..ale hádat se nebudu..

723 955 506

Taz
Táta surfer

Příspěvek od Taz » Út 15.03.2016, 19:07

Alyss napsal:
Taz napsal:
Jj, měl. SJM, Tazi, SJM :lol:
No,za mne to bylo Bezpodílové Spoluvlastnictví Manželů,ale rozvedenej už jsem dávno a názvy se mění...a vysokou už má taky kdekdo,že?... :kapsy:
Ale každopádně bych řekl že ať tak nebo tak,výsledek je stejnej,instituce na houby ...

Odpovědět