VW T4 Syncro 2,4D visko spojka

VW je dle některých zdrojů z tohoto fóra průkopníkem tereňáků
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér
Témata: 6
Stav: Offline

VW T4 Syncro 2,4D visko spojka

Příspěvekod Mikema » Út 13.09.2016, 8:32

Zdravím,
prosím o radu ohledně visko spojky (co rozděluje sílu na zadní kola při prokluzu předních).
4x4 mi sepne až po větším vytočení motoru a protočení předních kol (docela se zahrabu) a dle známého by to mělo fungovat hned při prokluzu a ne až při vysokých otáčkách a delším prokluzu.... je mi jasné, že dojde k přenosu pomocí silikonového oleje co je uvnitř, ale může už být přepálený či něco s lamelami ve spojce (je to 18 let staré auto).
Dočetl jsem se, že je možné spojku repasovat, avšak nevím kdo a kde jí repasuje ?

Děkuji za rady.

Michal95
Věčnej rejpal
Témata: 27
Stav: Online

Re: VW T4 Syncro 2,4D visko spojka

Příspěvekod Michal95 » Út 13.09.2016, 9:12

podle mě by to nic spínat nemělo, protože je to stálá čtyřkolka.

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Mikema » Út 13.09.2016, 9:15

stala 4kolka to neni. Viskospojka to spina automaticky a to tak, ze jsou uvnitr lamely, ktere pri protoceni prednich kol a rozdilu zadnich rozehreji silikonovy olej, ktery je uvnitr a ten zvetsi objem a "spoji" lamely a v tu chvili berou i zadni kola ... nicmene spinani je automaticke ... jde mi o repas visko spojky, zda nekdo nemate kontakt ci radu ?

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 96
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Příspěvekod Potapec » Út 13.09.2016, 9:41

Repas visco spojek dělá na Slovensku p. Baláž, mám osobní zkušenost a můžu doporučit.
http://www.edb.sk/sk/firmy/emil-balaz-- ... 74610.html
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Mikema » Út 13.09.2016, 9:52

A jaká je zhruba cena ?

Nevím zda mi funguje dobře či ne, ale aby mi fungovalo 4x4, tak se musí hodně protočit přední kola a vytočit motor, což mi přijde divné, protože to se pak v lese zahrabu předníma kolama do hloubky jako blázen ? Jak to má správně fungovat, jak moc se musí protočit přední kola, aby seplo 4x4 ?

Potapec
Staroffrouďák

Příspěvekod Potapec » Út 13.09.2016, 9:57

Nemělo by být znát kdy zabere, rozhodně to zpoždění které popisuješ není v pořádku. Cenu si nepamatuji, koukni k němu na webovky nebo mu brnkni.
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Mikema » Út 13.09.2016, 11:46

ono není znát kdy zabere, špatně jsem to napsal ...
zkoušel jsem to tak, že jsem zastavil v travnaté stráni a zkoušel se rozjet a vyjet stráň, zároveň jeden člověk koukal venku kdy a jak hrabou zadní kola. Pokud jsem se rozjížděl pomalu a přední kola se protočily lehce, tak se zadní netočila (alespoň to nebylo poznat), pokud jsem motor pořádně vytočil a nechal hrabat hodně přední kola, tak se zadní točila správně. Připojení zadních kol nijak necítím, krom toho, že se to najednou rozjede a táhne síla zezadu.
Otázka je, zda se dá pomalu rozjet do kopce, aby zabíraly i zadní kola nebo se musí přední opravdu pořádně protočit (zahřátí oleje ve viskozní spojce a sepnutí zadního pohonu) ?

Dušan
Věčnej rejpal
Témata: 129
Místo/Bydliště: Planá nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dušan » Út 13.09.2016, 15:25

Měla by zabírat bez vytáčení motoru. Většinou známky špatný visko jsou rány ze zadu při záběru. Tohle spíš vypadá že ti vytek ten sajrajt zevnitř. S repasema nemaj kluci moc dobrý zkušenosti. Spíš bych zkusil kouknout po jiný.
Tady si můžeš něco o tom přešíst http://www.transporterclub.cz/forum/25- ... an-ulozeni

sapazi
Legenda fóra
Témata: 4
Místo/Bydliště: Zrnětín
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sapazi » Út 13.09.2016, 18:30

Takový příznaky jsem mel taky (passat b3) později se přidalo ono mlácení zezadu az to skoncilo vylámanýma zubama na uhlovym prevodu a bylo po syncru.
Ještě nez se pustíš do repasu, zkus vymenit olej
Nevím jak T4, ale na mým B5 jede zadek pořád, chci-li se rozjet na ledě do kopce nemusím točit motor. Kámoš co se ti díval na kola byl jen na jedné straně, třeba se zrovna točilo to druhý
maverick VeTeráno na plyn,passat 4motion a (už o dost míň) naleštěnej Hyundai Starex 2,5CRDi
+různý vozejky.
-----------Auta pouze s předním náhonem jsou slepá vývojová větev----------------
http://www.sapazi.cz

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Mikema » Stř 14.09.2016, 7:36

Dušan - toto vlákno jsem již četl. Nikde jsem nečetl špatný názor na repas ??? Jiná spojka je min 10tis, repas se dá sehnat na Slovensku cca za 5tis ...
Sapazi - žádné mlácení zezadu se neozývá. Do visko spojky přeci nelze doplnit olej ne ? to by se musela úplně rozebrat nebo to jde jinak ? Kamarád koukal zezadu auta, takže viděl na obě kola a stejně tak jsem pak koukal já - než se zahřála viskospojka (větší protočení), tak to nehrabalo, nicméně ještě to vyzkouším.

Dušan
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dušan » Stř 14.09.2016, 20:47

Nechtělo se mi víc hledat, ale čet sem to ve více vláknech. Visko nejde doplnit, je tam dle popisu jednoho diskutéra nějakej hustej hnus a jakmile to otevřeš tak to teče ven a zpátky se tomu nechce. Zkus kontaktovat Trčka zde na foru třeba nějakou bude mít nebo poradí - dělá do nich dost dlouho.Já tady jednu taky mám jako záložní i s difem na 2,5td i když ten dif je mi na hovno protože je bez ABS a já už mám na autě ABS. Kupoval jsme to komplet i z převodovkou a kardanama za 20 tis. takže pokud budeš hledat najdeš visko určitě levnějc. Měl sem i nabídku na druhou mojí T4 multivana 2,4d na celej komplet syncro pohonu za 10 tis, ale nakonec sem se na to vyprd kvůli již tak bídnýmu výkonu motoru a hodně práce při přestavbě.

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Mikema » Čt 15.09.2016, 7:38

Dušane děkuji za info, takže buď budu řešit přes jednoho chlapíka na Slovensku repas nebo to nechám být nebo koupím od někoho jinou. Ještě jí pořádně vyzkouším.
Jinak zdravím do Plané, jsem z Tábora :)

Potapec
Staroffrouďák

Příspěvekod Potapec » Čt 15.09.2016, 10:09

Baláž ti to udělá na počkání ...

Dušan
Věčnej rejpal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dušan » Čt 15.09.2016, 17:35

No vidíš Trcekvw je taky z Tábora. Jelikož si místní tak ti jí klidně můžu pučit na test abys neřešil chybu kde neni.

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Mikema » Čt 15.09.2016, 19:22

Ty bys mi pujcil na test visko spojku? To by byla parada, protoze si fakt nejsem jist zda to je treba repasovat...

Vrátit se na “Volkswagen”