MČR Offroad Trial 17.-18.3. | Pístovské mokřady - jaro 2018 30.-31.3. | MČR Offroad Trial 14.-15.4. Kladno | MČR Offroad Trial 5.-6.5. |
MČR Offroad Trial 26.-27.5. Krnov | MSR+MČR Offroad Trial 23.-24.6. Valča, SK | EUROTRIAL Španělsko 27.-29.7. |
MČR Offroad Trial 8.-9.9. Milovice | MČR Offroad Trial 28.-29.9. Jihlava | MČR+MSR Offroad Trial 27.-28.10. Slovácko |

5.2.2018 večer došlo k havárii v serverovně a odnesla to část databáze. Bohužel ji není možné obnovit. Takže část příspěvků za nějakou poslední dobu chybí. Za komplikace se omlouvám. Komanche.
Dočasně nefunguje registrace uživatelů. Během února to bude vyřešeno.

VW T4 Syncro - uzaverka diferencialu + podlazka narazniku

VW je dle některých zdrojů z tohoto fóra průkopníkem tereňáků
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér
Témata: 6
Stav: Offline

VW T4 Syncro - uzaverka diferencialu + podlazka narazniku

Příspěvekod Mikema » Stř 21.09.2016, 7:51

Zdravim, pisi to jen pro ostatni, kteri by mohli mit obdobny problem.

Nefungovala mi uzaverka diferencialu, tak jsme jej sundali a na diferaku je takova plastova krabicka, ve ktere je membrana a ta pomoci tlaku a podlaku vytahuje a zatahuje "tahlicko", ktere je spojene s tahlem na diferaku a tim to uzavira/otevira.
Po rozebrani plastove krabicky, jsme zjistili, ze je takhlicko castecne zoxidovane, tak jsme jej ocistili a dale to nefungovalo, protoze to dobre netesnilo kolem tahlicka. Takze jsme dale zjistili, ze v dirce, kde vede tahlicko, je gumicka, ktera zatesnuje okoli a ta byla zpruchrela a rozdelena na dva kusy. Tuto gumicku jsme nakonec nahradili gumovou krytkou z noveho baleni brzdoveho prasatka (krytka jen na prevoz v baleni), udelali do ni dirku a nahradili tu zpuchrelou a dali vazelinu. Pres tento otvor jsme jeste udelali manzetu a stahli, aby se tam drzela vazelina a nesel tam bordel. Vse funguje perfektne. Material cca 1,-Kč a uzaverka funguje. (pisu to sem proto, protoze asi neni mozne sehnat jen to tesneni popripade by se urcite blbe shanel cely plastovy prvek s membranou a takto je to vyresene dobre.

NEJDOU MI SEM VLOZIT FOTKY TAK ODKAZ : http://mikema84.rajce.idnes.cz/Vw_T4/

Dale jsem urval, pri nakladani, zadni naraznik a k velkemu udivu jsem zjistil, ze je v zadnim narazniku (ten nastupni schudek do nakladoveho prostoru) vyplnen polystyrenem od VW a malym kouskem plechu - totalne k nicemu. Sundano, vyhozeno a navarena konstrukce z jeklu tl.3mm (viz foto) a znovu osazen naraznik a konecne to funguje jako schod a neni to poznat na pohled, ze tam neco je.

Kdyby nekdo mel podobne problemy, tak se muze mrknout na fotky, pripadne mi napsat o vice info. Me to vyresilo zasadni veci, kvuli kterym jsem auto koupil - do lesa do terenu na nalozeni a odvoz dreva.

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 97
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Re: VW T4 Syncro - uzaverka diferencialu + podlazka narazniku

Příspěvekod Potapec » Stř 21.09.2016, 9:44

A já blbec vozil dřevo vždycky na vleku buď za autem, traktorem nebo na náklaďáku, přitom jsem to měl vozit v T4 ...
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Mikema » Stř 21.09.2016, 10:12

Tak se mrkni jeste na rajce, dal jsem tam fotku nalozeneho Tcka drevem http://mikema84.rajce.idnes.cz/Vw_T4/#DSC_0792.jpg

Jinak mam to zvedle na torzkach a vzadu silikonové podlozky. Takto nalozen uz asi nepojedu, bal jsem se zabrzdit, aby mi to neprolitlo sklem ven nebo do kabiny, takze budu nakladat o neco mene (pod skla) a jeste zaprahnu vozik a nalozim i jej ;)

A jeste proc to vozik T4 a necekam na odvoz na traktor ? - nemuze se tam nechat drevo, protoze je to vedle chatove oblasti a jakmile je tam naskladane jakekoli drevo v hranici, tak tam do tydne neni :( z toho duvodu jsem poridit T4, abych co ten den pokacim a narezu rovnou odvezl.

Potapec
Staroffrouďák

Příspěvekod Potapec » Stř 21.09.2016, 14:23

Mikema napsal:Tak se mrkni jeste na rajce, dal jsem tam fotku nalozeneho Tcka drevem http://mikema84.rajce.idnes.cz/Vw_T4/#DSC_0792.jpg

Jinak mam to zvedle na torzkach a vzadu silikonové podlozky. Takto nalozen uz asi nepojedu, bal jsem se zabrzdit, aby mi to neprolitlo sklem ven nebo do kabiny, takze budu nakladat o neco mene (pod skla) a jeste zaprahnu vozik a nalozim i jej ;)

A jeste proc to vozik T4 a necekam na odvoz na traktor ? - nemuze se tam nechat drevo, protoze je to vedle chatove oblasti a jakmile je tam naskladane jakekoli drevo v hranici, tak tam do tydne neni :( z toho duvodu jsem poridit T4, abych co ten den pokacim a narezu rovnou odvezl.

Ty silikonové podložky musí být super ... :wink:
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Mikema » Stř 21.09.2016, 15:19

stejně bych si představoval to zvednout ještě víc ... mám 2cm podložky vzadu a vepředu dotáhlé torzky na max co to jde, aby byla kola ještě rovná a dala se udělat geometrie, ale nebránil bych se to zvednout ještě o cca 3-5cm pro jistotu (velké koleje), ale to nevím ani jestli by šlo a nebylo by to rozhodně takto jednoduché :(

Potapec
Staroffrouďák

Příspěvekod Potapec » Stř 21.09.2016, 23:17

No tak ještě jednu tubu silikonu a jeto ...

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Mikema » Čt 22.09.2016, 7:54

To nechapu jak myslis .. ?

J-P
Diskuzní Guru
Témata: 16
Auto: T3 Syncro
Místo/Bydliště: pod D1 u řeky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J-P » So 01.10.2016, 17:41

V
Mikema napsal:To nechapu jak myslis .. ?

Tys napsal silikonový, ale ve skutečnosti tam máš podložky silonovy. Takhle odhaduju že to myslel :D
blog.povoda.cz

Autor tématu
Mikema
Pokročilý diskutér

Příspěvekod Mikema » Ne 02.10.2016, 16:51

Aha, chybicka, jasny, ze silonove...

Vrátit se na “Volkswagen”