Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

tepelné čerpadlo VZDUCH-VODA zkušenosti

spousta z nás začíná stavět, staví, upravuje, renovuje...

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Санкт-Петербург
Stav: Offline

Re: tepelné čerpadlo VZDUCH-VODA zkušenosti

Příspěvek od Karlos » Po 10.06.2019, 16:58

hm...to mi je celkem fuk co říká a kor jestli to je ten s tou koulí co je z betonu... :lol:
jsou také podskupyny....
a ty slovan nejsi určitě.,..slované jsou hodní a nenechávají nikoho ve štychu... :wink: :wink: :lol:
tím bych to tady i jinde co se týče genealogie jednou pro vždy ukončil...dík

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Po 10.06.2019, 17:13

:-D co na to říc

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Mike
Star ofrouďák VIP+
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » Po 10.06.2019, 23:07

zelenac napsal:
Po 10.06.2019, 6:34
Mike,mas to aj s menicom,ci peres do spiral jednosmerny prud?Ja som sa na najvyssieho popud do toho trocha pozrel a zistil som,ze ucinnost vodnych a elektrickych kolektorov je horucavach vlastne opacna.Plus problem s priamym pripojenim elektrickych panelov na spiralu.....
Povodne som myslel,ze to vyraba furt rovnake napetie a kolise len prud,ale nieje to tak.Tak asi ostanem pri vodnikoch.Mam 3 kolektory a 300l bojler.
měnič - heslo - oplocký
ale na mý 2kw by to šlo poslat i přímo, resp. něž byl měnič, tak jsem to tak provozoval
těch 250litrů to rozhodně nevyvaří
bez měnič to dělá, co píšeš, kolísá obojí
s měničem se to snaží držet 200-240V a kolísaj ampéry
já k tomu dobastlil udělátko, který mi do 5A pouští jen jednu spirálu, až pak přidá druhou
efekt - víc to topí do vody a míň chladičema elektroniky 8)

kamarád má tři panely fototermiky a 300l bojler a tomu to teda v létě dokáže 85°C, pak se to vypne
čili řešil, jestli se nedá sehnat pračka se vstupem na teplou vodu ( za bolševika to pamatuju u kamarádů v paneláku )

čili ve vedru jsou ty fototermický lepší, alespoň jak jsem to porovnával s ním
únor - březen, slunce, teplota -8°C, mě jede 9A z panelů, kámošovi voda ukazuje 32°C
červen - srpen, slunce, teplota +30°C, mě s bídou 7-8A on "VYVAŘENO"

fotečka z provozu bez měniče
Obrázek

nikdy neříkej , že to nejde ,protože se objeví aktivní ..... , který neví , že to nejde a udělá to."

zelenac
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: kamion

Příspěvek od zelenac » Út 11.06.2019, 6:37

Tak si mi nasadil brouka do hlavy :wink: .Tych 7-8A by ma v lete nesralo,lebo zas dlhsie svieti slnko.Ale asi by som radsej pouzil ten menic.... jednosmernych 220V pri 8A by uz fajne natahovalo obluk pri nahodnom preruseni obvodu.
Ake mas panely?Oplocky,-to je typ menica?

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 11.06.2019, 9:52

ty pračky na teplou vodu pamatuju z austrošky, nic jinýho tam neměli :-) Ale poštovný sem bude asi nesmysl...

Mike
Star ofrouďák VIP+
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » Stř 12.06.2019, 0:09

typ už nevim, nominál 240W
dneska v tom vedru to dávalo 6,5
já už ho tam mám - mppt nebo jak tomu řikaj
ale máš recht, i tak to ohřálo lehce přes 60°C
čili jak vidíš, oblouk by se nekonal, protože než by se to přehřálo, tak slunce zapadne 8)

oplocký - naklep to do gůglu a uvidíš :wink:

nikdy neříkej , že to nejde ,protože se objeví aktivní ..... , který neví , že to nejde a udělá to."

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Stř 12.06.2019, 16:12

Obluk som myslel pri nahodnom preruseni vodica.Ked pozeram,na aku vzdialenost dokaze natiahnut obluk pri 70V na zvaracke :mrgreen: ....pri 240 to uz musi byt peknych ''par'' centakov.Tak by som to radsej napajal striedavym prudom.
Ten oplocky...predpokladam,ze to je nejaky spinany vyrovnavac napetia,ci ako sa tomu nadava.V rajchu mi ide nahovno net,tak budem guglit az doma,co je to za zazrak.
Ale pouzit tieto elektricke kolektory mi pripada ako coraz zaujimavejsia myslienka,aj ked by sa musel pouzit ten menic.

flashdriver
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: pošembeří

Příspěvek od flashdriver » Stř 12.06.2019, 19:55

Chorche napsal:
Út 11.06.2019, 9:52
ty pračky na teplou vodu pamatuju z austrošky, nic jinýho tam neměli :-) Ale poštovný sem bude asi nesmysl...
Myslim ze se da sehnat i u nas
https://forum.tzb-info.cz/108640-vyber- ... teple-vody

Mike
Star ofrouďák VIP+
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » Čt 13.06.2019, 0:35

jj nějakej ten MPPT
akorát že všude to stojí nesmysl a ještě píšou jak je to superparádní a umí to přepínat do baterek atak...
což teda normálně nevyužiješ

prostě produkt postavenej na to, že máš z dotace postavenou FV elektrárnu, přebytky posíláš do síte, posíláš ČEZu faktury...
a tomu většinou odpovídá cena

tohle - oplocký - je postavený přesně pro připojení topnýho tělesa k bojleru a nemá to žádný další nepotřebný funce
umím si představit, že by k tomu byl třeba výstup na sledování výroby, špiček atp.

ale mám tu verzi pořízenou před 5lety, tak třeba už to je zase dneska dál
se mnou po mailu komunikoval solidně a to jsem strojař, jehož znalosti elektroniky končí diodou, resp. teoretickou funkcí tranzistoru

čili mám pěkně udělaný držáky na panely jako součást zastřešení teresy, vše v žárovém zinku, nerez spojovák, ale kabely mi tak jako volně visej :lol:

zelenac
Věčnej rejpal

Příspěvek od zelenac » Čt 13.06.2019, 7:20

Vdaka!Presne takto to potrebujem mat spravene aj ja.Bez vseliakych blbiniek a kurvitok.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 13.06.2019, 11:39

tak mi přišlo vyúčtování vot bejvalýho dodavatele za ten rok, cena za kW vyšla na 2,77 Kč (f tom je rospočtený fšechno včetně paušálů za jističe a výpalný ekoterorystum). Takže spotřeba za topení tepelka nákejch 22000 Kč. To je jak to uhlí plus mínus. Ale nevim kolik stálo uhlí loni, možná zase zdražilo :-D

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » Čt 13.06.2019, 12:00

...já ti to říkal...nevěřils...jako vždy... :lol:
:D takže jsi na tom plus minus stejně jako já jen s trojnásobnými pořizovacím náklady? :D :D ....neslibovali (nesliboval sis) nižší náklady než za uhlí, ne? to reklamuj :D

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 13.06.2019, 12:42

no já tvý vyúčtování neviděl, takže nemůžu soudit to "plus mínus"... A ty pořizovací náklady nebyly trojnásobný vzhledem k tomu, že nemáš ani vohřef TUV. A vohledně reklamace - uš se na tom pracuje :-) Respektive chci po nich vyladit nastavení. Vopčas to topilo i dyš nemuselo (bralo to věčí důraz na ekvitermu voproti pokojovýmu termostatu). Furt věřim tomu, že to pude vyladit líp, na míň. Další věc je, že topná sezóna byla delší neš vobvykle, topil sem aš do konce května tak možná i toho uhlí bych stopil víc.

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák

Příspěvek od Karlos » Čt 13.06.2019, 13:46

To teda mám tuv..cím myslíš že ohřívám ty kubíky vody...to solary neutáhnou...
Ja myslim..že 1ku 1s uhlim je sqělé...

Tyo...tady od rana litaj stíhačky ...až mě teď zabolelo v ušich....kokoti litaj nisko ...nezačlo to uš?

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 13.06.2019, 14:25

chm já měl za to žes psal že tepelko na bojler napojený nemáš. Ale hledat to nebudu, sem f tom hicu línej.

vohledně stíhaček - neska maj vojáci aktivovaný skoro fšechny prostory co dou aktivovat... http://aisview.rlp.cz/

Odpovědět