jaky podvozek na HJ61?

Autor tématu
vzteklik
Pokročilý diskutér
Témata: 1
Auto: Gulliver Adžópa
Místo/Bydliště: Brdy

jaky podvozek na HJ61?

Příspěvekod vzteklik » Po 28.04.2014, 8:15

Zdravim vespolek,

moc rad bych polepsil podvozek naseho Gulika. Strasne to skace, asi tlumice spatny, mozna i prilis tvrda pera, a v podstate to vubec nerovnosti nezehli. Kdyz si vzpomenu na Mirovu Zebru, tak my jsme uplne jinde.

Nevim co tam ted je, jak to je, jsem to koupil, takze tezko rict, zda ta pera jsou tvrdsi a o kolik.

Uz dlouho koukam po inzeratech a v podstate z druhe ruky nikde nic koupit nejde. Takze uz i premyslim o novych, i kdyz je to ranec.

Nepotrebuju vozit tunu ani tahat jachtu, par cm navic se vzdy hodi, ale veci s sebou moc nevozime, jezdim na 32" pneu.

Nevim jak se budou chovat vsechny ty sady co maji v nazvu 'heavy duty', abych neskoncil jeste s vetsim zebrinakem. A za ty prachy to nechci riskovat. Jde to nejak vyzkouset/zmerit? Kupoval jste nekdo nedavno neco podobneho? OME, Ironman, HP Sporting neco jineho?

Tudiz, jak vybrat spravna pera/tlumice a kde je koupit? Umite nekdo poradit? :ramena:

Dikes.

skudr
značkový genetik
Témata: 11
Auto: Pájo I 2,5TD BIG, Pájo I 2,6 benál Jacikchár
Místo/Bydliště: Stod
Věk: 35

Re: jaky podvozek na HJ61?

Příspěvekod skudr » Po 28.04.2014, 8:42

60ka má lisťáky ne? Tak uber nějakej list ze svazku a zkus to tak.... Třeba to bude velice příjemnej rozdíl a zadarmo....
Upozornění!!! Jestliže výše uvedený příspěvek Vám připadá jako DEBILNÍ KEC, jste evidentně PRAHÁK co nám má jistě co říct

Jsem výkvjetem tohoto fóra :smich:

Minibagr, odtahy viewtopic.php?f=55&t=82119&p=1356723#p1356723

Tomas_GR
Závislý diskutér
Témata: 5

Příspěvekod Tomas_GR » So 03.05.2014, 23:02

Ahoj. Brdy ? jak dlouho ji máš ? není ve zlatý metle ? fotku :-)

Mirek70
Staroffrouďák
Témata: 0
Auto: HJ61, FJ40
Místo/Bydliště: offroudníček

Příspěvekod Mirek70 » Stř 14.05.2014, 18:31

podvozky tam maj skoro všichni, teda krom mě, já mám přidané vinuté.
zavolej, zjistíme co tam máš. Když vyndáš list tak půjdeš dolů.

Autor tématu
vzteklik
Pokročilý diskutér
Auto: Gulliver Adžópa
Místo/Bydliště: Brdy

Příspěvekod vzteklik » Út 03.02.2015, 9:13

Zdravim po case,

toz Gulik prezil cestu po africe a ujel pres 17tkm tam a zpet. Nicmene po ceste do-umrel podvozek. Tlumice uz podle me netlumi, navic jeden v Mauretanii upadl od ramu, tak jel tech 10tkm domu v podpalubi. Zadek je KO, auto moc dole a tudiz tematu vymeny podvozku se nejak budu muset venovat. Pred dalsim vyletem to urco musim poresit.

Tedy ubirani listu neni na poradu dne, to bych jak psal Mira na tom byl hur. Moc rad bych slysel nazory tech co nakoupili nove OME, TJM, Ironman apod. jak jim to auto funguje a jak vysoko s jakou zatezi jim to auto sedi. Je tu nekdo takovy? Pripadne bych se s tim moc rad svezl, kdyby to slo, nez to koupim.

Nam po ceste v nekterym mistech az moc casto drel zadek o zem. Myslim ze listy ktere jsou odstupnovane, tedy maji jich par nesedecich na tech hlavnich, jako to maji nakladaky, viz zde:
leafspring1.jpg
leafspring1.jpg (5.9 KiB) Zobrazeno 2500 x

by mohly splnit ucel, kdy lehci auto bude pohodlne a nalozene si sedne na ty tvrdsi listy a bude fungovat porad dobre. Nejake zkusenosti s takovymy listy? Ale co jsem dival, tak OME takove listy nedela.

Gulik foto pro inspiraci prilozeno take ;-)
Gulliver.jpg

Diky za rady.

vitasek
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Toyota LC 100 Old Man Emu nárazníky naviják,zakrytej spodek,zahrádka. MT

Příspěvekod vitasek » Út 03.02.2015, 12:21

http://www.offroad-obchod.cz/typ-zbozi/ ... cruiser-j6

když vidím jak to máš naložený ,tak bych asi volil + 200 nebo i 400 kg. mám Ome na LC 100 +400 kg ,vepředu torzky, vzadu vinutý a je to tak akorát ,dá se s tím normálně fungovat i s tím jet naloženej na expedici,
pak mám ještě navaru ,vepředu vinutý ,vzadu listáky + 400 a řek bych ,že se ten podvozek chová líp ,jak na tý LC100.

Vrátit se na “60”