Feroza by Mattias - napady pri oprave a uprave

Feroza, Rocky...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

patricius
Pokročilý diskutér
Témata: 2
Auto: Daihatsu Feroza 1.6 ELXi
Stav: Offline

Re: Feroza by Mattias - napady pri oprave a uprave

Příspěvekod patricius » Ne 05.07.2015, 15:32

nazdar, chcel by som do zadu dať vinuté pružiny tak ako to je napr na nive, ake pružiny budu najvhodnejšie a načo si dať pozor ?
Ferooza :D

paramount2
Pejsáček
Témata: 16
Auto: Icebreaker, Explorer LPG
Místo/Bydliště: Kamenice
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod paramount2 » Ne 05.07.2015, 15:34

copak pružiny...těch by se asi dalo najít dost...ale jaký ramena?...nebo triangl?...nebo co tam chceš dát?
Stát není řešením problému, stát je jeho součástí.
Ronald Reagan.

patricius
Pokročilý diskutér

Příspěvekod patricius » Út 07.07.2015, 23:30

prrave nad tym už dlho rozmyšlam, jedny hovoria že su lepšie ramena, iny že triangl ale ja by som skor do tych ramien

tomas2208
Závislý diskutér
Témata: 1
Auto: Daihatsu Feroza, Nissan Patrol Y60
Místo/Bydliště: České Budějovice
Věk: 30

Příspěvekod tomas2208 » Ne 16.08.2015, 16:55

A teď jedna otázka: co te vede k tomu předělání uložení zadní nápravy?
Ať je léto, nebo zima s offroudem je vždycky prima!

patricius
Pokročilý diskutér

Příspěvekod patricius » Pá 21.08.2015, 16:40

tak určite to je väčšie kríženie náprav - too je hlavné a po tom co som predĺžil zadné húpačky tak ak idem cez nejaky potôčik tak furt s tým zaryjem do zeme, a moje súčasne perá sú na ibidvoch stranách puknuté a úplne ľahnuté tak vinuté pružiny až tak nákladné nie sú :)

khonsun
Pokročilý diskutér
Témata: 4
Auto: Daihatsu Rocky, Feroza
Místo/Bydliště: Karlstejn
Věk: 74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod khonsun » So 22.08.2015, 22:46

Jde nejak zavarit vana diferaku; na cele zadku /zadni dekl/ prolina olej; zjevne koroze? Zatim se mi nechce davat celou napravu co mam od Tebe.
Jsem star; za 27 let mi bude 100

HonzaH
Pokročilý diskutér
Témata: 0
Auto: Daihatsu Feroza
Místo/Bydliště: Přibyslav
Věk: 56

Příspěvekod HonzaH » Út 25.08.2015, 0:15

Není náhodou plechovej, aspoň myslím, to by šlo normálně cočkem, ale nezapomeň si nejdřív vypustit olej.
khonsun napsal:Jde nejak zavarit vana diferaku; na cele zadku /zadni dekl/ prolina olej; zjevne koroze? Zatim se mi nechce davat celou napravu co mam od Tebe.

Added in 21 minutes 40 seconds:
Ale proč sem tady :scratch: nemá někdo zkušenost s motorem :?: Starej mi začal žrát vodu a celej byl tak nějak divnej, tak sem vytáhl z druhýho Ferdy s najetými jen 65 000 km kterej měl nejspíš stejnej problem že mizela voda, ale byl jinak v pohodě a šlapal jak hodinky. Sám sem neměl čas tak mi to dělaly v servisu, těsnění a přebrousily hlavu. No, najel sem asi 100 km a voda mizela nanovo, jde do prvního válce, navíc se tlakuje voda, voda jde do oleje a hulí se modrý kouř takže ještě navíc jde do válce olej a dost. Tak teda nevím, jestli je to problém jenom těsnění, nebo prasklý hlavy a olej že by přes kroužky když to před tím nedělalo, nebo co připadá všechno v úvahu, na co se podívat. Nejradši bych si to udělal sám.

tomas2208
Závislý diskutér
Auto: Daihatsu Feroza, Nissan Patrol Y60
Místo/Bydliště: České Budějovice
Věk: 30

Příspěvekod tomas2208 » Ne 28.02.2016, 20:36

Ahoj Matte! Tak jak pokracujes se stavbou? Hodne to tu usnulo, hold Ferozisti asi vymiraji... Mas nejake aktualni fota a popisy uprav?
Ať je léto, nebo zima s offroudem je vždycky prima!

mattias
Závislý diskutér
Místo/Bydliště: Piestany, SR
Věk: 28

Příspěvekod mattias » Stř 05.10.2016, 21:58

Ahoj, robim na tom s takymi polrocnymi prestavkami :/ Teraz sme sa zase do toho pustili, prerobili sme riadenie na naprave a momentalne riesime brzdy, ktore nejak nechcu brzdit. Potom uz by to malo byt pripravene na testovanie v terene :)
Daihatsu Feroza

www.4x4life.sk - magazin zo sveta offroadu

Michal Dvorak
Turysta jaxvině
Témata: 334
Auto: Dlouhá Pajda 2,8 a Feroza s hadrem
Místo/Bydliště: Ronsperg city
Věk: 45

Re: Feroza - napady pri oprave a uprave

Příspěvekod Michal Dvorak » Čt 06.10.2016, 7:39

Pepinek1 napsal:
mattias » stř 11.04.2012, 19:23 napsal:Dik :) vsetci mi hovoria, ze vyzera jak velky off :mrgreen:

Dlouho jsem sem nekouk....tak odpovidam na tvuj posledni blabol vuci me....jsem si naprosto jistej,ze jsem na silnicich a v terenu nacouval vic nez tys najel smerem vpred a bud si jistej,ze jsem aut,motoru a uprav udelal vic nez ty...ovsem ja je delal ucelne...pochopitelne jsem cerpal z manualu a dilenskych prirucek...a nikoliv jako ty z australskyho fora a pro krasu.Az ti nekdo vysvetli jak funguje diferencial,bude ti jasny,ze i metrovy krizeni je ti u Ferozy na nic,pokud nebudes mit speru.To samy ty valce s tim vzorkem co mas a v blaticku...snorchl...narazniky,antena... atd...to ti v terenu vubec nepomuze....rad se podivam na fotecku,kde budes mit vodu do puli oken...a nejlepe videjko.....jak jedes rekou...na to jsi odbornik co vozi i stativ :smich:
Jinak mas recht...vsichni ti hovorja ze tvoje auto vyzera JAKO VELKY OFF...to maj pravdu....ale ....JEN vyzera :D
Vem si priklad z toho kluka co daval navijak....precizni prace a ucelna....ty snorchle... :smich: :vino:

No, musim rict, ze ty jsi echt chytrolin.
Kdyby ses zamyslel trochu, tak bys mozna dosel k zaveru, ze kdyz mas spery, tak naopak zadny krizeni honit nemusis. Pokud spery nemas, tak cim vetsi krizeni, tim lip. Jde prece o to udrzet kola co nejdyl v kontaktu se zemi, aby se neprojevila negativni funkce diferencialu a to ta, ze prenese vykon na odlehceny kolo.
Co se snorchlu tyka, tak nemusis mit vodu do pule oken, aby se motor napil. Pravda ale je, ze u benzina to driv umre na zkrat, nez na napiti.
Zkratka ta upravena Feroza je nadherna. Jen je skoda, ze u nas uz to neprojde technickou.
Ja teprve zacinam s rekontrukci, taxem tady chtel nacerpat info, ale tady prevlada tvoje ego a tvoje blaboly.

mattias
Závislý diskutér

Příspěvekod mattias » Ne 08.04.2018, 21:40

Po rokoch je Róza spat v hre :) nakoniec po vsetkom nedostatku casu a riesenia problemov s dorabkou prestavby som sa rozhodol, ze sa chcem vozit a doba sa stale viac komplikuje kvoli STK. Ponuka na odkupenie podvozku smerovala k rozhodnutiu vratit sa spat na seriovy podvozok. Na Roze posledne tyzdne prebehli chystacky na Tisovec, este sa dokoncuje montaz navijaku, ale uz bola testovacia jazda :)

Obrázek
Daihatsu Feroza

mattias
Závislý diskutér

Příspěvekod mattias » Po 09.04.2018, 21:34

Dnes som pokracoval s montazou naraznika, v ktorom mam osadeny navijak :)

Obrázek

Obrázek
Daihatsu Feroza

Vrátit se na “Daihatsu”