Dá se jezdit bez spony v homokinetickým???

Autor tématu
itchy355
Diskuzní Guru
Témata: 31
Auto: HDJ 80
Věk: 34

Dá se jezdit bez spony v homokinetickým???

Příspěvekod itchy355 » Pá 21.07.2017, 22:47

Tak sem se tak nějak pokoušel o servíce přední nápravy.. šecko plus mínus v klidesu až na zasranou zlomenou závlačku vevnitř v homokinetickým. Prostě ta kurva která celou poloosu drží pohromadě.

Teď otázka -- můžu bez toho jezdit? Aspoň těch zasranejch 30km k Yorsianovi?:) Zkoušel sem tou polo-poloosou vrazit dovnitř do diferáku a nešlo to tam dál než co já vim 5mm (..gufero v kloubu k nápravě bylo furt v ,,rámci'' v té vyvýšeniněna poloose). Prostě z homokinetickýho to nevypadne.

Myslite že s tim můžu normálně jet?? Aspoň v nějakym omezeným pomalým nedalekým rozsahu :)
Všecko je to v p.....

Autor tématu
itchy355
Diskuzní Guru

Re: Dá se jezdit bez spony v homokinetickým???

Příspěvekod itchy355 » So 22.07.2017, 0:54

Podle všeho se mi fakt zdá, že jo.

Jelikož ta poloosa je vyfrézovaná dovnitř, nemá mi to prostě kam utýct. A v diferáku by se to mělo v klidu vyhnout. když to tam bude o 5 mm dál..
Všecko je to v p.....

Autor tématu
itchy355
Diskuzní Guru

Příspěvekod itchy355 » So 22.07.2017, 15:13

Taxem to zkusil a jezdí to. Žádný divný zvuky se neodehrály a to sem zkoušel různě po polňačce s tím házet.. tak snad těch 40 kiláků do brniska to ujede :)
Všecko je to v p.....

Autor tématu
itchy355
Diskuzní Guru

Příspěvekod itchy355 » Po 24.07.2017, 22:27

A ještě jednou si odpovím.

Na cizákově mi nabídli řešení kterýmu řikaj marlin tack:

https://forum.ih8mud.com/threads/marlin ... es.473637/

.. tj na straně diferáku prostě zacpat drážky kuz vod kraje svářečkou. Od té chvíle je ta spona k hovnu.

No a jak se mi to začlo líbit, tak sem při hlednání narazil na elaborát zděs

https://www.landcruiserclub.net/communi ... de.132013/

.. ve zkratce chlap tam píše, že to udělal a teď že si myslí že to bylo zbytečný a spíš mu to zkomplikovalo život; že předtím zkoušeli všemožnýma způsobama který ty vůle kde jsou a proč a zdá se, že ta poloosa tam cestuje celkem fest (zalepili kus těch drážek páskou, složili všecko až po kolo a že pak ty pásky byly úplně slezlý z drážek. No a pak, když tam zavařil max 5mm drážek, vytlačilo mu to normální 54mm klíč tak, že nemohl tu velkou matku utáhnout dokud nevzal trubkovej klíč..

Takže vážně začínám mít pocit, že tam ta závlačka je prostě jako pojistka proti ničemu.. jo kdesi sem čet o týpkovi, kterej musel tahat poloosu z diferenciálu páčidlem, páč se mu tam nějak kousla a protože měl taky ruplou tu závlačku, měl stím mrdání.. normálně by to vytáhl za homokloub, takle musel vymejšlet přípravky.

Tak včil mudruju :)
Všecko je to v p.....

Vrátit se na “80”