Hlučnosť serva, prosím o radu

Autor tématu
Stefa
Diskuzní Guru
Témata: 6
Auto: Subaru Forester SGS
Místo/Bydliště: SK, BB, LC
Věk: 65

Hlučnosť serva, prosím o radu

Příspěvekod Stefa » Pá 19.06.2015, 10:32

Nakoľko táto závada je boľavým miestom 90-tok, snáď mi budete vedieť niekto aj na diaľku poradiť.
Zo spočiatku presakujúceho serva sa časom stalo servo tečúce, až som bol donútený k oprave. V Toyote s origo tesniacimi sadami mi pretesnili čerpadlo aj riadenie a prestalo tiecť.
A teraz nový problém: Kým je systém studený všetko je v poriadku, ale. Akonáhle sa zohreje, servo začne hučať! A to dosť výrazne. V krajných polohách, kým je to studené, tak len jemne bzučí, ako každé servo, ale keď sa to zohreje, je to hrôza!!!
Prosím, poraďte. Vďaka všetkým. :idea:
Nikdy sa nevzdávaj!
Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME

Pedro
Inventář fóra
Témata: 27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlučnosť serva, prosím o radu

Příspěvekod Pedro » Pá 19.06.2015, 13:05

Proč to hučí nevím(příčinou hlučnosti bývá obvykle zavzdušnění nedostatkem oleje, ale to tady nevypadá), ale jen tak pro zajímavost bych měl jiný dotaz: Co stálo to přetěsnění?
Na mé prodané 90 bylo čerpadlo OK, ale lehce prolínal olej na řízení kolem tyče od volantu, kdy se to tedy naštěstí nemuselo řešit, protože únik to byl malý a nijak se to nehoršilo, ale docela mě zajímá, co by to stálo, kdyby se to řešilo.

Autor tématu
Stefa
Diskuzní Guru
Témata: 6
Auto: Subaru Forester SGS
Místo/Bydliště: SK, BB, LC
Věk: 65

Re: Hlučnosť serva, prosím o radu

Příspěvekod Stefa » So 20.06.2015, 19:01

Moja odpoveď nebude celkom relevantná čo sa ceny týka, lebo (vzhľadom na neblahé skúsenosti so SK servismi) všetky súčiastky si objednávam v Maďarsku a aj servis si dávam robiť tam.
Pretesňovacia sada skrinky riadenia 43.608 HUF
Pretesňovacia sada serva 14.370 HUF
Kvapalina Castrol Transmax Dex. III 2.917 HUF
Práca 35.600 HUF
Spolu 96.495 HUF
Čo je v prepočte denným kurzom 300HUF/€ 321,65 € bez DPH, čo neriešim, lebo som plátca .
Keď to prerátam kurzom 28 CZK/€ (to ešte skresľuje, lebo presnejší by bol prepočet cez priamy kurz HUF/CZK), ale zaokrúhlene ma to vyšlo cca na 9.000 CZK, bez DPH !!! :grr:
Nikdy sa nevzdávaj!
Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME

Vrátit se na “90”