masírka Starex je doma

Tudle sekci sem musel vytvořit na vobjednáfku Káfiče pro jeho novej super hard offroud Hnujdaj Chcantaféé :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

oltcitak
Diskuzní bůh, vládce guruů
Témata: 0
Auto: Hyundai Starex 4WD,103kW
Místo/Bydliště: Nottingham,UK/Prievidza,SK

Re: masírka Starex je doma

Příspěvekod oltcitak » Čt 04.12.2014, 14:35

nuz to by sa potom nelietalo ani do vesmiru,samotne ECU su spolahlive mozno viac ako mechanicky rozdelovac a ostatok je mechanika,problem je,ze dnesni mechanici ked nema nic na diagnostike,tak nevie ani opravit auto(resp. vymenit diel,pretoze dnes su to len menici). Ja s tym pocitam,ze vstrekovanie nevydrzi tolko ako na klasike, predkomorkovom deduskovi. Preto mam uz nove vstreky,nove hydrostely,komplet rozvody nachystane a ked ten cas pride,tak ich vymenim(kdekolvek na svete) Som trosku mozno atyp,uznavam,nemenim veci ked sa poseru,ale ked je riziko,ze by sa mohli posrat.... mne to neva...
Hyundai Starex 4WD,103kW
***"Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.:" Johan Wolfgang von Goethe***

Pechy
Staroffrouďák
Témata: 26
Auto: Nissan Patrol GR Long
Místo/Bydliště: Východ Čech
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pechy » Čt 04.12.2014, 14:40

hmm, gratuluji k nákupu nového vozu :pivo:
GR.......to je postoj, ne zkratka
Wozembouch Offroad Team
NÁHR. DÍLY Y60 - tel.: +420 608 86šest 26osm
web: http://www.wozembouch.cz
email: wozembouch1@seznam.cz

Autor tématu
sapazi
Legenda fóra
Témata: 5
Místo/Bydliště: Zrnětín
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sapazi » Čt 04.12.2014, 14:44

Taky su z elektriky nešťastnej, ale zase- já stejně nic sám neopravuju a můj mechoš má celkem slušně vybavenou dílnu tak ať si hraje on. Svou roli hrálo i to že rodina si naporoučela čudlíky, hejbátka, klimu atd a to se obvykle u aut s traktorovým motorem nevyskytuje.
Teď se mi povedlo složit zadní sicny, a překvalio mě že tam je i uprostřed sedmý pás, tedy pokusil bych se to zlegalizovat na sedm, to se hodí. Jen uprostřed může jet leda dítě v sedačce, páč opěrka končí v půli zad. Ještě přijít na to jak vyndat prostřední ( jsou otočné), zatím jsem tam žádnej čudlík nenašel, ale mám manuál tak mrknu doň
V zadním nárazníku jsem objevil asi pět čidel, ale při couvání to nepípá, nevím jestli tam ten varovný systém vůbec je- nebo je to od teploměru?
Hagusy- není to origo, ale zapsané v Tp jsou. Ale je to jen masírka, bál bych se na to dát i lyže. Prostřední nohy jsou jen opřené na střeše, nepřišroubované a celý se to hejbe. Příčník je tuším Neuman, zamykatelný- klíč nemám, takže ho bez flexy nesundám....
Potřebuju pořádnou zahrádku, vozím na tom tyče na stany a rakev. Podél hagusů je plastovej pásek ve žlábku na střeše, tak že by tam se dalo něco upevnit?
Brzdy zabírají jen fakt mizerně a během jízdy se rozdrnčelo přední kolo jako plech o plech, při zabrždění ztichlo, po půl hodince to přestalo. Kotouče hřejou, ale do červena to není...no na to mechoš mrkne, já jsem na jízdní vlastnosti taky pes. Naopak mě nechá chladným estetické a elektrické doplňky, to bych otrhal a vyhodil
Ještě mrknu na disky, klidně bych tam zkusil nacpat moje z VeTerrána, mám na nich o dost lepší zimáky. Tady tahle jsou vylezlý až moc, háže to bláto na dveře a obutý to je na nějakých celoročních.
maverick VeTeráno na plyn,passat 4motion a (už o dost míň) naleštěnej Hyundai Starex 2,5CRDi
+různý vozejky.
-----------Auta pouze s předním náhonem jsou slepá vývojová větev----------------
http://www.sapazi.cz

oltcitak

Příspěvekod oltcitak » Čt 04.12.2014, 14:53

stredne dve sedacky sa nedaju jednoducho vybrat,musis odsroubovat sest sroubov na podlahe(na kazdom sedadle) a tazke su jak fras,su to korejci(nicht praktisch) :evil: zadne cidla su na cuvanie a original sa nevyskytuju,to bude dorabka. do tej drazky chcem aj ja dat C-profil z nerezu a potom nasuvat,co treba,original hagusy su este horsie ako tie co tam mas a v rakusku dokonca ani Hyundai nepovoloval davat nosice na strechu,hold korejci vydrb...i
Hyundai Starex 4WD,103kW
***"Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.:" Johan Wolfgang von Goethe***

Edgar
Staroffrouďák
Témata: 51
Věk: 38

Příspěvekod Edgar » Čt 04.12.2014, 15:07

Klima a čudlíky jsou u dodávek standatdem bo se to jinak nedá v zimě odmlžit. Takže i v traktorovejch motorech je klima

doug
Témata: 1

Příspěvekod doug » Čt 04.12.2014, 15:29

sapazi » čtv 04.12.2014, 14:44 napsal:Taky su z elektriky nešťastnej, ale zase- já stejně nic sám neopravuju a můj mechoš má celkem slušně vybavenou dílnu tak ať si hraje on. Svou roli hrálo i to že rodina si naporoučela čudlíky, hejbátka, klimu atd a to se obvykle u aut s traktorovým motorem nevyskytuje.
Teď se mi povedlo složit zadní sicny, a překvalio mě že tam je i uprostřed sedmý pás, tedy pokusil bych se to zlegalizovat na sedm, to se hodí. Jen uprostřed může jet leda dítě v sedačce, páč opěrka končí v půli zad. Ještě přijít na to jak vyndat prostřední ( jsou otočné), zatím jsem tam žádnej čudlík nenašel, ale mám manuál tak mrknu doň
V zadním nárazníku jsem objevil asi pět čidel, ale při couvání to nepípá, nevím jestli tam ten varovný systém vůbec je- nebo je to od teploměru?
Hagusy- není to origo, ale zapsané v Tp jsou. Ale je to jen masírka, bál bych se na to dát i lyže. Prostřední nohy jsou jen opřené na střeše, nepřišroubované a celý se to hejbe. Příčník je tuším Neuman, zamykatelný- klíč nemám, takže ho bez flexy nesundám....
Potřebuju pořádnou zahrádku, vozím na tom tyče na stany a rakev. Podél hagusů je plastovej pásek ve žlábku na střeše, tak že by tam se dalo něco upevnit?
Brzdy zabírají jen fakt mizerně a během jízdy se rozdrnčelo přední kolo jako plech o plech, při zabrždění ztichlo, po půl hodince to přestalo. Kotouče hřejou, ale do červena to není...no na to mechoš mrkne, já jsem na jízdní vlastnosti taky pes. Naopak mě nechá chladným estetické a elektrické doplňky, to bych otrhal a vyhodil
Ještě mrknu na disky, klidně bych tam zkusil nacpat moje z VeTerrána, mám na nich o dost lepší zimáky. Tady tahle jsou vylezlý až moc, háže to bláto na dveře a obutý to je na nějakých celoročních.

jestli je to ten obyč. tak ten jde odemčít i šroubovákem
Že jsem paranoidní, neznamená, že po mě nejdou.

oltcitak

Příspěvekod oltcitak » Čt 04.12.2014, 15:30

nie u vsetkych..... :wink: ale neva
PS Sapazi ty mas v papieroch 6 mist? Malo by byt bud 7(original),alebo 9(dovozna uprava)
Hyundai Starex 4WD,103kW

Autor tématu
sapazi
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sapazi » Čt 04.12.2014, 16:52

Tak jsem mrknul do TP a je tam 7míst, to jen bazarista me zmátl, uváděl šest.
O couvacích čidlech je psáno v manuálu, takže je to nejspíš origo-vizuálně to souhlasí.ale nefungujou
maverick VeTeráno na plyn,passat 4motion a (už o dost míň) naleštěnej Hyundai Starex 2,5CRDi
+různý vozejky.
-----------Auta pouze s předním náhonem jsou slepá vývojová větev----------------

duldik
Legenda fóra
Témata: 56
Auto: sorento

Příspěvekod duldik » Čt 04.12.2014, 17:10

gratulace k novému povozu brzo se asi přidám do toho vašeho kluboffbusu až najdu starexe bez rezu což je běh na dlouho :pivo:

oltcitak

Příspěvekod oltcitak » Čt 04.12.2014, 17:35

ked som to pozrel podrobnejsie,tak mas tam cuvaky,ale niesu aktivne(pise ze na tento voz to nieje aktualne) mne napr. ich vobec nevyhodi,ani nezobrazi,mozno by ich slo nejako zaktivovat,hmmm,ale na to treba Hi-Scan,ten nemam...
sapazi01.jpg
Hyundai Starex 4WD,103kW

Autor tématu
sapazi
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sapazi » Čt 04.12.2014, 18:47

duldik » čtv 04.12.2014, 17:10 napsal:gratulace k novému povozu brzo se asi přidám do toho vašeho kluboffbusu až najdu starexe bez rezu což je běh na dlouho :pivo:

Bez rezi opravdu těžko. Muj je rok 04 a z prahu už zbyl jen obal. Totež u kamoše, ten ma klasickou H1 od novoty a prahy dělal taky
+různý vozejky.

skodik
Věčnej rejpal
Témata: 24
Auto: Mercedes Vito 2,3TD, Škoda Fabia 2,0i
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Věk: 39

Příspěvekod skodik » Čt 04.12.2014, 18:59

bude z toho krasavec, gratuluji ke koupi...
tel. 777 119 789 pouze pro slušný lidi
Skoda Fabia 2,0i 8)
Mercedes Vito 2,3TD

Autor tématu
sapazi
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sapazi » Pá 05.12.2014, 14:13

couvací čidla jsou funkční a to nejen vzadu ale i vepředu. Stačilo přijet k překážce trochu blíž a už to pípá.
Síla na redukovanou jedničku hore kopcom bez dotyku plynového pedálu vyzkoušena, leze jak šnek, kdybych vystoupil a šel tam pěšky, nahoře ještě stihnu svačinu než auto přijede samo.
Rachocení od předního kola ustalo, ale na brzdy bude třeba určitě mrknout.
ABS vyzkoušeno bržděním na mokré louce, ale nevím zda funguje- pedál nedrnčí a podle stopy v blátě jelo auto smykem. Zkusím ještě jednou, uvidíme
Při plným rejdu slyším zvuky vepředu ( asi moc vylezlý kola z podběhu) a taky zezadu- no snad to není diferák
+různý vozejky.

Autor tématu
sapazi
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sapazi » Pá 05.12.2014, 14:17

Doufám že to tu čte i někdo z mojich sousedů, takže tedy :

TO AUTO NENÍ NOVÝ ANI NESTÁLO MILIJÓN. JE STARÝ ASI JAKO VAŠE FÓBIJE A STÁLO TAKY ZHRUBA TOLIK. Děkuju za optání, jede to pěkně a žere to naftu.
+různý vozejky.

Pechy
Staroffrouďák
Témata: 26
Auto: Nissan Patrol GR Long
Místo/Bydliště: Východ Čech
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pechy » Pá 05.12.2014, 14:18

sapazi » pát 05.12.2014, 14:17 napsal:Doufám že to tu čte i někdo z mojich sousedů, takže tedy :

TO AUTO NENÍ NOVÝ ANI NESTÁLO MILIJÓN. JE STARÝ ASI JAKO VAŠE FÓBIJE A STÁLO TAKY ZHRUBA TOLIK. Děkuju za optání, jede to pěkně a žere to naftu.

:smich: :smich: :smich: :smich: :smich:
GR.......to je postoj, ne zkratka
Wozembouch Offroad Team
NÁHR. DÍLY Y60 - tel.: +420 608 86šest 26osm
web: http://www.wozembouch.cz
email: wozembouch1@seznam.cz

Vrátit se na “Hyundai”