Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Explorer severní čechy

Bronkaři, Exploreristi a 150kaři máte prostor...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
BradBrodak
nováček
Auto: Ford Explorer
Stav: Offline

Explorer severní čechy

Příspěvek od BradBrodak » Po 09.09.2019, 13:04

Zdar borci. Stal jsem se čerstvým majitelem Expíka z roku 1998. Tímto se mezi vámi uvítám :D a rovnou bych měl pár dotazů. Někdo ze severu čech, kdo tyhle auta zná? Servisuje? Zatím jsem domluvenej s p. Javůrkem z Jeep servisu... nějaký doporučení?
Další věc. Vypadá to, že 4x4 fachčí..i pomalá, ale při rozpojování se jí moc nehce..resp. když se rozpojí, tak celkem rána. Je možný, že to je jen zatuhlý? Bývalý majitel prý 4x4 moc nepoužíval.
Další dnešní poznatek...do serpetin, hlavně nahoru, se auto tak jako divně zavlnilo..bylo teda mokro, ale i tak mě to vyděsilo. Jak kdyby chtělo ustřelit. Gumy ok. Napadaj mě tlumiče..nějaký silentbloky? I na kruháku to udělalo. Za sucha, když jsem ho vezl dom, tak to vypadalo v pohodě.
A poslední věc, od prodávajícího jsem dostal krabici s oleji a filtrem do převodovky. Problém, že on na to 6 let nesáhl a pochybuju, že předchozí majitel olej měnil. Dle tacho má 200tis. Vyměnit olej? Neměnit? Prý, pro zanedbanou převodovku, je výměna oleje kolikrát smrt...coz bych nechtěl..teď to řadí normálně.
Případně ocením tip na náhradní díly :-D

Díky

Phulc
Picin
Auto: nissan patroll -hard top-Mitsubishi Pajero
Místo/Bydliště: LIBERECKO-Proseč nad Nisou
Věk: 49

Re: Explorer severní čechy

Příspěvek od Phulc » Po 09.09.2019, 18:21

To ustřelení za mokra .....já měl jednou na páju nové gumy ...už nevzpomenu na značku ...a za mokra to klouzalo jak na ledu ...děs !!! Dal jsem jiné a :hop: paráda . Takže pokud to na suchu sedí a za mokra ne , soustředil bych se nejdřív na gumy . :mrgreen:

Nissan Hlítka 160 3,3td - Zebra + KYlo+Mišivbuši Panděro 3,2 td
Co Tě nezabije........to se vrátí .........a zkusí to znovu !

Autor tématu
BradBrodak
nováček
Auto: Ford Explorer

Re: Explorer severní čechy

Příspěvek od BradBrodak » Po 09.09.2019, 19:36

Phulc napsal:
Po 09.09.2019, 18:21
To ustřelení za mokra .....já měl jednou na páju nové gumy ...už nevzpomenu na značku ...a za mokra to klouzalo jak na ledu ...děs !!! Dal jsem jiné a :hop: paráda . Takže pokud to na suchu sedí a za mokra ne , soustředil bych se nejdřív na gumy . :mrgreen:
Ha..díky za tip. Nějaký doporučení na 255/65/16? Teď tam jsou GoodYear Wrangler.

Odpovědět