Ford Explorer USA info - ND, spolahlivost atd..

Bronkaři, Exploreristi a 150kaři máte prostor...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
smitis
nováček
Témata: 12

Ford Explorer USA info - ND, spolahlivost atd..

Příspěvekod smitis » So 10.09.2016, 15:30

Ahojte,

chcem kupit pre manzelku offroada, aby sa vedela vozit za nasim konom. Je od nas vzdialeny cca 3km a cesta je dost rozbita a najma pri dazdoch a v zime je problem sa za nim dostat. Pocitam, ze s autom sa najazdi max 200 - 300 km mesacne (ked uz bude tak sa urcite pojdem niekam vyblaznit :-) )

Momentalne mam na ruke Ford Explorer V6 4.0 rv.99 USA za +-1600 eur. Nakolko vobec nepoznam toto auto chcem od vas nejake rady.

1. Ako je to z nahradnymi dielmi?
2. Aka je na tom automaticka prevodovka? Byva poruchova? Je mozne pri poskodeni spravit repas alebo je treba nahradit inou?
3. Je motor spolahlivy? Ako hodnotite celkovo auto na udrzbu?
4. Co LPG pre tento motor?

Co sa tyka offroadov som uplny zaciatocnik, snazim sa citat fora a clanky no mnoho veci mi zatial unika.

Vdaka za vsetky rady

ondrapopik
nováček
Témata: 0

Re: Ford Explorer USA info - ND, spolahlivost atd..

Příspěvekod ondrapopik » So 10.09.2016, 21:15

Ahoj, jsem stastnym majitele explorera uz rok a zatim musim rict, ze je to super auto. Mam 4l sohc v plynu na denni jezdeni. Auto je pohodlne, provozni naklady minimalni.
Par dilu jsem shanel a nakonec jsem kupoval pres ebay z USA. Pro zakladni udrzbu a nejake drobne opravy se daji na internetu najit prehledne video navody.
Automat je myslim velmi spolehlivy a urcite se da delat repas.
Motor je konstrukcne celkem jednoduchy, takze se nema moc co rozbit. Ale chce to zakladni udrzbu.

Nedavno jsem menil brzdove desticky na expu a na nasem druhem aute (opel astra) a musim rict, ze na expu je to prijemnejsi. Je tam vic mista.

Vrele doporucuji.

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

BlackflamesIczI
Legenda fóra
Témata: 20
Auto: Zavislost na Fordech 4x explorer
Místo/Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BlackflamesIczI » Ne 02.10.2016, 10:37

tak jednoduse
LPG motoru nevadi
Automat 20000-37000,- zalezi na poskozeni ono staci menit olej a udelat pri oleji to co se ma ale to nikde nepisou :-) ani v navodech,takze usetenim 300,- K4 znicis automat :-)
Motoru SOHC vadi srackove olejove filtry a celkove tomuhle autu vadi srackove dily v economy class , treba modre tlumice od monroe za 4 dolary , desticky za 2 dolary , atd
Problem jsou rozvody pokud nekdo da srackove dily tak se motor potka za chvily .
A pruser jsou kutilove takze auto idealne se servisni historii bez kutila
Kompletní přestavby offroadu a jiných vozidel, montáže LPG. Repas automatů. Výroba nerezových výfuků a dily ze států za rozumné LOVE . Strakonicko 725 505 674 http://www.ffauto.cz
Brzy Blackflames.cz

koval
nováček
Témata: 4
Auto: Ranger 4.0 XLT FX4
Místo/Bydliště: Hořicko
Věk: 43

Příspěvekod koval » Po 03.10.2016, 22:17

Blacku,jeden dotaz k věci. Prosim tě jak jako s těma rozvodama u tohohle typu motoru? Jakože voni tak nějak maji jakou životnost když jsou tim řetězem? Tak nějak jsem zvyklej ze svýho starýho Sprintera že jako jsou vesměs na doživotí. :D
Jsem si blázen koupil něco co má tenhle motor. :D a má to 250 na hrbu.
Děkuju.

paramount2
Pejsáček
Témata: 17
Auto: Icebreaker, Explorer LPG
Místo/Bydliště: Kamenice
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod paramount2 » Po 03.10.2016, 22:28

copak řetěz, ten asik celkem vydrží...jenže se časem lámou plastový napínáky a pak je možnost přeskočení nebo dokonce spadnutí řetězu...
jeden se mi rozlámal na zadním rozvodu...no jezdí to, tak to neřeším a pokud vím, tak u jednoho vozu to tak má i Black...ale dlouhodobě to asi nejni dobrý...
Stát není řešením problému, stát je jeho součástí.
Ronald Reagan.

Dockar
Jack Rozparovač
Témata: 71
Auto: Dodge Durango I
Místo/Bydliště: Na kopečku u jeskyně
Věk: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dockar » Út 04.10.2016, 21:15

Dyby u tohodle auta byl trochu lepší postavenej motour, tak je to auto pecka. Boužel, srdce tohodle voítka trpí.... trpí. :mrgreen:
Dodge Durango I 5,9 V8
Zahradní technika, Plzeňská 349/121 - Beroun http://shop.slemar.cz
Na ksichtoknize https://www.facebook.com/husqvarna.slemar/
Tel.: 732 872 856

koval
nováček

Příspěvekod koval » Stř 05.10.2016, 20:52

Sakriš,co znamená-rozlámal se mi napínák? Jak jsi to jako zdiagnostikoval? Nebo co si pod tim mám představit?
Jsem v oboru fordů panic,řetěz znám pouze ze svýho starýho sprintera a tam jsou rozvody řetězem prostě na doživotí nebo na dožití. :D
Jsem si myslel že s motorem 4.0 V6 v pěkným Rangeru FX4 nešlápnu do hovna. A ted se začínám bát. :roll:

paramount2
Pejsáček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod paramount2 » Stř 05.10.2016, 21:13

no jak...sundal sem ventilový víko, páč mi začaly vodcházet hydroštely a pak je to hnedle vidět...plastový lízátka-napínáky u kola vačky na pravý straně vepředu, na levý vzadu( což je taky mimochodem důvod poněkud komplikovaný výměny rozvodů)...
Ronald Reagan.

paramount2
Pejsáček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod paramount2 » Stř 05.10.2016, 21:16

Dockar napsal:Dyby u tohodle auta byl trochu lepší postavenej motour, tak je to auto pecka. Boužel, srdce tohodle voítka trpí.... trpí. :mrgreen:

ale von tak špatně postavenej nejni....jen ty auta v ČR bohužel nedostávaj tu údržbu a pochutiny, co by měly... :?

já se teď přes zimu chystám motor vyndat, nechat udělat šecko co je třeba a zase bude 200 tis km lítat jak ďas... 8)
Ronald Reagan.

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 99
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Příspěvekod Potapec » Stř 05.10.2016, 21:29

Tak to doufám v dlouhou zimu aby se to stihlo, jen aby na to nepadla rovnou celá doba ledová ...
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

koval
nováček

Příspěvekod koval » Stř 05.10.2016, 22:10

Možná z mojí strany debilní otázka,ale von se jako nedá vymněnit jen ten napínák když jako teda vodchází? Respektive oba. Je třeba kulivá tomu vyndat motor z auta a udělat celou výměnu rozvodů?
Jako auto mám z německa,ale nedělám si iluze vo tom jak probíhal v německu servis takový káry,prostě doufám že vobčas mněnili aspoň olej,jinak auto je na svůj věk pěkný a vypadá všechno dost původně.

Michal95
Věčnej rejpal
Témata: 29

Příspěvekod Michal95 » Čt 06.10.2016, 18:55

Ne nedá, protože ten motor vymejšlel kretén. Jedna strana motoru má rozvody vzadu a druhá vepředu a prostředkem motoru vede tyč na náhon rozvodů. A kvůli těm rozvodům musí motor ven. A nemá smysl měnit jenom napínák protože jsou většinou v hajzlu i vodící lišty a vytahanej řetěz.

paramount2
Pejsáček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod paramount2 » Čt 06.10.2016, 22:03

to že je to takle je u véčkovejch motorů celkem běžný...enem pro upřesnění: motor se vyráběl v Kolíně nad Rýnem...
Ronald Reagan.

Michal95
Věčnej rejpal
Témata: 29

Příspěvekod Michal95 » Čt 06.10.2016, 22:33

paramount2 napsal:to že je to takle je u véčkovejch motorů celkem běžný...enem pro upřesnění: motor se vyráběl v Kolíně nad Rýnem...

Tohle řešení rozvodů znám jenom s explorera.
Nevim koho a proč napadlo dát jednu stranu vpřed a druhou vzad :ramena:
Všechny véčka se kterejma sem se setkal jak na řemenu tak na řetězu tak všechny měly rozvody buď vepředu nebo vzadu.

BlackflamesIczI
Legenda fóra
Témata: 20
Auto: Zavislost na Fordech 4x explorer
Místo/Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BlackflamesIczI » Čt 13.10.2016, 9:41

stejne musis vycistit vanu od bordelu idealne zkouknout saly a vyndani motoru neni zas takovej problem , a u tech rozvodu bejva problem s tlakem oleje protoze protoze pulka lidi tam leje sracky a na to ten motor neni stavenej takze se neco vydre a hydronapinaky nefunguji a proste rozvody prasknou, popripade daji olejovy filtr ktery tam nepatri (to ze pasuje na zavit neznamena ze tam muze bejt) a olej spadne dolu a po nastartovani jdou napinaky na sucho takze nefunguji
Kompletní přestavby offroadu a jiných vozidel, montáže LPG. Repas automatů. Výroba nerezových výfuků a dily ze států za rozumné LOVE . Strakonicko 725 505 674 http://www.ffauto.cz
Brzy Blackflames.cz

Vrátit se na “Ford”