ssangyong rexton Vyřešeno

I tahle značka svede v terénu leccos
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

MG-RR
Závislý diskutér
Témata: 1
Auto: www.1234.cz, Ssangyong Rexton, Rodius, 3x Prius, Camry, Toyota IQ, A6 Quattro
Místo/Bydliště: CZ-Velké Přílepy & DE-Chemnitz
Věk: 43
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ssangyong rexton

Příspěvekod MG-RR » Ne 13.11.2016, 8:03

Oggre napsal:Díky za rychlou odpověď. Rozhoduji se mezi těmito REXÍKY:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ssan ... oFrom=list . což by dle fotek měla být stálá čtyřkolka
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ssan ... oFrom=list . což by měla mít připojitelný předek
a
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ssan ... oFrom=list . ta by taky měla mít připojitelný předek

Takže teď už nezbývá nic jiného, než si udělat výlet po bazarech :-)))

Ja na to nekoukal, musite obejit vsechny, prvni vec je padnout na ctyri a podivat se jak je shnily ram, prorezly/prusvitny byva u zadnich kol. U vsech shnilych Rextonu bude casem obrovsky problem za 5-10let nadrz, ktera prohnije v pulce, ve spoji. Stare moc nebudou a nove z Korea, mam nakup +-400€ bez dane, je dlouha, takze draha doprava a kazde tri mesice se vše zdrazuje... byl to od Ssangyongu 100% zamer, protoze tohle se uz jednou zazilo u Mussa 94-95 kdy delali ocelove nadrze, ty samozrejme hnili. Musso 96> melo nadrze uz pouze plastove > Rextony maji opet nadrze plechove :roll:
-------------------------------------------------
RX I. 2,9TD ram sice povrchove oreznul, ale neprohnil (vyrabeli se pouze 2002-2003 a dnes jsou na tom z korozí často lépe než Rextony II.)
RX I. 2,7XDi je na tom z korozi hur nez 2,9
RX II. Jako bonus omezene zivotnosti tu mame RX II. ktery byva u zadnich kol shnily na silu alobalu a umi se z nej odlepovat tenoucke az 10cm platy sily alobalu... puvodni barva ramu a pod ni to hnilo... kdyz tomu date "nastrik podvozku" tak to shnije pod tim a rez upadne i s tou nastrikanou srajdou.

Vsechna auta maji necitelny VIN u PP kola na ramu, jak vede brzdova trubka (protoze mistri na STK umi sice VIN vyskrabat, vybrousit, obnazit, ale uz se neumi postarat o platiciho zakaznika a zastriknout to treba medenkou)

U RX2 se !!!musi vymenit dol. cepy!!!, protoze se umi ustrihnout pri pomale jizde, nejlepe v krizovatce. Ve vyspele Evrope se to vi, v Cesku to urady nezajima, v Nemecku-jak kde po koupi Rextonu Vam prijde z uradu dopis, ze musite dolozit, ze jste si vymenili originalni cepy, jinak mate na dalsi TÜV neprekonatelny problem.

Vyfuky od deseti let stari jsou shnile a musi se oba nutne vyměnit 6500 + 5500, kdo to ignotuje tak ja je vyfuk prohnily a umisteny pod PZ sedadlem, uz jsem videl par roztavenych a seskvarenych interieru pod PZ sedackou (jizda s karavanem/lodi smer Chorvatsko)

Hledejte auto z Italie, stocene bude stejne jako vsechna ceska auta, ale z 90% nebude shnile a osetrite jej nez vyjedete do soli.
Naposledy upravil(a) MG-RR dne Ne 13.11.2016, 21:39, celkem upraveno 2 x.
CZ - DE

cap1234
nováček
Témata: 0
Auto: Rexton 270xdi

Příspěvekod cap1234 » Ne 13.11.2016, 11:53

sory to jsem zapomel 2.7 xdi automat to uz zacalo pred mesicem a pul pravda je ze jsem natankoval nouzove u pofiderni benzinky jinak tankuji primo u Benziny.ted zatim jezdi ale trosku horsi starty jsou stale a kdyz jedu nad 100kmh tak to nekdy klepe.a jednou to slo jakoby na 4valce.ale jsem zastavil chciplto nastartoval a zase jel normalne

RINO
Pokročilý diskutér
Auto: SY nosorožec
Místo/Bydliště: Kolin

Příspěvekod RINO » Čt 17.11.2016, 10:23

Jak to tady čtu tak bych si Rextona vživotě nekoupil když mě čeka co se tady piše :smich: :shaman:
uřad mi napiše abych si vyměnil čepy a vyfuk revize kotle kominu to je dost šilena představa co bude v budoucnu
kontrola stolice??? :hop:

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 48

Příspěvekod Strelec » Čt 17.11.2016, 12:29

No.... Nosorožec se sral víc, když už jsme u toho. Měl jsem 2,3i. :wink:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - taková šedá motorová myš
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

MG-RR
Závislý diskutér
Auto: www.1234.cz, Ssangyong Rexton, Rodius, 3x Prius, Camry, Toyota IQ, A6 Quattro
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MG-RR » Čt 17.11.2016, 15:39

RINO napsal:Jak to tady čtu tak bych si Rextona vživotě nekoupil když mě čeka co se tady piše :smich: :shaman:
uřad mi napiše abych si vyměnil čepy a vyfuk revize kotle kominu to je dost šilena představa co bude v budoucnu
kontrola stolice??? :hop:

:-) Pokud koupím stroj, musím mu dát co potřebuje.
Auta jsou spotřebiče, velká část lidí koupí vybydlené, ale se servisem postupují jako by měli nové auto = možná olej, nic víc tomu nedají pět-deset let, mezi tím se to někde stočí, pak to prodají... ti co to koupí zase řvou, že je to rozsypaný šunt a servis stojí peníze. Nikdo je nenutil kupovat laciný Rexton za cenu vylítaného osobáku, mohli koupit Land Cruiser 100...? Nemohli, na to nemají.

Kolik dvanácti a více letých terénních aut s rámem, redukcí, podobným obsahem, umí svižně a v klidu 160km/h projet Evropu, vejde se se spotřebou do 10-11L nafty, dokáže utáhnout 3.500kg a bude za 100.000,- :-)

Trochu nadsázka, trochu realita, trochu legrace... Patrol se starou 2,8 byl fajn, ale je velký, nemotorný a každý shnije na prach (s třílitrem u mne 3x propálený píst, vše stálo šílené peníze a spotřeba 14-17). Toyota je skvělá, za 100t žádnou nepořídíte, slušná LC100 stojí 4x víc a GO se na ní musí udělat taky, ale zásadní věcí stojí trojnásobek + taky koroze. Cenná LC 80 už jen na ceně stoupá a za stovku to bude šrot na vrakoviště, LC120 je cenově 3x výš, má taky často nemocné vstřiky, motory a hromádku svých starostí. Snad je tajný typ LC90-95, ale koroze, myslím, že na TZ 3,5t nemá a na dálnici už je to taky pomalá babka. Touareg... v Německu se říká, že je to pro ty co neodrostli z Golfu (myšleno, že jim nedorostl...)to je jen SUV a elektronická katsatrofa se vzduchem, "problém jsou motory" a za stovku rozhodně nebude. Range Rover do stovky je hruza, vlastně i drahé jsou pořád hrůza. Jak po nich chcete dřinu, jsou katastrofálně nespolehlivé elektronika i vzduch podvozek. Snad stará, poctivá Discovery 300TDi někde z itálie, aby nebyla shnilá, je ale na dálnici velmi pomalá + hnije a hliník se rozpadá v prach. ML do stovky vybydlené, zničené, je to spíš někam k osobáku. Staré Pajero 2,8 bylo fajn, ale na dálnici to nezvládá a novější "kulaté" není spolehlivé, taková finančně servisní hitparáda... Terracan, Sorento, tak na tahání obyčejného plaťáku a osobáky, ale ne na 3500kg, to radeji ten obyčejný Rexton.

Je za pár korun, potřebuje ale zrenovovat 30-50t, pak bude sloužit dál. Nebo prostě koupit, mít štěstí, použít a zahodit. Je to taková lepší Dacia, tažná mula, nic víc.

Že je u desetiletého auta shnilý výfuk, tomu se snad nikdo nediví.

Výměna minimálně dolních čepů je u Rextonu II., Kyron, Rodius "preventivně nutná" uvnitř vyreznou, takže nemají vůli, ale zadřou se a vykroutí při pomalé jízdě v zatáčkách, v křižovatce - jako když korek dostáváte vývrtkou z lahve.(NEPLATÍ PRO REXTON 1, tam dolní čepy drží, nikomu nic neupadlo)

V Německu to není nařízeno všem, jen Rexton2 a doporučuje se Rodius i Kyron - je to v pořádku... jezdí se tam rychle a následky při nehodě jsou velmi drahé.
V Česku dolní čep ani po dvaceti letech u starých Muss, často nikdo nevyměnil. Když jim to řeknu, musí to ven, nechte si to někde vyměnit, tak 90% je u zadnice co se může přihodit, že v tom vozí rodinu, děti, že nejsou na silnici sami, jen zbaběle krčení rameny. Není na něm vůle, ale žádná, tak to dostali preventivně nařízeno.
Víte co nastane v CZ po letech praxe, když upadne dolní čep? Posíláme jen jeden, trvají na tom POŠLETE mi JEN JEDEN... vymění jen ten upadlý, nejlevnější šunt za 500,- bez geometrie a ta radost, jak ušetřili = Za 1/2 roku gumy za 10-20.000 zhoblované :) Stejná situace v Nemecku? Vymění se oba originál a často vč. osmi šroubů k rameni.

Foto čep Rodius 190.000km Rakousko (auto nehavarované, prý to někde vrzalo, jeli 20km, pak to upadlo to někde v zatáčkách v uličce, děti v autě) vytržená poloosa, poškozený blatník, nadkolí, vyrvaná zástěrka. Dost často ale prodávám na Rexton ohnutá ramena, těhlice, poloosy, celý tlumič, prostě vše se ohne + zničená pneumatika. Některým z nich jsem to říkal, vyměňte to = no co, šetřili 2400 za dva čepy + sbíhavost.
Obrázek
Naposledy upravil(a) MG-RR dne Čt 17.11.2016, 22:18, celkem upraveno 7 x.
CZ - DE

RINO
Pokročilý diskutér

Příspěvekod RINO » Čt 17.11.2016, 18:07

Strelec napsal:No.... Nosorožec se sral víc, když už jsme u toho. Měl jsem 2,3i. :wink:

mluvime tu o Rextonovi zeptej se klubaku komu na rextonovi upadnul čep!!!

anjel
Legenda fóra
Témata: 26
Auto: Vitara XR650R

Příspěvekod anjel » Čt 17.11.2016, 18:18

ahoj, mam rodiusa ,max spokojnost ,trosku problem s nd ,but niesu, alebo stoja vela...

RINO
Pokročilý diskutér

Příspěvekod RINO » Čt 17.11.2016, 18:30

NO ja myslel že to ma jezdit na cvičak odvest děti do školy a přejet přikop na rybnik,
a řešime 160 km v hodině tahame 3 tuny a vic a dovolenou v Italii!!!
Zřejmě toho Rexton je schopny všecko zvladnout za jedine podminky a to servisujeme
jako každe jine auto at si skopčaci dělaji co chtěji :hop: :pivo:

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvekod Strelec » Čt 17.11.2016, 18:45

RINO napsal:
Strelec napsal:No.... Nosorožec se sral víc, když už jsme u toho. Měl jsem 2,3i. :wink:

Haníš Rexe a máš Nosorožce. :ramena: Jen porovnávám... A klubáků jsem se fakt neptal a ptát nebudu. Ještě bych někoho vystrašil. :wink:

RINO
Pokročilý diskutér

Příspěvekod RINO » Čt 17.11.2016, 18:50

Strelec napsal:
RINO napsal:

Haníš Rexe a máš Nosorožce. :ramena: Jen porovnávám... A klubáků jsem se fakt neptal a ptát nebudu. Ještě bych někoho vystrašil. :wink:

NE nestraš :alien: strašeni je tu už dost :D
Ten Hoky to podle mě jen ošlechtil a prodal to bylo asi na prodej a ted se ho někdo chce zbavit ale to jen
možna děla takovej dojem na mě třeba je OK
Na nosorožce nedam dopustit to je jasny!!! :hop: Rexton jezdi do 160 a Nosorožec jezdi od tech 160 vejš viš :pivo:

MG-RR
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MG-RR » Čt 17.11.2016, 21:22

RINO napsal:at si skopčaci dělaji co chtěji :hop: :pivo:

Ethik.... ti to dostali nařízeno od Ssangyongu Korea a první impulz problémů přišel údajně z GB pojišťoven
CZ - DE

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvekod Strelec » Čt 17.11.2016, 21:57

RINO: nevím jak tobě, mě Nosorožec jezdil 170 a s Rexem jsem jel taky tak. :ramena: Rychlejc to nešlo, brzdili mě Vochcáfky. :mrgreen:

RINO
Pokročilý diskutér

Příspěvekod RINO » Pá 18.11.2016, 14:36

Někdy se zeptaš na něco a nikdo neodpovi ne proto že by nevěděl!!!
Podruhe te zahlti infem že neviš kde ti hlava stoji tak mi to přišlo i v tomto
připadě nic vic nic min nic nehanim :ramena: :kapsy:
tadle značce fandim :hop:

MG-RR
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MG-RR » Pá 18.11.2016, 17:22

anjel napsal:ahoj, mam rodiusa ,max spokojnost ,trosku problem s nd ,but niesu, alebo stoja vela...

I na Rodius mam bezne veci original na sklade stale, a zbytek vozim tydne z Korea. I starsi veci.
Naposledy upravil(a) MG-RR dne Pá 18.11.2016, 18:58, celkem upraveno 1 x.
CZ - DE

anjel
Legenda fóra
Témata: 26
Auto: Vitara XR650R

Příspěvekod anjel » Pá 18.11.2016, 18:55

no mne odisiel, teda vylial sa predny tlmic ,dalej na r7 som schital skalku ,nicnic a mam caru cez cele okno ,dalej asi mam nekde trosicku volu medzi prevodovkou a kolesami ,pri ubrati a pridani to nepatrne sklbne(zena to nepozna), no a co ma najviac sere zacal mi chrapcat peredny pravi reprak?!

Vrátit se na “SsangYong”