držák na rezervy na 5 dveřích

I tahle značka svede v terénu leccos
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

depeter
Staroffrouďák
Témata: 25
Auto: Panelák
Místo/Bydliště: Bryncl-lont

Re: držák na rezervy na 5 dveřích

Příspěvekod depeter » Stř 28.07.2010, 14:04

"mršit těžiště auta"

Tee fakt,kazdy kilo na strese je znat.
A navic,dam rezervu na strechu,a mlada se zapomene a vlitne do Tesca do podzemnich garazi....
Uz to slysim "sem se tam dycky vesla,tak co..."
Upozornění !!! Jestliže výše uvedený příspěvek Vám připadá jako DEBILNÍ KEC, jste evidentně PRAHÁK (nebo polabák)co nám má jistě co říct.
"Nevytahuj nože tam,kde se bude střílet"

Greywolf
Diskuzní Guru
Témata: 0
Místo/Bydliště: Náchod

Příspěvekod Greywolf » Čt 29.07.2010, 6:59

Tak tomu nějak nerozumím, proč by měla rezerva na střeše mršit těžiště? Pokud něco umístím " na střed " mezi nápravy tak nic nemůžu pokazit, pokud cokoliv vysunu před nebo za auto "přetěžuju" jednu z náprav a naopak díky vlivu páky odtížim druhou. :ramena: Pokud by měla vliv rezerva na střeše na cca dvoutunový auto, jaký vliv bude mít pevnostňák, nebo ta zmiňovaná rezerva pokud ji dám na držák za nárazník, tedy pokud bereme v ůvahu změnu těžiště v podélné rovině.
Pokud se jedná o výšku, jako, že by se to víc kymácelo, vezmu li základ pro terénní auto - nápravy, motor, převodovky, rám, tak musím dojít k tomu, že majoritní podíl váhy je dole, tedy jedna rezerva i kdyby měla sto kilo tak snad nemůže nic změnit. :shock: co by potom udělal stan a nebo nacpaná zahrádka na expedici??

To mi teda nějak není jasný, :shock: nechci rozpoutat nějakou hádku, ale zkus mi to nějak vysvětlit, nejlépe technicky, docela rád bych si to spočítal, kurňa jinak budu muset zpátky do školy. :D Podle mě to má vzhledem k váze kola vliv na těžiště úplnou prdlačku.

depeter
Staroffrouďák
Témata: 25
Auto: Panelák
Místo/Bydliště: Bryncl-lont

Příspěvekod depeter » Čt 29.07.2010, 8:55

"co by potom udělal stan a nebo nacpaná zahrádka na expedici?? "

A to je vono,samo ze ta rezerva tolik nevazi,ale furt to je cca 30 kilo.A pri hratkach v terenu pri bocnim naklonu se clovek lehce zapomene ....
Pevnostaky vazi samo ze vic,ale sou pod nebo na urovni teziste auta,a tak na stabilitu nemaj vliv.
Upozornění !!! Jestliže výše uvedený příspěvek Vám připadá jako DEBILNÍ KEC, jste evidentně PRAHÁK (nebo polabák)co nám má jistě co říct.
"Nevytahuj nože tam,kde se bude střílet"

Frankie
Staroffrouďák
Témata: 342
Auto: nepotřebuju auto, to má každej co má do prdele díru
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frankie » Čt 29.07.2010, 10:52

Greywolf » čtv 29.07.2010, 6:59 napsal:Tak tomu nějak nerozumím, proč by měla rezerva na střeše mršit těžiště? Pokud něco umístím " na střed " mezi nápravy tak nic nemůžu pokazit,
sorry ale na tohle můžu říct jediné, zopakuj si Fyziku ze 7 třídy
Fuck all, it is better to live

Greywolf
Diskuzní Guru

Příspěvekod Greywolf » Čt 29.07.2010, 16:59

Hmm tak já čekal fundovanou odpověď jak 30 kilo na střeše ve výšce cca 190 cm ovlivní 2 tuny s těžištěm kolem půlmetru nad zemí při šířce a délce Mussa, hmm asi nejsem dost velkej doktor a půjčím si od nějakýho děcka knížku. :smich: :smich: V technice a mechanice dělám přes dvacet let, asi začnu znova. :ramena: Nebo se na tuhle debatu raději vykašlu poněvač to stejně nemá cenu, :?

Greywolf
Diskuzní Guru

Příspěvekod Greywolf » Čt 29.07.2010, 17:16

Tady ty taky nevědí, že se můžou převrátit, asi nečetli tu Fyziku ze sedmý třídy :smich: :lol: amatéři,,,, nechoděj dochtoroj :scratch: :scratch:
31122009(031).jpg

ales
Diskuzní Guru
Auto: mitsubishi pajero 2,8tdi
Věk: 39

Příspěvekod ales » Čt 29.07.2010, 17:18

podle mě se ti posune těžiště tak o 0,000 hovno mm. Toje asi tak joko když máš plnou a prázdnou nádrž, nebo se ti v autě postaví člověk a čučí z střešního okna. Ale v extrémním případě náklonu někde kolem 40 by tě těch třicet kilo plus zahrada, kanistry atd atd. nohlo nepěkně rozhodit jelikož tam už je to těžiště někde jinde. to musíš uznat sám, že když už bude takhle auto nakloněný tak bys ho mohl klidně převrátit i rukou. o to jde o náklony ne o normální jízdu tam se ti zvedá jenom spotřeba.
Mitsubishi Pajero III 3,2 DiD wagón OMT-B
725 613 706

Frankie
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frankie » Čt 29.07.2010, 21:25

Greywolf » čtv 29.07.2010, 16:59 napsal:Hmm tak já čekal fundovanou odpověď jak 30 kilo na střeše ve výšce cca 190 cm ovlivní 2 tuny s těžištěm kolem půlmetru nad zemí při šířce a délce Mussa, hmm asi nejsem dost velkej doktor a půjčím si od nějakýho děcka knížku. :smich: :smich: V technice a mechanice dělám přes dvacet let, asi začnu znova. :ramena: Nebo se na tuhle debatu raději vykašlu poněvač to stejně nemá cenu, :?

ber to tak, že převracející tojotu udrží na kolech 60kg holka stojící na nášlapu, ale 30kg pneu na střeše těch jejích 60kg převáží asi tak 1,5x při rozdílu těch 1,5m a nebejt takovýhle holky tak jsme se zvrhli páč včas zareagovala

Strelec
Staroffrouďák
Témata: 1
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 48

Příspěvekod Strelec » Čt 29.07.2010, 22:35

nojo no ale ne každej chce za každou cenu mršit těžiště auta[/quote]

Myslíš, že těch cca 15 kg má takový vliv na těžiště auta, který má přes 2tuny :?: i přes výšku cca 1,8 nad zemí :?:

A pak, pokud jste tvrdí offroudisti a jezdíte tam, co ještě nikdo nebyl, budiš. Přes budku je to hned. Ale já leštěnkář s terénem řekněme lehkým, možná středním, se nemám proč obávat. Snad jedině, že to někde sundám pod mostem, o větev nebo nedej bože v nákupním středisku. :smich: :smich: :smich:

Fotky jsem sem dal proto, že hledám vhodné řešení pro toho, kdo založil toto vlákno. Aby měl inspiraci. Jesli to tak udělá nebo ne je věc druhá. Co ty na to Čendo? :hop:

A tak to je. Záleží na tom, nač auto především používáte. :ramena:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - taková šedá motorová myš
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Frankie
Staroffrouďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Frankie » Čt 29.07.2010, 23:13

Strelec » čtv 29.07.2010, 22:35 napsal:
Myslíš, že těch cca 15 kg má takový vliv na těžiště auta, který má přes 2tuny :?: i přes výšku cca 1,8 nad zemí :?:

A pak, pokud jste tvrdí offroudisti a jezdíte tam, co ještě nikdo nebyl, budiš. Přes budku je to hned. Ale já leštěnkář s terénem řekněme lehkým, možná středním, se nemám proč obávat. Snad jedině, že to někde sundám pod mostem, o větev nebo nedej bože v nákupním středisku. :smich: :smich: :smich:

Fotky jsem sem dal proto, že hledám vhodné řešení pro toho, kdo založil toto vlákno. Aby měl inspiraci. Jesli to tak udělá nebo ne je věc druhá. Co ty na to Čendo? :hop:

A tak to je. Záleží na tom, nač auto především používáte. :ramena:

zapomínáš na rozdíl mezi statickou energií a dynamickou energií, kolik to kolo bude vážit dojdeli k prudkému naklonění, staticky bude mít energii "(0)" a váhu řekněme těch 15kg, ale dynamicky se můžeme bavit i o 100kg a víc a o tom to je tedy i pro leštěnkáře kterej dostane smyk na zledovatělé vozovce a pofrčí bokem k obrubníku může bejt ta rezerva zničující díky své dynamické energi
a kdyby to někdo nechápal, tak vzít digitální váhu s pamětí pustit na ní kilo z 1 metru a jsem zvědavej kolik naměříte

Greywolf
Diskuzní Guru

Příspěvekod Greywolf » Pá 30.07.2010, 6:18

Hele pokud postavíš tank na labilní hranu, převrátí ho i malý dítě, ale jak psal Střelec, pro normální jízdu, nebo lehkej,středně těžkej terén kde se nepouštíš do extrémů, tak to vliv nemá. Jo to co píšeš dynamická energie, kdy to rozjedeš roztočíš auto ve smyku a zastavíš o obrubník, tam samozřejmě znát částečně bude, ale větší bude pokud budeš mít o člověka víc na jedné straně uvnitř auta, a to potom kdyby jsi to bral do takovýho extrému, tak bude mít vliv i kolo vysazený na držáku za zadníma, dveřma poněváč ti víc pomože do "hodin" pokud ti ustřelí zadek.
Na rovinu, kdyby to byl takovej průser, tak to tolik lidí nebude praktikovat. Pokud jdeš ze standartních gum, který jsou na autě na nějaký off balony a nevejde se ti guma ani na standartní držák, tak ji prostě fláknou nahoru a život jde dál. Já preferuju, mít to tam, kde to má bejt, protože to auto je k tomu přizpůsobený a pokud se nevejde, tak tam kde mě to bude co nejmíň překážet. Pokavád by jsi to bral, vždycky jako možný extrém, tak nedáš na střechu ani rakev, stan, zahrádku atd. Ta pneumatika je z toho to nejmenší zlo. ;-) Ale pro tu prdel, docela mě ta diskuze zaujala po technický stránce, máme tady ve firmě v konstrukci softwer v 3D kde by to mohlo jít nasimulovat a orientačně zpočítat, ale až po dovolence, dnes jsem tu naposled a hůrááá na dovolenou. :-) :-)

Dejv 01
Věčnej rejpal
Témata: 30
Auto: japonská liazka
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dejv 01 » Pá 30.07.2010, 11:10

No všichni tu zpochybňujete tvrzení Frankieho, který něco o stavění aut ví, já jako úplnej green řikám, že jsem měl rezerva na střeše 2! Jedno kolo má 50kg a dvě rezerva jsou 100kg, a s tím autem se nedalo jezdit! Rezervo na štrechu už nikdy v životě!!!! Jak můžete srovnávat sedícího pasažéra ve vozidle s kolem na střeše??? Kurna dyk to je minimálně o 60cm níž než to kolo! Fakt si přečtěte ty knížky z fyziky...
W160 HR- mozna nekdy vyjedu :shaman:

Strelec
Staroffrouďák
Témata: 1
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 48

Příspěvekod Strelec » Pá 30.07.2010, 18:49

Dejv 01 » pát 30.07.2010, 11:10 napsal:No všichni tu zpochybňujete tvrzení Frankieho, který něco o stavění aut ví, já jako úplnej green řikám, že jsem měl rezerva na střeše 2! Jedno kolo má 50kg a dvě rezerva jsou 100kg, a s tím autem se nedalo jezdit! Rezervo na štrechu už nikdy v životě!!!! Jak můžete srovnávat sedícího pasažéra ve vozidle s kolem na střeše??? Kurna dyk to je minimálně o 60cm níž než to kolo! Fakt si přečtěte ty knížky z fyziky...

Nemáš ji po ruce? Tak ňák to nemám u sebe a docela by mě to zajímalo v číslech. Nebo aspoň vzorec, už si to nepamatuju, a to jsem si tady půlhoďku nad tím poseděl... :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - taková šedá motorová myš
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

wiking
Pokročilý diskutér
Témata: 23

Příspěvekod wiking » Ne 07.12.2014, 15:57

Ahoj už jste někdo udělal ten držák na 5. dveře?

Vrátit se na “SsangYong”