OBLEČENÍ go-offroad - VÁNOČNÍ AKCE |

Silvestrovská OFFlava + EXPEDICE po Vysočině 2017/2018 (29.12.-1.1.) |

Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

Zkušenosti Musso?

I tahle značka svede v terénu leccos
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

kamil9002
Pokročilý diskutér
Témata: 6
Auto: Opel Campo 93r 2,5d-lehce upraveny
Místo/Bydliště: Dobrovice-Úherce
Stav: Offline

Re: Zkušenosti Musso?

Příspěvekod kamil9002 » Ne 07.08.2016, 16:46

cus ,vlakno vyschlo?Wildcar poridila jsi? Ja ted sbiram info o ssangyongach .Mam jeden nepovedeny nakup ( niva-lpg-hniloba prvni tridy,spatny odhad) a opla campo ktereho uz tak nejak casove nezvladam a jelikoz dojizdim do prace 15km tak zhruba 5km pred praci v zime zacina topit ta 2,5D ,nejni to auto dobre do mesta.Kvuli cenove relaci koukam po Ssangyongach ale pouze benzin a k tomu lpg.Cetl jsem ze 2,3 motory jsou min poruchove ,ale zas 3,2 maji trvale 4x4 tak odchazi problem s poruchama pripojovani predku.Jen ze pry v 3,2 dost casto nastava problem s tesnenim mazaciho systemu (asi tak nejak se tomu rika) a oprava obnasi sundani hlavy ,srovnani atd. tak ze docela palka.Nevite neco o tom? co je lepsi resit ? opravy 4x4 nebo pretesneni motoru ? Zatim se jen ptam,na pripadny nakup hystam se pristi rok,ale tech benzinaku nejni moc na trhu ,a D-ko nechci uz ,proste mi nesedi i kdyz u campa je to totalne neznicitelny motor,predpokladam ze 2,9 v Mussu taky.Ale proste to nejni pro mne,leta jsem jezdil na lpg ,a tam kdyz uz je problem tak vim kde hledat ,levne provozni naklady,a ten automat + 3,2 moturek radovy sestivalec je dost lakavy.Mel jsem jen 1 automat a vyhovoval mi uplne,akorat byla to italska Marea(tak ta prevodovka byla jedina co mi tam vyhovovalo).Vsechny nazory prosim sem, neco uz se reklo.Plecharinu zvladnu si opravit.Ram je uz horsi vec (zvedani boudy) rad delam veci "jednou poradne ,a dost " :D.Nejake lepeni navarovanim pasovin mne nebavi.Psal jsem sz Tazovi ale je nejak off..off...offline :D a neodpovida

A jak cumim na inzeraty tak to je samej dizel dizel ,a dizel s foukackou vzduchu ,toto tak malo tech benzinaku se tady prodava :ramena: ? dyt gasoline je gasoline ,ono to lip voni :D

Strelec
Staroffrouďák
Témata: 0
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 48

Příspěvekod Strelec » Út 09.08.2016, 11:24

Já měl 2,3 i a vcelku jsem byl spokojen. Připojování předku - motorek odchází to jo, ale koupíš ho max. jednou. :D A připojování na kolech jsem dal AVM. Jednou a napořád.... 8)
Odešel mi ale počítač motoru, prý to má souvislost s LPG... Nevím, pak už to dalo pokoj. Na klubu nebo někde jsem četl, že se to stalo skoro každému. Nový stojí raketu, starší už pomalu nejsou. Jesli jezdíš jen 15 tam a 15 zpět, tak nemá cenu dávat LPG. Když teda chceš šetřit, nauč ho chlastat slivovici ( ethanol :mrgreen: ). Přes léto klidně až do 50/50 s benzínem, přes zimu tak max 30% E, nebo pořídít řídící jednotku za 10k a jezdit jen na něj. Ale zhledem k současné ceně benzínu, se to možná nevyplatí. Možná, až bude benál zase za 35,- Kč.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

kamil9002
Pokročilý diskutér

Příspěvekod kamil9002 » Út 09.08.2016, 23:15

No jezdim 15 jen do prace ,ale nalitam toho celkem rocne okolo 20-25 tacu ,a v planu je i vic:).Tak by to prave chtelo neco s cim se nebudu bat predjet a taky at to nejni kostitres.Mam rad velike auta.Mel jsem voyagera,ted campo ,par brichoplazu ,ale proste male auta mi nevychovuji a velike jsou drahe ,tak proto mne taky zaujal ssangyong,jsou ale az podezrele levne

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvekod Strelec » Stř 10.08.2016, 11:50

No jo, Korejcům se moc nedůvěřuje. :ramena:
Spíš bych být tebou kouknul po Rexovi s 3,2 nebo si nechat přivést 2,3i, ten tady nenajdeš. Vím jen o jednom, když už chceš teda benál. Mussa už jsou za zenitem. Je to jen otázka, kolik do toho chceš dát.

kamil9002
Pokročilý diskutér

Příspěvekod kamil9002 » Stř 10.08.2016, 22:47

no tak max 100 tacu ,coz asi rex za to nebude.Je jedno musso 3,2 -dovoz na prodej.To jsem rozjel vlakno na tom vasim forum

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvekod Strelec » Čt 11.08.2016, 22:20

Já ho za 100 koupil offšem XDi, r.v. 2005. Koukni, kolik se asi pohybují někde Holansko a tak, a podle toho uvidíš. V Radíkovicích ho má majitel servisu SSY ( 2,3 i + dával LPG ), nikdy jsme se o cenách jeho vozů nebavili, ale když tak ho prubnu. Už se známe dost dlouho. :kapsy:

kamil9002
Pokročilý diskutér

Příspěvekod kamil9002 » Pá 12.08.2016, 20:56

myslis Mirka1234? no ja mu psal a porad mi radi naftu ,ze pry je total bez starosti ,ale ja chci nejakou zasobu koniku pod kapotou .Nemam tezkou nohu ale mne uz nebavi pripravyna predjizdeni jako na porod.A chtelo by uz si doprat trochu pohodli ,proto ten automat.Na tachani necham si campo,a kdyz by musso nebylo nejak poruchove tak by se nasly i finance na renovace campa

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvekod Strelec » Pá 12.08.2016, 21:16

Mirek je z Prahy, tento je tady u Hradce Králové, spolu jen kooperují. Hele osobně mám, jak jsem psal, 2,7 XDi s automatem. Na předjíždění to není špatný, asi jako osobák s normálním motorem. Ten automat má stejně prodlevu, tak s tím usíš počítat. Když vzpomenu na Musso, tak bych řekl, že ten Common rail je možná hbitější než 2,3i. Jel jsem i s 2,9 TD a tam je to znát, ten 2,3 byl o dost hbitější. Odkud jsi, třeba bych tě svezl. :wink: Nebo se stav na srazu, jestli jsem někde okolo Boskovic, Brna a tak, chlapi budou mít slezinu. Se můžeš podívat, svést, třeba tě i pustěj za volant. :hop:

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvekod Strelec » Pá 12.08.2016, 21:19

Aha u M.B., tak to máš k Boskovicům daleko. Tak třeba v září jedu na firemní akci do Milovic do Mirákula, tak by jsme se mohli někde potkat. :wink:

fencl.tom
Závislý diskutér
Témata: 3
Auto: Toyota LC100 4,7i V8

Příspěvekod fencl.tom » Ne 09.10.2016, 19:13

Musso je auto v pohode.My mame dva myšáky 2.0i a leta uplne bez problemu.Nase motorizace je v CR vzacna.A i opovrhovana ,ale jezdim téměř uplne stejne dynamicky jako 2.3i.Jinak vuz uplne bez problemu.Jsem za nej rad.Priste uz jen LC100,LC90 je mensi.....
Ssangyong Musso 2.0i LPG 1997 stříbrná
Ssangyong Musso 2.0i LPG 1998 červená
Ssangyong Musso 2.9D 1996 modrá
Toyota LC100 4,7i V8 :pivo:

RINO
Pokročilý diskutér
Auto: SY nosorožec
Místo/Bydliště: Kolin

Příspěvekod RINO » So 22.10.2016, 18:56

Vlakno suche jako benzinove motory v Ssang Yongu :pivo: :vino:
Pravda je že prostě normalně nejsou k mani proč asi??? :bom:
jednak je jich malo a kdo to ma neproda :lol:jedina možnost dovest a přihlasit a stim spojene
starosti s dnesnim stk dost problemu co škodovkaři nezažiji 8) :roll: 8) a jed někam x km aby si se podival :D
jedno je jiste nemužeš a nejde srovnat ropu a benal :twisted: to prostě nejde ale když
něco hodně chci tak si za tim jdu a v tomdle připadě to jinak nejde no!!! :twisted: :twisted: :twisted:

543
nováček
Témata: 3

Příspěvekod 543 » Ne 12.02.2017, 16:23

Páni, nejaké skúsenosti, rady, postrehy ohľadom mussa sport ( pickup)?
Potrebujem pickup k malej farme a mám celkom obmedzený rozpočet ( cca 5 - 6000€).
Žiadneho som ešte naživo nevidel, v inzerátoch sa ročníky 2006 s km okolo 150 000 pohybujú do tejto sumy.
Oplatí sa to ešte kupovať, načo dať pozor, ...?

RINO
Pokročilý diskutér
Auto: SY nosorožec
Místo/Bydliště: Kolin

Příspěvekod RINO » Po 13.02.2017, 21:46

Nevim proč ale musso sport bych si na farmě dovedl představit
jeho jednoduchost a učelnost je na mistě :shaman:

Taz
Táta surfer
Témata: 27
Auto: korejská obludka..jo, a taky friťák od LR...
Místo/Bydliště: v týdnu poslední obydlená zatáčka před Vídní

Příspěvekod Taz » Po 13.02.2017, 22:18

No,to auto je dost jednoduchý a odolný,pokud eliminuješ připojování volnoběžek tím že tam dáš manuální tak vydrží hodně,jen hlídej korozi,hlavně korozi kolem vin ...zábavné hledání to zrovna není a je kolem toho zbytečný lítání...jinak nevím co říct,běžný spotřební věci jsou levný,teda aspoň po zkušenostech s jinejma autama,spotřeba velmi slušná,nevím jak ostatní motory,ale i na 2.9 d se dá zvyknout ale na td se zvyká snadněji :mrgreen: ... koukej na stav rámu...jinak fakt nevím,nemám co kritizovat...no,možná přece jen,mohla by být větší kabina na výšku,ale to je v řešení ,sedačka je kam posunout níž :lol: ...
Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Josef Simunek
Diskuzní Guru
Témata: 4
Místo/Bydliště: Kutna Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Josef Simunek » Út 14.02.2017, 8:14

Taz napsal:jinak fakt nevím,nemám co kritizovat...no,možná přece jen,mohla by být větší kabina na výšku,ale to je v řešení ,sedačka je kam posunout níž :lol: ...

No, jestli to TAZi nebude tím že máš trošku "nadstandartní" rozměry ... :mrgreen: :pivo:
-----------------------------------------------------------
Samurai 410 , 1.0, celoplech, 1983, super stav
Santana PS-10, 2006, zatim bez problemu
Gaz 69, rok neznamy, u mne 25 let bez vaznejsi zavady :-)

Vrátit se na “SsangYong”