Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Máte něgdo katanu?

Každý určitě svýho mazlíka má a chtěl by se třeba pochlubit nebo pokecat o nožích.

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49
Stav: Offline

Re: Máte něgdo katanu?

Příspěvek od Strelec » Stř 18.06.2014, 20:54

V Pekle bude zombí peklo.
Hezký to máš, délka? Šíře čepele? Tloušťka? :vino:

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Kovář
Legenda fóra
Auto: T805,T148, Cagiva Elefant 900, golfralyecros 1.8T, LR Defender 130
Místo/Bydliště: polabí
Věk: 52

Příspěvek od Kovář » Stř 18.06.2014, 21:55

Je spousty různých náhražek, kterým můžeme prakticky říkat mačeta, či něco podobného, ale katana je katana a ta se musí zaplatit, protože vyrobit katanu se musí umět a hned tak každej to neumí.
To je práce s ohněm, tady už nestačí koupit polotovar a něco vybrousit.

EDELWEISS
Diskuzní Guru
Auto: lada 2107i
Místo/Bydliště: PEKLO
Věk: 73
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EDELWEISS » Stř 18.06.2014, 23:44

kde to bez kování, moderní matroše jsou tak dobré že je kování ničí, pohádky kovářů jsou prokazatelně minulost :-) Kdyby japonci uměli železo, nemuseli by překládat :smich:
Sax má tl. 4mm, velikost tuším okolo 50cm, čísla v hlavě neudržím dlouho, optej se dodavatela :hrabak: viz. foto.
Přílohy
10464200_10201896008191278_7472077082201637957_n.jpg

Kovář
Legenda fóra

Příspěvek od Kovář » Stř 18.06.2014, 23:47

No to je tragédie, další brusič. Už je vás kašparů víc jak opravářů bicyklů.
Vemte si svůj plátek ze strojní pily a udělejte si mačetku, ale nebavte se vůbec o kataně a hlavně o lidech, kteří jí dokáží vyrobit. Hanobíte něco, o čem nemáte ani ponětí.

EDELWEISS
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EDELWEISS » Čt 19.06.2014, 0:05

jejda, další buzerant co valí klíny do hlavy, aby prodal předraženou pičovinu :-) Hanba sou ty tupé kecy a pohádky, co mají omluvit předražený šunt, kolik katan si udělal konkrétně ty? Ale keců za celé japonsko co :-)

Kovář
Legenda fóra

Příspěvek od Kovář » Čt 19.06.2014, 0:27

Nikdo ti nic necpe, ani ti nechce nic prodat, už jen z toho důvodu, že buzny ze žigulíkem si katany nekupujou.
Jen hájím něco o čem primitiv jako ty nemá ani ponětí.
Nesnáším dementní nedouky, co haní tradiční práci mistrů, kor když vůbec nemají ponětí, o čem mluví.
Dnešní doba a hlavně internet nám přinesly spousty takovejchle vzdělanejch všeználků.

EDELWEISS
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EDELWEISS » Čt 19.06.2014, 6:51

se srovnej tukane, kováře dnes nikdo nepotřebuje! Prostě technologie je totálně jinde (že závidíš žigula je tvůj boj, socky umí jen závidět).
Kovaný nůž, pokud kovář umí strojařinu může být krásný, ale nikdy ne lepší než broušený a to je fakt! viz. http://knife.cz/Knifecz/%C4%8Cl%C3%A1nk ... fault.aspx
Takže dělej zábradlí umíš li to, noname kecy o kování kde si nic neukázal, bo mezi těch pár schopných patrně nepatříš ty to nevytrhnou. Stačí projít výstavu a kované zoufalosti bez tvaru, podávané jako umění co se neprodá bo je to hnus, uvidíš mraky. Možná něco podobného i produkuješ, proto tu kvičíš. Borci co něco umí se neztrapňují mlžením na fórech.

EDELWEISS
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EDELWEISS » Čt 19.06.2014, 7:10

PS: Já jsem zákazník já to platím, já jsem zadal zakázku a já jsem trval na tomto provedení, chci trvale opakovatelnou kvalitu, za přiměřenou cenu a v tom kovář není konkurence schopný!

Kovář
Legenda fóra

Příspěvek od Kovář » Čt 19.06.2014, 9:07

Tak to ti musím dát za pravdu.
Žádnou z těch márketovejch zrůdností, s "trvale opakovatelnou kvalitou" jako ukazuješ na tom obrázku, kovář dělat nebude a nemůže v tom být konkurenceschopný.
Pořádná věc se totiž nemusí trvale kupovat pořád nová a nová, jako to děláš a potřebuješ ty.
To si měl říct hned, špatně sem to pochopil.
Já mám pod kůlnou po dědovi takovou velkou kudlu, co s ní chodil na pampelišku, tak ti jí obalím nějakým řemínkem a pošlu ti něco tvý úrovně, co se k tobě hodí.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 19.06.2014, 10:06

pánové zrova vy dva ste si šláply na kuří voka bych řek úplně zbytečně. Myslim že dyby ste se poznali vosobně že byste se vzájemně schodli. Voba dva ste se bych řek poněkud podcenili. Čapli ste to za blbý konce. Voba dva máte pravdu akorát každej jenom z půlky. Kvalitně překládaný věci sou jistě co do svejch vlastností lepší než pružinovka, ale jen v rukách ultrazkušenýho vládce. Naopak pružinovka je poměrně blbuvzdorná a může jí používat kdokolif (fčetně mně, naprostýho kudlonýmanda) a to je její obrofská výhoda.

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

HaK
Staroffrouďák
Auto: defneder, discovery, range rover classic, gazelle
Místo/Bydliště: Prachatice / Budějice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HaK » Čt 19.06.2014, 10:15

Já furt nevim, k čemu je katana dobrá, já mám svého kukriho a celkem si s ním vystačím :-) https://www.youtube.com/watch?v=z7dS8YWqymo A jestli si ho mám nechat vykovat nebo vybrousit je mi jedno, bo ho už mám, a myslím že vydrží dlouho a je teda kovanej v nepálu z nějakého šuntu materiálu, o tom nepochybuju.

Hanys a Káča
tel: 775 173 983
http://www.oneland.cz

Kovář
Legenda fóra

Příspěvek od Kovář » Čt 19.06.2014, 11:00

Kukri je něco úplně jiného. Oproti kataně velmi krátký a robusní nástroj, který ve své délce nepruží jako Katana.
Jestli ho máš udělané z nějaké sračky, jak říkáš, ale já o tom pochybuju, protože kvalitních ocelí je v celé zemi nadbytek, si můžeš zkusit doma sám. Vyzkoušej si, jestli špička reje do skla, nebo sklo do materiálu těsně nad ostřím.
Dál už to nezkoušej, protože dál už bude materiál měkčí, což je úmysl.
Jinak jak se ptáš, k čemu je Katana dobrá, tak myslím, že normálnímu smrtelniku k ničemu. Kukri je pro běžný život určitě použitelnější.

paramount2
Pejsáček
Auto: Icebreaker, Explorer LPG
Místo/Bydliště: Kamenice
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paramount2 » Čt 19.06.2014, 11:07

jedinej tady, kdo by moh dát fundovanou vodpověď je myslím jen tuleten týpek:
:mrgreen:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=8799

Stát není řešením problému, stát je jeho součástí.
Ronald Reagan.

EDELWEISS
Diskuzní Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EDELWEISS » Čt 19.06.2014, 16:56

slon z knife ti nestačí? To je profík odkaz sem sem dal.
Nesrovnávám perovku se skládaným, (stačí si seknout a hned poznáme kdo má holé ruce) Reaguju na kecy o kování a kvalitě, co bude lepší kovaný elmax nebo broušený (praxe ukázala že ho kování znehodnocuje) a to není jediný supr materiál co kováři sekmou. Na otázku co je kvalitnější, kovaná nebo broušená čepel ze stejného materiálu, jednoznačně ta broušená. Takže zůstalo jen kvokání o kráse (nikoli funkci) ano kovář může kudlu nazdobit jako dveře od bordela, že se třeba blbě drží a moc nefunguje je jedno, taková končí pod sklem jako investice do umění. Pořád to neznamená že překonala obroušený plocháč, který můžu zlomit třikrát za týden při práci, všimni si slova práce, nikoli machrování podívejte co jsem si koupil já na to mám :-). Takže to co jsem si zadal to jsem dostal, jednoduché, praktické, ne za ranec, ukaž že to umíš lépe (ale kecání bude snadnější že?) K noži na řepu mé úrovně, ano takový dárek beru, pošli mi ho po chorchem budu rád. Můj top nástroj který je jen samá funkce a žádná práce, je 200 hřebík s omotávkou na úchop (hračka z gulagu) no a tu nepokoří nikdo, bo levněji a funkčněji už to nejde.

fugín
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: LR free/ LR Disco 2
Věk: 53

Příspěvek od fugín » Čt 19.06.2014, 20:41

Ono tohle je debata tak nějak k prdu. Ukažte mi někoho kdo používá catanu pro účely pro které byla v letech dávno minulých určena. Už spoustu let vyrábíme repliky historických chladných zbraní určených pro různé skupiny hist. šermu. (tam někde dole)
viewtopic.php?f=98&t=48105&start=225
No a k těm materiálům asi takhle:jsou oceli (nástrojové,vysoce uhlíkové) které mají po správném zušlechtění výborné vlastnosti. Vyrábíme právě z těchto materiálů které po předchozím zpracování procházejí tepelnou úpravou v el. indukčních kalicích pecích,popouštěcích pecích,kaleno v oleji jak postnul EDELWEISS. Nemáme sice denně k dispozici elektronový mikroskop aby jsme zjistili strukturu lomu,ale kvalita je zcela dostačující k účelu šermíře. Ale zase na druhé straně vím jak vypadá ostří takovéto zbraně,když se k nám po čase vrátí na případný servis a obnovení "ostří" :ramena: . Nejsem výhradním zastáncem třískového zpracování ani umění dobrých kovářů,Každý ať si koupí to co mu vyhovuje a hlavně to co potřebuje. Otázka tedy zní: kdo z vás SKUTEČNĚ potřebuje catanu pro účel ke kterému byla kdysi vyrobena? :smich: :smich: :smich:

EX- free 1.8/ +42mm/ zátěžovky MAD/ MT Insa turbo caiman sahara/ ochrana světel/ a překážející našlápy
Disco 2 TD5 2004/zvednuto 2" OME/Warn 9000/mezináprava/Goodrich KM2/CB/šnorchl/lehce chipnuto/ňáký železo/

Odpovědět