Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Spolehlivost UAZ Patriot

A jiný sovjetský úžasy .... :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Auto: Toyota RAV4, Suzuki Vitara 1,6 16V
Místo/Bydliště: Hlinsko v Č
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Spolehlivost UAZ Patriot

Příspěvek od joe » Stř 14.03.2012, 23:11

mimouch » stř 14.03.2012, 12:05 napsal:
joe » stř 14.03.2012, 10:53 napsal: Majitel UAZem nahradil vozy věhlasných japonských značek, které dle jeho slov neprojedou tolik, hned shnijí a nic nevydrží.

Mno, kdyby tomu tak bylo, tak by všude všichni jezdili UAZema, ne? Projezdil jsem pár zemí na Středním východě, kde má "džíp" každej druhej, řada z těch zemí má velmi dobrý vztahy s Ruskem a odebírá od Rusáků kde co, ale UAZe jsem tam neviděl ani jednoho. Syrská armáda má pár těch starejch UAZů, co jezdily i u nás, ale všechny noě nakoupený off-roady nebo pick-upy jsou Toyota nebo ISUZU. Dokonce i pracovníci ruských diplomatických misí tam jezděj Toyotama. Proč, když to hned shnije a nic to nevydrží?

Tím neříkám, že je UAZ špatnej, nemám zkušenost. Jen se divím, že UAZ není jedno z nejrozšířenějších terénních aut na světě :ramena:

Ano já s Tebou souhlasím, tato myšlenka snad napadne každého. A ano Toyota je synonimem kvality (si myslím já ), něco pravdy bude i v otázce dostupnosti a rozšířenosti vozu, něco zabere i nedůvěra v Ruské vozy ať už oprávněná či nikoliv. Já osobně nemohu dostatečně adekvátně říct ano UAZ je lepší či nikoliv, co mohu říct dle mého subjektivního názoru, zpracování interieru v porovnání s toyotou, no je co zlepšovat:-), ale pokud by mi někdo řekl který je lepší v terénu, při práci atd, nemohu soudit neb neměl jsem možnost více se seznámit. Jediné co bych mohl říct určitě bude lepší cena UAZe než Toyoty ale víc...bůh suď.

jojo...pořád se něco děje.

Dejdar
nováček
Auto: Gaz gazelle

Příspěvek od Dejdar » Ne 13.05.2012, 22:03

Zdravím všechny.
koupily jsme patriota původem z mostecké uhelné v pick upu -ten co byl postaven v chrudimy.
Přítelkyně chtěla vetší kufr :D .původně jsem myslel na sebe kdo by nechtě 4x4 ,ale málo mě jej půjčují .Mamina již jiné nechce a to že cestovní je 110 nám nevadí jede víc
,ale proč .
A asi jsem trochu žid ,ale tady si vetšinu opravím sám -nemá to počítač a spotřeba smíšená kolem 10 nafty motor andorie euro 3.
ps : já mám gazellu :lol:

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joe » Čt 31.05.2012, 16:39

Dejdar » ned 13.05.2012, 22:03 napsal:Zdravím všechny.
koupily jsme patriota původem z mostecké uhelné v pick upu -ten co byl postaven v chrudimy.
Přítelkyně chtěla vetší kufr :D .původně jsem myslel na sebe kdo by nechtě 4x4 ,ale málo mě jej půjčují .Mamina již jiné nechce a to že cestovní je 110 nám nevadí jede víc
,ale proč .
A asi jsem trochu žid ,ale tady si vetšinu opravím sám -nemá to počítač a spotřeba smíšená kolem 10 nafty motor andorie euro 3.
ps : já mám gazellu :lol:

A co - zatím spokojenost????

Dejdar
nováček
Auto: Gaz gazelle

Příspěvek od Dejdar » So 30.06.2012, 5:58

Zatím ano .
-nejsem často "foru" tady je adresa jaromir.kadlcik@seznam.cz

lopan123
Staroffrouďák
Auto: Mitsubishi L300 4WD 2,5td
Místo/Bydliště: Hlinsko aneb daleko všude
Věk: 39

Příspěvek od lopan123 » Po 02.07.2012, 20:26

joe » stř 14.03.2012, 23:11 napsal:
joe » stř 14.03.2012, 10:53 napsal: Majitel UAZem nahradil vozy věhlasných japonských značek, které dle jeho slov neprojedou tolik, hned shnijí a nic nevydrží.

Mno, kdyby tomu tak bylo, tak by všude všichni jezdili UAZema, ne? Projezdil jsem pár zemí na Středním východě, kde má "džíp" každej druhej, řada z těch zemí má velmi dobrý vztahy s Ruskem a odebírá od Rusáků kde co, ale UAZe jsem tam neviděl ani jednoho. Syrská armáda má pár těch starejch UAZů, co jezdily i u nás, ale všechny noě nakoupený off-roady nebo pick-upy jsou Toyota nebo ISUZU. Dokonce i pracovníci ruských diplomatických misí tam jezděj Toyotama. Proč, když to hned shnije a nic to nevydrží?

Tím neříkám, že je UAZ špatnej, nemám zkušenost. Jen se divím, že UAZ není jedno z nejrozšířenějších terénních aut na světě :ramena:

Ano já s Tebou souhlasím, tato myšlenka snad napadne každého. A ano Toyota je synonimem kvality (si myslím já ), něco pravdy bude i v otázce dostupnosti a rozšířenosti vozu, něco zabere i nedůvěra v Ruské vozy ať už oprávněná či nikoliv. Já osobně nemohu dostatečně adekvátně říct ano UAZ je lepší či nikoliv, co mohu říct dle mého subjektivního názoru, zpracování interieru v porovnání s toyotou, no je co zlepšovat:-), ale pokud by mi někdo řekl který je lepší v terénu, při práci atd, nemohu soudit neb neměl jsem možnost více se seznámit. Jediné co bych mohl říct určitě bude lepší cena UAZe než Toyoty ale víc...bůh suď.

Promiň jestli se pletu, ale tvůj brácha koupil sobě k užívání Diskošku, nebo ne. Tak se chceš vydat zase na východ, aby jste se odlišili :smich:

A musí to jít.
A kdyby ne, tak 604840492

Autor tématu
joe
Závislý diskutér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joe » Stř 11.07.2012, 9:42

lopan123 » pon 02.07.2012, 20:26 napsal:
joe » stř 14.03.2012, 23:11 napsal:

Promiň jestli se pletu, ale tvůj brácha koupil sobě k užívání Diskošku, nebo ne. Tak se chceš vydat zase na východ, aby jste se odlišili :smich:

Nepleteš bratr koupil Anglickou past jménem LR Discovery II, ....i když trošku jsem ho do toho navrtal já:-), když vybíral auto mezi návrhy jsem mu hodil i LR. Nicméně až LR dojezdí tak přemejšlí co dál a zatím jsou dva vozy v hledáčku Toyota HDJ80 a ano UAZ PAtriot:-) , a jestli se chci odlišit od bratra ne od jiných ano:-) Takže kdybych chtěl ropáka tak bych vzal taky nějakou z Toyot ale chci benzín +LPG a UAZ má LPG pěkně schovaný = nezabírá kufr a je to kus auta:-) jak už jsem psal.:-) Ale u mě bude new vůz až za hooooooooodně dlouho, mám jinou práci, jiné peníze - v obou případech horší než doposud takže auto neřeším:-) Jezdím si Toyotem RAV4 na LPG a chrochtám si světem ( a že mě vyletěla ojnice , to mě sice nasr...o ale už je to OK:-) )

wolf
nováček

Příspěvek od wolf » Út 25.12.2012, 13:16

Patriot je zadokolka s priraditelnym predkom natvrdo cez automaticke volnobezky ?
V predu aj v zadu je ten kolickovy samosvorny diferencial?
Ten kolickovy samosvorny diferencial je uzavretie na 70-80% alebo 100%(natvrdo) ?

iceman
Diskuzní Guru
Auto: GAZ - 330273 GAZelle 3.0 16V IVECO
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iceman » Čt 27.12.2012, 12:19

wolf » úte 25.12.2012, 13:16 napsal:Patriot je zadokolka s priraditelnym predkom natvrdo cez automaticke volnobezky ?
V predu aj v zadu je ten kolickovy samosvorny diferencial?
Ten kolickovy samosvorny diferencial je uzavretie na 70-80% alebo 100%(natvrdo) ?

Patriot je zadokolka s přiřaditelným předkem bez volnoběžek (standard). Volnoběžky za příplatek na výběr jak automatické tak i mechanické - možno vybírat z ruských ELMO tak i brazilských AVM.
V základní výbavě není ani v přední ani v zadní nápravě uzávěrka. Na přání (čti za příplatek) lze namontovat jak do zadní tak i do přední nápravy buď:
1) kolíčkový samosvor
2) kuličkový samosvor DAK 4x4
3) šnekový samosvor TORSEN
4) 100% mechanickou špéru ve variantách:
4a) ovládanou stlačeným vzduchem (kompresor ARB)
4b) ovládanou hydraulicky (páka v kabině ovládá hydraulický váleček a ten kapalinou ovládá váleček na nápravě)
4c) ovládanou mechanicky - lanovod
4d) ovládanou podtlakem
nejčastěji se montuje 4a) nebo 3) nebo 1)

Jinak v rámci příplatků se dá objednat téměř vše... šnorchl, bodylift, zesílené dekly diferáků, naviják, pevnostní nárazníky, expediční zahrádka, nezávislé topení atd atd atd.... :-)

Michal - Iceman - Hodík
* GAZ-69M (1964) a GAZ-704 (1970)
* RANGE ROVER P38 2,5DSE (2001)

Manyjak
Staroffrouďák
Auto: Aro 324 TD a další
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Manyjak » Čt 27.12.2012, 19:16

Dejte furt pokoj s těma samosvorama, pokud to má bejt auto na ježdění a ne na hraní tak to je pěkně na prd :wink: . Zkuste si s ním před zatáčkou ve slušnym tempu podřadit přidat plyn a projet zatáčku :lol: . Ještě tak na předek pokud jsou manuální volnoběžky :idea: . H.

Miroslav
Závislý diskutér

Příspěvek od Miroslav » Čt 27.12.2012, 20:23

Tento blog čtu se zájmem od začátku.Když jsem byl v roce 99 na vojně v Janovicích nad Úhlavou,tak tam byla nástěnka s nabídkou teréních vozů pro armádu ČR.Byla tam mimo jiné i naše Avia a vypadala na fotce dobře.Jenže už tenkrát lampasáci říkali,že to vyhraje Land Rover.Jezdil jsem v terénu jak s UAZem,tak LR.LR je super na silnici a UAZ v terénu.Kamarád co točil Moravu 2krát týdně s UAZem a s lampasákem,dojel 300 km na 3 válce a motor makal pořád,akorád žral 30/100km.LR vypadl kabel pod Klenovou a auto se tahlo V3S a oprava ranec.Jenže v tu dobu politika chtěla do NATO a té by nákup UAZů nepomohl.Navíc stál třetinu ceny LR.Ale to bylo tenkrát

call
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Gonow GX6
Místo/Bydliště: Troppau
Věk: 59

Příspěvek od call » Čt 27.12.2012, 20:29

nebude to tím ,že je z Ruska, proto to nechtěli, mezi námi oprava a provoz za par kaček
ale je to ruské není to IN

Miroslav
Závislý diskutér

Příspěvek od Miroslav » Čt 27.12.2012, 20:44

Tak to nám snad dojde všem,ne? :D Jenže politika je svinstvo a pár jedinců s tím nic neudělá.Jak se to říká?Státní zájem je státní zájem

call

Příspěvek od call » Čt 27.12.2012, 20:55

Jenže některým analním lezcum ne :D je to z Ruska musí to stát za H. Ta potupa když je to potom někde
vytáhne. :D

Miroslav
Závislý diskutér

Příspěvek od Miroslav » Čt 27.12.2012, 20:57

Jenže kuřprdelníkům jde jen o kšeft ale jinak se tomu říka lobbing,že? :grr:

call