Slavnostní vyhlášení mistrů ČR v OFFROAD TRIALu roku 2017 (17.-.18.11.) |

Silvestrovská OFFlava + EXPEDICE po Vysočině 2017/2018 (29.12.-1.1.) |

Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

Zkušenosti Musso?

I tahle značka svede v terénu leccos
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
wildcar
nováček
Témata: 1
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Věk: 36
Stav: Offline

Zkušenosti Musso?

Příspěvekod wildcar » Út 29.03.2016, 15:09

Ahoj, hodim sem tak nějak všeobecný dotaz.
Zvažuji koupi Mussa, starší typ do r.2000, manuál, diesel.
Něco málo jsem si o nich z různých recenzí majitelů načetla, ale čim víc informací z řad majitelů (současných i minulých), tim lépe.
Od auta nepožaduji žádný přelety před hory a doly, líbí se mi spíše bezpečnost (teda doufám v ní) a velikost kufru. Manžel má firmičku na diagnostiku a elektroinstalace pro Mercedesy a velice dobře se vyzná ve vozech Daewoo, čili tohle auto vypadá jako ideální kombinace všeho.
Jenže neznáme nikoho, kdo by nám mohl o autě říct něco víc. Co se tak nejvíc "kazí", na co si dát při výběru pozor apod.
Ne, že by jich tedy bylo zas tolik a bylo vyloženě z čeho vybírat, ale samozřejmě raději nic, než koupit něco hodně špatně...

Předem díky všem za každou pozitivní i negativní informaci ;)

lopan123
Staroffrouďák
Témata: 24
Auto: Mitsubishi L300 4WD 2,5td
Místo/Bydliště: Hlinsko aneb daleko všude
Věk: 37

Re: Zkušenosti Musso?

Příspěvekod lopan123 » Út 29.03.2016, 16:19

Taziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :mrgreen:
A musí to jít.
A kdyby ne, tak 604840492

Plastikpeople
Staroffrouďák
Témata: 29
Auto: Mitsubishi L300 2.5 TD - Divnobus :-)
Místo/Bydliště: Srdce Hané
Věk: 34

Příspěvekod Plastikpeople » Út 29.03.2016, 17:39

lopan123 napsal:Taziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :mrgreen:

Máš snad na mysl majitele tohohle vozu..? :mrgreen:
http://img19.rajce.idnes.cz/d1901/12/12 ... .jpg?ver=0
,,Užívej si dokud můžeš..Nikdy nevíš co tě čeká..´´
,,Přátelství jednoho rozumného člověka,je lepší,než přátelství všech nerozumných..´´
,,Čím více poznávám lidí..Tím více si začínám vážit dobytka..´´
723 955 506

Strelec
Staroffrouďák
Témata: 0
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 47

Příspěvekod Strelec » Út 29.03.2016, 19:04

Čau wildcar, jsem taky u HK, takže osobní jednání jest nejlepší. Páč jsem to měl, i když v benálu, tak ti můžu povyprávět. :D Opravce a ND máš nedaleko - Radíkovice.
Za mě, do Mussa už ne. Moc starý, moc ojetý, už korodovaný, už se moc kazí. S tím při koupi musíš počítat a s největší pravděpodobností ho zaplatíš 2x ( tedy jednou ještě na opravách). Ale pokud na něm trváš... :mrgreen: Telefon
když tak dám do SZ, pokud by byl zájem.
A tady najdeš náš klub. Tam se taky dozvíš věcí. :lol:
http://cs.ssang-yong-club.com/
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Autor tématu
wildcar
nováček

Příspěvekod wildcar » Út 29.03.2016, 19:40

Strelec: no pocitam s tim, ze novy auto to samozrejme neni. Mam dva stary volkswageny, takze rozmazlena novou karou nejsem :-D ale zas bych samozrejme nerada pritahla domu vylozenou kasicku. Na Musso jsem slysela zatim samou chvalu, ale osobne jsem s nim jeste bohuzel do styku neprisla, takze se chystam aspon to malo, ktery je v nabidce, očíhnout a udelat si nazor. Jenze na to očíhnutí nechci byt zaslepena absolutni neznalosti techto aut :-) popravde na nem netrvam, jen kdyz jsem videla na jednom videu, jak dopadlo po bouracce, tak me pozitivne zaujalo. Čekame totiz druhy prtě a tak hledam nejen kufr, ale taky bezpečí ale praveze moc volnych financi na to zas ted neni :-D pocitam teda samozrejme s tim, ze bez chyby uplne nebude a budu muset sypat, ale zas nechci sypat tolik, abych se chytala za hlavu, ze jsem si mela koupit fabii :-)

Taz
Táta surfer
Témata: 27
Auto: korejská obludka..jo, a taky friťák od LR...
Místo/Bydliště: v týdnu poslední obydlená zatáčka před Vídní

Příspěvekod Taz » Út 29.03.2016, 20:30

SZ :wink:
Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvekod Strelec » Út 29.03.2016, 20:30

Nejčastější vady - vypadává zpátečka ( nejlépe zkusit couvat do kopečka, oprava - ven převodovku, rozdělat, vyměnit kolečko bratru 9000,- v servise. Nefunkční přední náhon - Buď motorek el. řazení př. pohonu a redukce ( cenu teď nevím, ale tak 5000,- pozná se to, že po nastartování svítí kontrolky 4x4 a redukce),nebo podtlaky zlobí, doporučím mechanické volnoběžky za cca 4500,- + práce. Po koupi odrbat, případně vyvařit, udělat spodek min. 4000,- dál udělat dutiny dalších cca 5000,- , lemy blatníků zadních jsou většinou hyn - takže výměna. Jestli existuje výřezový díl, nevím, nekoukal jsem, když tak udělat nové, odhaduju min. 8000,- To je to abys s tím mohla pár let ještě jezdit. Rám může výt prasklý nad zadní nápravou - zkontrolovat, vystříkat wapkou, nechat vyschnout, udělat dutiny, zvenčí ošetřit. Kryt pod nádrž bývá sežraný, drží se tam bahno, nový není jen udělat. Nádrž někdy plech, někdy plast. Bez toho krytu do terénu nejezdit. Podávací čerpadlo občas, taky jsem měnil, kolik stálo už nepamatuju. Motorek stěračů 5tých dveří - detail, ale nepříjemný není, nový 6000,-, čepy a podobné z přední nápravy celkem jde většinou 300 - 600 Kč za kus. Přední ložiska jsme měnili - v každém náboji jsou dvě, tak 2000 za stranu, lanovody - měnil jsem KAŽDÝ rok tj. cca 20000 km za 3500,- Výfuk - většinou střední a zadní díl. Starší na h..., nové 6000,- kus. Leda něco připodobnit. :mrgreen: No to je tak všechno, co si vzpomínám.
V každém případě jezdí dobře, není hlučný, není to ale závoďák ( proto jsem měl 2,3i s LPG ) V terénu toho zvládne víc, než by do něj jeden řekl. Kufr má necelých 700 l, místa vpředu i vzadu víc než dost. Je to relativně vysoký, je z toho dobrý výhled, a bezpečnější je každé auto s rámem. Ale jak jsem řekl... dneska je to určitě už starý a opotřebovaný. Leda něco přivést z venku a vybírat si. Co se motoru týče.... Ten pětiválec přežije při normální údržbě celý auto a ještě ho použiješ v malotraktoru. Turbo je samozřejmě s menší životností.
Tak asi tak. :vino:

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvekod Strelec » Út 29.03.2016, 20:31

Taz napsal:SZ :wink:

Jen se nestyď a pochval i tady Nosorožce. :hop:

Taz
Táta surfer

Příspěvekod Taz » Út 29.03.2016, 20:39

No mimo mé sz,na ten motor mám několik kupců ,prej když ho budu rozebírat tak to chtějí do sprintera ...v ceně kolem 20 tis...
Takže asi tak špatnej fakt není...co se hlučnosti týká,můj trochu hlučnější je,možná za to může tlumič z nějakýho vw co jsem tam prostě dal...:-)...jsem čuně,proto jsem podlaky odpojil a zapnul volnoběžky natvrdo,takže předek se točí furt...což v zimě nevadí,v létě to nejspíš budu řešit :-)...to je možná ten 0.5 l navíc :-)...jinak si většinu věcí dělám postupně sám a jde to,nikde nic náročného...Jo,shnilý zadní dveře je nemoc asi všech...ale jdou celkem snadno opravit,je to téměř rovnej plech... :-)
Byl to moc velkej elaborát Zdendo proto ta sz...a hlavně,všichni ti můžou potvrdit že kudy jezdím tudy chválím...takže já jsem fakt neskutečně spokojenej...za ty prachy ty vlastnosti nemá nic...
Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Taz
Táta surfer

Příspěvekod Taz » Út 29.03.2016, 20:42

wildcar napsal:Ahoj, hodim sem tak nějak všeobecný dotaz.
Zvažuji koupi Mussa, starší typ do r.2000, manuál, diesel.
Něco málo jsem si o nich z různých recenzí majitelů načetla, ale čim víc informací z řad majitelů (současných i minulých), tim lépe.
Od auta nepožaduji žádný přelety před hory a doly, líbí se mi spíše bezpečnost (teda doufám v ní) a velikost kufru. Manžel má firmičku na diagnostiku a elektroinstalace pro Mercedesy a velice dobře se vyzná ve vozech Daewoo, čili tohle auto vypadá jako ideální kombinace všeho.
Jenže neznáme nikoho, kdo by nám mohl o autě říct něco víc. Co se tak nejvíc "kazí", na co si dát při výběru pozor apod.
Ne, že by jich tedy bylo zas tolik a bylo vyloženě z čeho vybírat, ale samozřejmě raději nic, než koupit něco hodně špatně...

Předem díky všem za každou pozitivní i negativní informaci ;)

To nebude potřebovat,k motoru vedou kabely jen k alternátoru a starteru,jinak nic...diagnostika je pro ně sprosté slovo :mrgreen:

Autor tématu
wildcar
nováček

Příspěvekod wildcar » Út 29.03.2016, 20:47

Bezva, to jsme se obavali, ze tenhle rocnik nebude kam "pichnout" :-D

wiking
Pokročilý diskutér
Témata: 21

Příspěvekod wiking » Út 29.03.2016, 20:47

Měly jsme v rodině postupně 3 kusy jak předfacelift tak pofacelift vše teda benzín. Všechny mouchy už tady byly řečeny jen bych dodal že občas zlobí elektrika kolem startování. Já osobně si nemůžu stěžovat jsem spokojenej.

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvekod Strelec » Út 29.03.2016, 20:54

Což o to, my vcelku taky. Ale TEĎ už bych to nekoupil.

Taz
Táta surfer

Příspěvekod Taz » Út 29.03.2016, 20:59

Zdendo,dost věcí se odvíjí od ceny...víš to nejlíp...ukaž mi jinýho offa v týhle kvalitě za stejný peníze ve srovnatelným stavu...všechno je doježděnej krumpl na go...a tohle dokáže ještě dost dlouho sloužit při relativně nenáročný údržbě. :-)

Strelec
Staroffrouďák

Příspěvekod Strelec » Út 29.03.2016, 21:58

O tom žádná, ale na normální ježdění už radši Rextona, jako máme my. S motorem 2,9 (identický s Mussem) nejlépe. Nebo 2,7 a počítat s tím, že vstřiky dřív nebo pozdějc musím udělat. Na Rexovi máme 30.000 za rok a půl a ještě mimo běžné údržby nebylo potřeba zainvestovat. Jo, spodek a dutiny, to bylo jediný, poučen z Nosorožce. :D

Vrátit se na “SsangYong”