Slavnostní vyhlášení mistrů ČR v OFFROAD TRIALu roku 2017 (17.-.18.11.) |

Silvestrovská OFFlava + EXPEDICE po Vysočině 2017/2018 (29.12.-1.1.) |

Nové nahrávání fotek: Pod odesílacím oknem je "Přidej obrázek do článku". Je tam český průvodce... Komanche

Cooper Discoverer STT PRO - skúsenosti

všechno co souvisí s bačkorama na offy - prodej a koupě v bazaru
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 96
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland
Stav: Offline

Re: Cooper Discoverer STT PRO - skúsenosti

Příspěvekod Potapec » Stř 18.01.2017, 9:42

Paňour napsal:ja si nemůžu stěžovat ani na starý STT, jeli a projeli to co sem chtěl.
Na tedlech novejch je problem že sem se s nima víc jak do 5cm nedostal páč si to horálisti ten sníh šušněj jenom pro sebe a sem nic nepustěj aby mohli machrovat :mrgreen:
Oproti ,,starejm" bych řek že trochu víc kloužou na ujetým (nic tragickýho -pokud nejedeš jak magor) asi díky tomu že špalky maj trochu větší velikost a jinej celkově vzorek ale jde o zvyk a celkem mě se s nima jezdí fajn.
Pro mě zase fajn pryžka Kůprovka.

:shock: Tys nedostal pozvánku?
Byl s náma pán s 4zázrakem a na těch pneu si nevedl vůbec špatně ...
//uploads.tapatalk-cdn.com/201701 ... 7e0d3e.jpg
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Paňour
PRAŽÁK
Témata: 2
Místo/Bydliště: Praha 603273213, 602195018

Příspěvekod Paňour » Stř 18.01.2017, 22:50

ale dostal, i chuť by byla ale času neni :(
a navíc se ještě nenašel schopnej mekánik kterej by od poslední šumavy opravil ten naviják a bez toho tam nepojedu :mrgreen:

Potapec
Staroffrouďák
Témata: 96
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Příspěvekod Potapec » Stř 18.01.2017, 23:07

On by tě někdo popotáh ... neboj nic ... ;-)
Zajeď za Huskym ať na to koukne ...
Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

druid
salónní magik
Témata: 11
Auto: Japoncký
Místo/Bydliště: Pytlik z Podprdy

Příspěvekod druid » Út 24.01.2017, 21:58

Paňoure díky, tak nějak jsem doufal, že to s nima bude přesně takhle...;) ...Na jaře teda asi střelím starý stt a půjdu do novejch...;)
......

lontree
Diskuzní Guru
Témata: 9
Auto: Červená krabice s bílou krabicí na střeše :-)
Místo/Bydliště: Třinec
Věk: 34

Příspěvekod lontree » Čt 26.01.2017, 22:08

Paňour napsal:ja si nemůžu stěžovat ani na starý STT, jeli a projeli to co sem chtěl.
Na tedlech novejch je problem že sem se s nima víc jak do 5cm nedostal páč si to horálisti ten sníh šušněj jenom pro sebe a sem nic nepustěj aby mohli machrovat :mrgreen:
Oproti ,,starejm" bych řek že trochu víc kloužou na ujetým (nic tragickýho -pokud nejedeš jak magor) asi díky tomu že špalky maj trochu větší velikost a jinej celkově vzorek ale jde o zvyk a celkem mě se s nima jezdí fajn.
Pro mě zase fajn pryžka Kůprovka.

A jízda na asfaltu s nimi je v pohodě? Jsou výrazně hlučnější než "bežné" AT pneu? Nějaké vibrace nebo horší jízdní vlastnosti? To že budou mimo asfalt nesrovnatelně lepší než BFG AT nepochybuju, spíš mě zajímá jak je to s nimi na silnici....

Paňour
PRAŽÁK
Témata: 2
Místo/Bydliště: Praha 603273213, 602195018

Příspěvekod Paňour » Pá 27.01.2017, 22:24

v poho

holub
Legenda fóra
Témata: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod holub » Čt 09.02.2017, 7:28

Tak uz mi dorazili konecne 35x12,5 r15.Jeste jsem to nenazul ale uz v realu to videt a osahat si ji (:D) tak pocit dobrej ty mezery jsou fakt slusne na beznou gumu a uz se nebojim ze nebude znatelne lepsi jak bfg km2.
Prumer- zatim zkusmo nenazuta 86,5cm ,dam jeste vedet az to nandam.Vzorek ten ma teda mi prijde spis 16mm v prostred a mozna nejakou tu desetinu.
NISSAN

holub
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod holub » Út 28.02.2017, 21:31

Tak nedám si pokoj a musím sem napsat první postřehy.
Uplně první bylo už i hned když jsem jel domu,že silnici je to teda jak na AT,uplně nevěřitelné ticho a nafoukaný na 1.7 celkem frčeji bez odporu - bude tam nějaká super příměs v té gumě.Možná že to časem začne hučet,ale mě to teda přijde uplně super,jinak v mrazu asi jako bfg AT.

V terénu,proti KM2 který sem měl taky od nových a mezi kterými jsem se rozhodoval,mohu nyní s klidem tvrdit,že tyto jsou mnohem lepší.Snáze berou bokem,vklidu vyjedou kolej,no a celkově to bahno to lítá teda pěkně brutálně.Velice dobře se čistí už od malých otáček.V pedálu cítím jak má motor zátěž a nic se nikde neprotáčí,budou to dobrý pásy co se týče trakce ale podhustit jsem ještě nezkoušel.Každpádně zdá se,že moje požadavky jsou uspokojeny ne-li předčeny.

Uvidíme ještě jak budou ubývat a až toho najezdím ještě víc ale zatím jsem nadšen.
NISSAN

druid
salónní magik
Témata: 11
Auto: Japoncký
Místo/Bydliště: Pytlik z Podprdy

Příspěvekod druid » Stř 01.03.2017, 20:30

Supr. To jsi mě potěšil. Čím dál tím víc jsem nalomenej k výměně... :pivo: ...díky za recenzi!!!!... :pivo:
......

Jirinka
Umumbe Mbebe
Témata: 10
Auto: sroubkovo spanel 2.8td a volvo s80 2,9i lpg 147 kw
Místo/Bydliště: na kopcu na hranici kraju MSK a OL

Příspěvekod Jirinka » Stř 01.03.2017, 21:49

tak ja doplnim sve pocity - po presedlani z pikapa 205/80 r16 T3 na trola 31x10,5 jsem pote, co se ze snehu stal normalni snih a ne prasan podezrele casto hazel lopatou a co mi sralo nejvic, tak u t3 stacilo trochu odhrabnout pred nebo za kolem, prip. vysprtat zpod brucha a jelo se, zatimco na stt je nutno vyhrabat diru kolem celeho auta az do australie a pak se z ni pekelne rozjet
jestli bude jeste nekdy snih, budu snad muset adaptovat retezy z v3s
blato jsem okusil lehce a do zadnych vetsich akci se poustet nebudu
vyhledove kupuju vzor t3, abych mohl jezdit opet kulturne a v klidu, abych zbytecne neopotrebovaval spojku, jakoz i spoustu dalsich komponent
ale samozrejme budou dve sady a kdyz budu vedet, ze se treba pojede vickrat s vuzkem po silnici, prehodim to, za tu praci to stoji :mrgreen:
Maucta.

holub
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod holub » Pá 03.03.2017, 20:36

Jirinka napsal:tak ja doplnim sve pocity - po presedlani z pikapa 205/80 r16 T3 na trola 31x10,5 jsem pote, co se ze snehu stal normalni snih a ne prasan podezrele casto hazel lopatou a co mi sralo nejvic, tak u t3 stacilo trochu odhrabnout pred nebo za kolem, prip. vysprtat zpod brucha a jelo se, zatimco na stt je nutno vyhrabat diru kolem celeho auta az do australie a pak se z ni pekelne rozjet
jestli bude jeste nekdy snih, budu snad muset adaptovat retezy z v3s
blato jsem okusil lehce a do zadnych vetsich akci se poustet nebudu
vyhledove kupuju vzor t3, abych mohl jezdit opet kulturne a v klidu, abych zbytecne neopotrebovaval spojku, jakoz i spoustu dalsich komponent
ale samozrejme budou dve sady a kdyz budu vedet, ze se treba pojede vickrat s vuzkem po silnici, prehodim to, za tu praci to stoji :mrgreen:

Píšeš o těchto stt pro doufám a ne o klasickém starším modelu stt ? já bych to s T3 moc nesrovnával ,T3 jsou prostě lopaty a řekl bych že dost jednoučelové.
NISSAN

local
nováček
Témata: 1
Auto: Patrol Y61 09/03

Příspěvekod local » Stř 22.03.2017, 14:53

No pridam svoju zatial kratku skusenost, kupil som 9. marca 5 ks COOPER 315/75 R 16 DISCOVERER STT PRO 127K, obuval som ich na nove DOUBLE RED - WHEELS 4x4 (16x8), gumy z pneuOK, disky z AllMetal, 10.3. som ich obul, iba asi na 1 bolo treba viac ako 100g zavazia, ostatne boli pod 100g, zatial nafukane na 2 atmo, v terene som nemal moznost, asfalt asi 500 km, pri brzdeni zo 100 km (najviac na nich idem 110 km, vynimocne 120) do 80 jemne trasu, pri normalnej jazde vobec.
Obute na Y61 rv 2003 3.0DTi.
Hlucnost je vyborna, troska sa viac ozyvaju pri razantnejsom prejazde zakrutou.

Spotrebu zistim ked dojazdim nadrz ale zda sa mi ze o cca liter (z 13l/100 na nejakych 12l/100) klesla. Nechal som si na druhych diskoch rok a pol stare INSA Turbo Special track 285/75 R16, ktore su vyborne do blata, ale asfalt im robi zle. Ak by niekto chcel vidiet blizsie foto alebo zmerat nafukane, ozvite sa, pridam. Pripadne osobne pozriet v Bratislave.

buster
Závislý diskutér
Témata: 4
Auto: Jeep Grand Cherokee WG 2,7,Skoda Octavia 4x4
Místo/Bydliště: Hrusice
Věk: 51

Příspěvekod buster » Pá 21.04.2017, 11:33

PETARDAK napsal:Dnes jsem je obul na jednoho dostavěného WRANGLERa JK-U v rozměru 285/70-17 (cca33") tím že COOPER udělal ST-MAXX tak je toto guma o poznání víc hrubší a posunutá k OFF-pneu než byly původní STT ve stejném rozměru :thumright:
Při zkušební jízdě ve městě a po výpadovce max. 110km/h je tichá a komfortní(nafoukáno 2,2) je to "žhavá" novinka a víc Ti asi nikdo neporadí...
Ale samo dle regulí EU :evil: už nemají označení M+S a tedy je nesmíš, provozovat v zimě!

Fefe
Pokročilý diskutér
Témata: 3
Auto: Nissan Pathfinder 2005 - malá exp.úprava:ASFIR - ochrana spodku, IRON MAN podvozok,navijáčik,MT pneu
Místo/Bydliště: Bratislava
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fefe » Čt 25.05.2017, 17:34

nedávno som ich tiež obul:
- na ceste docela tiché (oproti Dakar-om)
- sedia pekne aj vo vyšších rýchlostiach 130-140km/h
- spotreba mne vychádza skoro ako na AT
- mimo cestu sme robili malý test na jihlavskom tankodrome: https://www.youtube.com/watch?v=qm2l3aM4DGE

holub
Legenda fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod holub » So 15.07.2017, 22:52

:shock: kurva pekne ste ty mrdky pohuntovali divim se ze to vydrzelo,uz vim jak se to stava kdyz doma neju auto a mam zahaklej v ramu kus neciho podbehu :D
NISSAN

Vrátit se na “Pneumatiky, gumy, obutí - technika”