skládací střešní stany použitelnost

Máte nějaký vychytávky na autě? Nebo se je chystáte udělat? Nebo ste je někde viděli a chcete o nich pokecat?

Autor tématu
ondra_m
nováček
Témata: 2

skládací střešní stany použitelnost

Příspěvekod ondra_m » Ne 03.09.2017, 22:54

Ahoj,

Snažím se vybrat střešní stan kam se vejdou 4lidé v akceptovatelném komfortu. t.j. cca 200cm x 180cm lože.
Bohužel se mi díky tomu výrazně zredukoval výběr, protože většina výrobků je pro max.3 lidi.
Se skládacíma stanama nemám zkušenost, pouze s Magnolii, ale i ta největší je prostě malá.

Celkem zajímavá varianta mi přijde např. to co prodává escape http://www.escape4x4.cz/stresni-autosta ... g/d-75463/ , ale je to evidentní low cost, nicméně má to ty správné rozměry.
Ale co vůbec nedokážu zhodnotit je kvalita a životnost takového stanu.
Máte někdo s tím zkušenost?

Jak se to balí za deště? Zůstane vnitřek suchý, nebo to dopadně stejně jako u klasického stanu, že je to pak uplně celý mokrý včetně vnitřku?
Je reálné v tom nechávat spacáky jako v Magnolii, nebo je pokaždé nutné uklízet?

Nebo máte tip na nějakou alternativu?

díky
Ondra

Edgar
Staroffrouďák
Témata: 52
Věk: 38

Re: skládací střešní stany použitelnost

Příspěvekod Edgar » Ne 03.09.2017, 23:15

Magnólie je stan? To je snad kvítko ne?

koncak
z jine planety
Témata: 14
Auto: mitsubishi L300 4x4,HUMMER H3-adventure
Místo/Bydliště: praha-vychod... 603965311.
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koncak » Ne 03.09.2017, 23:19

pokud latka neni srackova vodu odpuzuje,pac je impegrovana,potom balis relativne suchy stan,jinak je dobry potom za sucha rozbalit a nechat dosusit.kamarad to v tom nechava,pac je bordelař. :mrgreen:
pokud mas atipicke pozadavky skus kontaktovat dejva.z domovnakolech.cz.maji za sebou i vyrobu nekolika atipickych stanu cose rozmeru tyce.my od nich mame druhym rokem a porad v pohode,prezil vichrice bourky,
Obrázek
чем круче джип-тем толще веревка в багажнике
HUMMER H3-adventure 3,7i vortec/33BFG AT ko2,MITSUBISHI L300 4X4-кирпич+ expedicny vozik
Parnik Bluemoon+Johnson 175HP

Autor tématu
ondra_m
nováček
Témata: 2

Příspěvekod ondra_m » Ne 03.09.2017, 23:44

Magnolia = Maggiolina, jsem to ostuda. :-D

Domov na kolech vypadá velmi zajímavě, první pocit z fotek z té železné ohrádky kolem stanu mám ten, že to bude hrozná váha.
Rozhodně prozkoumám.

koncak
z jine planety
Témata: 14
Auto: mitsubishi L300 4x4,HUMMER H3-adventure
Místo/Bydliště: praha-vychod... 603965311.
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod koncak » Ne 03.09.2017, 23:47

ondra_m napsal:Magnolia = Maggiolina, jsem to ostuda. :-D

Domov na kolech vypadá velmi zajímavě, první pocit z fotek z té železné ohrádky kolem stanu mám ten, že to bude hrozná váha.
Rozhodně prozkoumám.

to jen vypada, neni to takova hruza.ta tvoje magnolije :mrgreen: take nevazi tri kila.
чем круче джип-тем толще веревка в багажнике
HUMMER H3-adventure 3,7i vortec/33BFG AT ko2,MITSUBISHI L300 4X4-кирпич+ expedicny vozik
Parnik Bluemoon+Johnson 175HP

Pedro
Inventář fóra
Témata: 27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pedro » Po 04.09.2017, 7:42

Máme "Magnólii" a myslím si, že její boky jsou z extra dobrého a vodu odpuzujícícho materiálu, ale sbalit stan za deště nebo dokud neuschne, znamená, že je všechno uvnitř vlhké. Ne vyloženě mokré, ale i ta trocha vody pak v zavřeném stanu prostoupí komplet vše, že je to provlhlé a studené.

Balit mokrý rozkládací stan, to musí být analogie toho narvat si mokrý stan do batohu...

Jinak nevím, na čem to chceš vozit a spát, ale 4 lidi na střechu mi přijdou už docela hmotnostní harakiri.

Tibiker82
Závislý diskutér
Témata: 1
Auto: Kia Sorento 2003
Místo/Bydliště: Nizna (PN)
Věk: 36

Příspěvekod Tibiker82 » Po 04.09.2017, 9:05

Ahoj,
Ja mam ten stan Escape, a som s nim spokojný, mam ho dva roky, ten materiál je OK, je pravda že po každej akcii ho v práci v hale rozlozim a necham poriadne vysusit, ( ale raz sa mi stalo ze som zmokol stan zbalil upne mokry a dva tyzdne nan zabudol :-( , otvaral som ho s velmi malov dusickov, ale po pliesni ani stopy )

_luky_
Pokročilý diskutér
Auto: Peugeot Partner 2.0 HDi
Místo/Bydliště: za Berounem

Příspěvekod _luky_ » Po 04.09.2017, 11:17

Řeším podobný problém. Mám Autocamp sport (tj 120cm šířky) a jsme tři. Ve třech se v tom spát nedá. Tak jsem koukal po Maggiolině 160cm. Mezitím jsem ovšem zjistil, že příští rok už budem čtyři.
K tvému dotazu - ten můj Autocamp sport má stěny z takového pologumového materiálu jako autoplachta. Takže i když to člověk balí mokrý, tak ta látka není nasáklá vodou jako běžná stanovina.
Jako nejradši bych měl Maggiolinu ve verzi 180cm, ale to bych si ji asi musel udělat sám. Tyhle "rozkládací šapitó" mě prostě nelákají.
Zahrával jsem si s myšlenkou dovézt nějakej čínskej stan. Mám i tip na ověřeného výrobce, ale ten má podle všeho jen 120 a 145cm verzi.

sapazi
Legenda fóra
Témata: 6
Místo/Bydliště: Zrnětín
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sapazi » Po 04.09.2017, 11:31

Rooflodge 165 je pro dva s dvouma dětma jakž takž , pokud rodiče nemají metrák, právě ozkoušeno. Mokrej stan jsem zaklapnul, jel s tim v dešti tisíc km dom přes Alpy, otevřel ho až po třech dnech....vnitřek je navlhlý, ale extra mokrý ne. A to mám nefunkční zip na futrálu takže tam za jízdy asi teče
maverick VeTeráno na plyn,passat 4motion a (už o dost míň) naleštěnej Hyundai Starex 2,5CRDi
+různý vozejky.
-----------Auta pouze s předním náhonem jsou slepá vývojová větev----------------
http://www.sapazi.cz

vitasek
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Toyota LC 100 Old Man Emu nárazníky naviják,zakrytej spodek,zahrádka. MT

Příspěvekod vitasek » Po 04.09.2017, 12:22

AHOJ POUŽÍVÁM Overland extra large rozměry otevr.jsou 180X240 zavřenej 180X120 váha cca 60 kg.
zkušenosti rozložim to za 3 min a složim za 5min
věci tam necháváme jen si je musíš trochu porovnat,spíme v tom zatím ve třech a fakt pohoda a myslím,že dva dospělí a dvě děti není vůbec problém.
co se týká deště tak v pohodě jen je lepší když prší si ty spacáky dát do auta aby nenavlhly.,když to skládáš tak s tím zaklepat dost vody steče po té stěně
jeli jsme v tom Norsko a v poho ,když třeba už ráno neprší je dobrý otevřít vrchní okénka a druhej vlez a tem materiál osychá opravdu rychle.
tak přeju dobrej výběr, jo a není to levnej stan ale zas kvalita tam je a když se o to staráš tak to vydrží.

Viděl jsem i stan z domovnakolech a velmi dobrá práce.

Michal Dvorak
Turysta jaxvině
Témata: 340
Auto: Dlouhá Pajda 2,8 a Feroza s hadrem
Místo/Bydliště: Ronsperg city
Věk: 46

Příspěvekod Michal Dvorak » Po 04.09.2017, 17:56

Pedro napsal:Máme "Magnólii" a myslím si, že její boky jsou z extra dobrého a vodu odpuzujícícho materiálu, ale sbalit stan za deště nebo dokud neuschne, znamená, že je všechno uvnitř vlhké. Ne vyloženě mokré, ale i ta trocha vody pak v zavřeném stanu prostoupí komplet vše, že je to provlhlé a studené.

Balit mokrý rozkládací stan, to musí být analogie toho narvat si mokrý stan do batohu...

Jinak nevím, na čem to chceš vozit a spát, ale 4 lidi na střechu mi přijdou už docela hmotnostní harakiri.

Bych řek to samý, 4 lidi, váha stanu a nějakej případnej pohyb v tom stanu, to může hodit chvilkový zatížení, který ta střecha nedá. Možná i proto žádnej výrobce ani STŘEŠNÍ stan pro tolik lidí nevyrábí ....

Ondra T2
Inventář fóra
Témata: 123
Místo/Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ondra T2 » Po 04.09.2017, 19:34

Viděl sem někde stany dva. Asi to byl LR a stany OverLand....

Obrázek
Naposledy upravil(a) Ondra T2 dne Út 05.09.2017, 13:12, celkem upraveno 1 x.
Nissan Terrano 2.7TD 2004, 265-75 R16 MT, KN

http://www.antenysatelity.cz prodej montáž a servis anténní a satelitní techniky, FreeSAT, UPC Internet, DIGITV, DIGI2GO, kamerové systémy, instalace digitální STA...

pete awd
Diskuzní Guru
Témata: 5
Auto: Subaru / Jeep
Místo/Bydliště: Praha-východ
Věk: 33

Příspěvekod pete awd » Po 04.09.2017, 21:47

Nejsem majitelem střeš. stanu ale zas tak bych se toho asi nebál.
Myslím že součástí americkejch crash testů je i hození auta na střechu a některý značky/modely udržej váhu celýho auta na střeše jen s min. deformacemi. Co vím tak si v tom dobře vedlo třeba Subaru a to i modely s bez rámovejma okny dveří, jako je např. můj poslední mohykán viz.podpis :wink:
Také jsem četl že nosnost hagusů/zahrádky/střechy je udávaná za jízdy, klasika 50Kg a některý offy 80kg, tak to bys dal na kombík stan a musel by si spát vedle auta, viděl jsem fotku stanu i na Puntu :shock:
Podle mého záleží na dobrém rozložení váhy na hagusy/hrany střechy a to se docílí více příčníkama :?
Navíc ty rozkládací/výklopné přeci mají cca půlku mimo auto a ta působí pákou spíš k vytrhnutí hagusů a druhá nad autem zas k zamáčknutí.
Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt (Hi/Lo)/At16"CCC
Jeep GCH ZJ 92 5.2 V8 155Kw/NP231/4,88/4"lift RC short arm/Mt 33"BH
F.D30High pinion(HD+Truetrack)/R.Chrysler 8,25"(HD+ARB)/řízení-„uderknuckle highsteer“/stabíky-RE

vitasek
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Toyota LC 100 Old Man Emu nárazníky naviják,zakrytej spodek,zahrádka. MT

Příspěvekod vitasek » Út 05.09.2017, 7:41

té váhy bych se nebál střecha udrží opravdu hodně,samozřejmě záleží na jakým autě to chceš vozit???
váha se udává za jizdy ,ale statické zatížení v klidu auta je mnohonásobně vyšší.
střecha auta udrží váhu samotného auta, kdybys ho opatrně převrátil na střechu a to je už nějaká váha.

já vozim na toyotě záhraádku se stanem, nádrží na vodu, markýzou a bednou na věci a vpoho, váha je 300kg.

Ondra T2
Inventář fóra
Témata: 123
Místo/Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ondra T2 » Út 05.09.2017, 13:13

Ondra T2 napsal:Viděl sem někde stany dva. Asi to byl LR a stany OverLand....

Obrázek

tak nee LR ale punto ? ...
Nissan Terrano 2.7TD 2004, 265-75 R16 MT, KN

http://www.antenysatelity.cz prodej montáž a servis anténní a satelitní techniky, FreeSAT, UPC Internet, DIGITV, DIGI2GO, kamerové systémy, instalace digitální STA...

Vrátit se na “Modifikace, úpravy vozů”