BFGoodrich Urban Terrain T/A

všechno co souvisí s bačkorama na offy - prodej a koupě v bazaru
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Online

Re: BFGoodrich Urban Terrain T/A

Příspěvek od Chorche » Po 22.03.2021, 20:32

ber to jak psal střelec, ATčka obecně sou na tom líp neš silniční šlupky. Ale nekupoval bych nějakej kitajskej noname. Neřikam že musej bejt špatný, ale mam mizernou skušenost s kitajskejma gumama co sem kdysi koupil na smarta. Miniguma a nešlo to ani vyvážit. Jedna udělala bouli asi po měsíci ježdění. A v zimně (byly to zimáky) naprosto nepoužitelný i dyš byly mněký a vzorek vypadal vobstojně. Prostě bych vybral ze zavedenejch značek, těch co sem ti vypsal, ještě můžeš zařadit Goodyeary wranglerky. A určitě ty 70. Zapsat gumy neni problém, usem ti to psal.

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

Xfantasy
Závislý diskutér
Věk: 44
Stav: Offline

Příspěvek od Xfantasy » Po 22.03.2021, 22:38

To jó, to si psal. Ale jak na to jsem už nenašel Obrázek

Ok, takže obecně AT by mělo automaticky znamenat větší odolnost. Co se týče vzorku, na šotoliny jsou tedy nevhodný tyto Urban s "lamelovým" vzorkem jak píše olciťák? Jako obecně šotoliny jezdit nebudu, ale ty alpy bych dát na dovolenou chtěl a speciálně přezouvat na dovču bych nerad.
Ach jo, to je laborování 🤣 Jak tak koukám, stejně asi skončím u KO2, protože všechny levnější varianty mají vzorek co bych odďelal nebo jsou nepoužitelný.

Kacaba
Staroffrouďák
Auto: XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0Di
Místo/Bydliště: Hultschiner Ländchen

Příspěvek od Kacaba » Út 23.03.2021, 7:20

Je legrační, jak se snažíš vyvolat diskuzi o něčem, co se probíralo tisíckrát a výsledek je ve většině případů BFG AT, v dnešní době tedy KO2.

Ty pneumatiky nemají právě žádný extra potenciál, je to slisovaná tma za hodně peněz, ale šotolinu, kameny, jízdu v podhuštěněm stavu zvládají bez průrazů, přesuny dálniční rychlostí v horku taky.

XJ 2.1td/L200 2.5 td/ZJ 4.0/Y61 3.0 S tím už dožiju.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 23.03.2021, 10:25

ho nepeskuj hnet, je to naprostej začátečník a je třeba bejt trpělivej, vysvětlit mu to. Za pár let bude pak sám poučovat nováčky :-D

Edgar
Staroffrouďák
Věk: 41

Příspěvek od Edgar » Út 23.03.2021, 11:24

Urban gumy sou na osobák na zimu jinak k hovnu

Xfantasy
Závislý diskutér

Příspěvek od Xfantasy » Út 23.03.2021, 12:41

@kacaba Když nemají potenciál, tak navrhni jiné. Jinak ano, máš pravdu. Tuny diskuzí na stejná téma, mnoho názorů, mnoho zkušeností.
Každému bude sedět něco jiného, každý má jiné použití, každý nějaké zkušenosti.
Proto se ptám konkrétně, píšu co očekávám. Když najdu gumy co se mi zamlouvají, zeptám se. Co jsem si zatím oblíbil jako vhodné, jste mi pro mé potřeby nedoporučili. Takže jestli dobře chápu co radíte, vždy mi nakobec vyjde jako nejvhodnější KO2.

A že se snažím vyvolat diskusi? Tak to jako sorry že diskutuju na diskuzním fóru 🤣🤟

Ps: nemám offroad, nebudu drandit v terénu. Chci gumy na CRV ll pro každodenní ježdění. Víkendy výlety, maximálně polňačka. O dovolené chci zkusit alpy, šotoliny, v budoucnu Albánie když mě to chytne

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 23.03.2021, 13:05

Já bych to uzavřel tim, že nejlíp uděláš, kdyš si vybereš jakýkoli značkový opravdový ATčka kerý se ti budou líbit a budou pro tebe cenově přijatelný. Seznam na výběr sem ti dal, tak vybírej z toho. Všechny splněj plus mínus tvuj požadavek. Silniční gumy zavrhni, protože s nima nevyužiješ potenciál SUV. A protože tě to chytne, tak di rovnou do těch věčích a zvažuj zvednutí auta abys v alpách nestratil na šutru vanu :-D V albánii bys jí stratil na 100% :-D já si tam vohobloval diferáky u sobola i s 31" MTčkama...

Xfantasy
Závislý diskutér

Příspěvek od Xfantasy » Út 23.03.2021, 14:32

Díky
Edit: zamlouvají se mi Bridgestone Dueler A/T 001 

Vzorek by se nemusel "trhat" na šotolině. Zkušenosti s nimi jsou dle uživatelů dobré a to jak na silnici tak terénu. Jako univerzální pneu dobrá volba.
Jen jsem koukal na možnosti zapsání jiných pneu a na to nemám. Koupit disky s typovým listem, technická a úřad... To není pro mě Obrázek
Obrázek

Odpovědět